242174388 160824032868276 5297764379929285469 n

Újra az OB2-ben a BEAC vízilabda

2021. 09. 22.

A 90-es évek közepe óta először szerepel újra az OBII bajnokságban az ELTE-BEAC vízilabda csapata.

A bajnokság 5 csoportban zajlik (Déli, Nyugati, Északi, Budapest-1, Budapest-2) összesen 28 csapattal,amelyből a Budapest-2 csoport csapatai a következők: MAFC-INFINITIY, Semmelweis Egyetem SK, Sportliget,Új-Hullám SE, ELTE-BEAC. Minden csoportból az első kettő helyezett jut tovább és szerepelhettavasztól a legjobb 10 között.

OBII

2021. szeptember 18. 12:00 - Hajós Alfréd Sportuszoda

ELTE-BEAC - Sportliget 18-6 (2-1, 5-4, 6-1, 5-0)

Jegyzőkönyv

A MEFOB-os csapatra épülő keret nagyon magabiztosan győzött az első fordulóban, ellenfelünk a több rutinos játékossal felálló Sportliget együttese volt. Az első kettő negyedben még jól tartotta magát a vendég csapat, de a mérkőzés második félére egyre jobban sikerült érvényesíteni a tudásbeli különbséget. Kiemelendő Molnár Krisztián játéka, aki 6 gólt szerzett és bravúros egyéni akciókat mutatott be. A BEAC vízilabda csapata szép bemutatkozással kezdte meg az OBII-es szezonját

2021. szeptember 18. 14:00 - Hajós Alfréd Sportuszoda

ELTE-BEAC - Semmelweis Egyetem SK 6-6 (4-2, 1-1, 1-0, 0-3)

Jegyzőkönyv

A következő mérkőzésünk egy óra pihenő elteltével következett és szerencsére sikerült a csapatnak megtartania azt a lendületet, amellyel az előző mérkőzést befejezte. Már 4-2 volt az állás a javunkra, amikor az első negyed végén a játékvezető szemmel láthatóan belenyúlt a mérkőzésbe és egyetlen perc leforgása alatt indokolatlanul végleg cserével kiállította Buzás Gábort majd Molnár Krisztiánt, végül pedig a csapat edzőjét sújtotta piros lappal. Döbbent csend volt a Hajós uszodában, mert még az ellenfél játékosai sem értették, hogy mi és miért történik. A bírói ítéletek nagy felháborodást váltottak ki a mintegy 50-60 szurkolóban is, akik egyként álltak ki a csapatunk mellett és ettől a pillanattól fogva még a semleges szurkolókat is magunk mögött tudhattuk. Az utolsó három negyedben a játékosok magukra voltak utalva, de olyan csapaterő és összetartás volt fellelhető, hogy az utolsó percekig életben tudták tartani a győzelmi reményeket és az első negyedben összegyűjtött előnyt. Nagyszerű csapatmunkával, kiváló védekezéssel és Szabolcsi Áron kapus bravúrjainak köszönhetően egy pontot sikerült megtartani ezen a nem mindennapi mérkőzésen.

Budapest Bajnokság

2021. szeptember 19. 17:00 - Komjádi Béla Sportuszoda

ELTE-BEAC - YBL WPC 9-7 (2-2, 3-1, 0-3, 4-1)

Jegyzőkönyv

Sérülések és betegségek miatt kedvezőtlen előjelekkel várta csapatunk a tavalyi felsőházas YBL elleni mérkőzést. A találkozó elején sokáig nem született gól majd a YBL talált be először. Ekkor az időjárás és a Komjádi uszoda mérnöki tervezése is összeesküdött a BEAC játékosai ellen, ugyanis a támadásokban a besütő napfény miatt semmit nem láttak játékosaink. A második negyed azonban így is parádés játékot hozott. Jó egyéni megoldások elől és szoros emberfogás hátul volt a siker receptje. A félidőben ez kétgólos előnyt jelentett. Sajnos a harmadik negyed tragikusra sikerült. Az YBL itt megfordította a meccset, de a negyedik negyedben ismét átvették játékosaink a kezdeményezést és az emberfórokat jól megjátszva fordítottak az álláson. A bírói játékvezetői stílus nekünk kedvezett és az YBL játékosai tompák voltak a befejezéseknél az utolsó negyedben.