DSC 0868

I. Ádám György Emlékverseny

2016. 11. 02.
DSC 0868

A BEAC és a Barcza Gedeon SC nemzetközi ifjúsági egyéni- és csapat sakkversenyt rendez Ádám György emlékére.

A BEAC és a Barcza Gedeon SC nemzetközi ifjúsági egyéni- és csapat sakkversenyt rendez Ádám György, sakkszakosztályunk egykori vezetőjének emlékére és tiszteletére, akit 2016. február 9-én veszítettünk el.

A november 10-13. között zajló emlékversenyen számos hazai és külföldi csapat, valamint egyéni játékos méretteti meg sakktudását az értékes nyereményekért.

Helyszín:

1191 Budapest, XIX. Bartók Béla u. 5. Chesscom Hotel (verseny és szállás)

Résztvevők:

CSAPATVERSENY:

meghívott külföldi és hazai klubok csapatok: 4 fő (3 fiú + 1 lány) - 2000 01.01. után született (1 játékos a 4-ből 2004.01.01 után született)

VILLÁMVERSENY:

a csapatversenyen résztvevő klubok játékosai, edzői, kísérői + a rendező által meghívott további játékosok

RAPIDVERSENY:

a csapatversenyen résztvevő klubok játékosai, edzői, kísérői + a rendező által meghívott további játékosok

Lebonyolítás:

CSAPATVERSENY:

7 fordulós (svájci vagy körverseny) - játékidő: 60 perc + 30 mp

VILLÁMVERSENY:

9 vagy 11 fordulós svájci - játékidő: 3 perc + 3 mp

RAPIDVERSENY:

5 vagy 7 fordulós svájci - játékidő: 15 perc + 3 mp

Díjazás:

CSAPATVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek, emlékplakettek, ajándéktárgyak

VILLÁMVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek + pénzdíj: összesen 100 Euro

RAPIDVERSENY:

Kupák, érmek, oklevelek + pénzdíj: összesen 100 Euro

Költségek:

MEGHÍVOTT CSAPATOKNAK:

szállás + étkezés ingyenes

EGYÉB RÉSZTVEVŐKNEK:

személyes ajánlat alapján

Nevezési határidő:

2016. október 31.

Szervezők, információ:

Barcza Gedeon SC - www.bgsc.hu
Grimm György [email protected], tel.: 36-30-7739944
Jakobetz László [email protected], tel.: 36-70-3882153

Versenybírók:

Kapás Róbert országos versenybíró, Jakobetz András I. osztályú versenybíró, Jakobetz Zoltán III. osztályú versenybíró

Részletes program:

NOVEMBER 10. CSÜTÖRTÖK

17.00 Megnyitó
17.30 Csapatverseny I. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 11. PÉNTEK

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Villámverseny: 9 v. 11 forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny II. forduló
17.30 Csapatverseny III. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 12. SZOMBAT

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Rapidverseny: 5 v. 7 forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny IV. forduló
17.30 Csapatverseny V. forduló
19.30 - 21.00 Vacsora

NOVEMBER 13. VASÁRNAP

07.30 - 09.00 Reggeli
09.30 Csapatverseny VI. forduló
12.00 - 13.30 Ebéd
14.00 Csapatverseny VII. forduló
17.00 Eredményhirdetés
( A program időpontokban kis mértékű változtatás lehetséges.)

VERSENYKIÍRÁSOK

FŐVERSENY

2016.11.10-13.

(Nemzetközi ifjúsági csapatverseny)
Verseny lebonyolítása: 7 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 60 perc + 30 mp, késési idő: 30 perc, játszmajegyzéses FIDE elszámolásos - versenyengedély szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Táblapontok 2. Csapatgyőzelmi pontok 3. Buchholz

KÍSÉRŐ VERSENY 1.

2016.11.11.

(Villámverseny)
Verseny lebonyolítása: 9 v. 11 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 3 perc + 3 mp, NEM FIDE elszámolásos - versenyengedély nem szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Buchholz 2. Progresszív 3. TPR

KÍSÉRŐ VERSENY 2.

2016.11.12.

(Rapidverseny)
Verseny lebonyolítása: 5 v. 7 forduló, svájci rendszer, Swiss-Manager program
Játékidő: 15 perc + 3 mp, NEM FIDE elszámolásos - versenyengedély nem szükséges
Helyezések eldöntése: 1. Buchholz 2. Progresszív 3. TPR

A versenykiírás igény esetén letölthető innen.

Magyarul is elérhető.
ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni Jooble BGA NEA