I. Ádám György Emlékverseny

A BEAC és a Barcza Gedeon SC nemzetközi ifjúsági egyéni- és csapat sakkversenyt rendez Ádám György, sakkszakosztályunk egykori vezetőjének emlékére és tiszteletére, akit 2016. február 9-én veszítettünk el. 

A november 10-13. között zajló emlékversenyen számos hazai és külföldi csapat, valamint egyéni játékos méretteti meg sakktudását az értékes nyereményekért.

Helyszín:

1191 Budapest, XIX. Bartók Béla u. 5. Chesscom Hotel (verseny és szállás)

Résztvevők:

CSAPATVERSENY:

meghívott külföldi és hazai klubok csapatok: 4 fő (3 fiú + 1 lány) - 2000 01.01. után született (1 játékos a 4-ből 2004.01.01 után született)

VILLÁMVERSENY:

a csapatversenyen résztvevő klubok játékosai, edzői, kísérői + a rendező által meghívott további játékosok

RAPIDVERSENY:

a csapatversenyen résztvevő klubok játékosai, edzői, kísérői + a rendező által meghívott további játékosok

Lebonyolítás:

CSAPATVERSENY:

7 fordulós (svájci vagy körverseny) - játékidő: 60 perc + 30 mp

VILLÁMVERSENY:

9 vagy 11 fordulós svájci - játékidő: 3 perc + 3 mp

RAPIDVERSENY:

5 vagy 7 fordulós svájci - játékidő: 15 perc + 3 mp

Díjazás:

CSAPATVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek, emlékplakettek, ajándéktárgyak

VILLÁMVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek + pénzdíj: összesen 100 Euro

RAPIDVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek + pénzdíj: összesen 100 Euro

Költségek:

MEGHÍVOTT CSAPATOKNAK:

szállás + étkezés ingyenes

EGYÉB RÉSZTVEVŐKNEK:

személyes ajánlat alapján

Nevezési határidő:

2016. október 31.

Szervezők, információ:

Barcza Gedeon SC - www.bgsc.hu
Grimm György [email protected], tel.: 36-30-7739944
Jakobetz László [email protected], tel.: 36-70-3882153

Versenybírók:

Kapás Róbert országos versenybíró, Jakobetz András I. osztályú versenybíró, Jakobetz Zoltán III. osztályú versenybíró

Részletes program:

NOVEMBER 10. CSÜTÖRTÖK

17.00 Megnyitó
17.30 Csapatverseny I. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 11. PÉNTEK

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Villámverseny: 9 v. 11 forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny II. forduló
17.30 Csapatverseny III. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 12. SZOMBAT

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Rapidverseny: 5 v. 7 forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny IV. forduló
17.30 Csapatverseny V. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 13. VASÁRNAP

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Csapatverseny VI. forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny VII. forduló
17.00 Eredményhirdetés
( A program időpontokban kis mértékű változtatás lehetséges.)

VERSENYKIÍRÁSOK

FŐVERSENY

2016.11.10-13.

(Nemzetközi ifjúsági csapatverseny)
Verseny lebonyolítása: 7 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 60 perc + 30 mp, késési idő: 30 perc, játszmajegyzéses FIDE elszámolásos - versenyengedély szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Táblapontok 2. Csapatgyőzelmi pontok 3. Buchholz

KÍSÉRŐ VERSENY 1.

2016.11.11.

(Villámverseny)
Verseny lebonyolítása: 9 v. 11 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 3 perc + 3 mp, NEM FIDE elszámolásos - versenyengedély nem szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Buchholz 2. Progresszív 3. TPR

KÍSÉRŐ VERSENY 2.

2016.11.12.

(Rapidverseny)
Verseny lebonyolítása: 5 v. 7 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 15 perc + 3 mp, NEM FIDE elszámolásos - versenyengedély nem szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Buchholz 2. Progresszív 3. TPR

A versenykiírás igény esetén letölthető innen.