Thumbnail GP2 0149

Örömkosárlabda a második félidőben a BKG ellen

2023. 01. 30.

NBI-es lányaink az első húsz percben keményen megdolgoztak azért, hogy a másodikban örömkosárlabdával szerezzék meg a két nagyon fontos pontot a BKG PRIMA NATURA Szigetszentmiklós ellen a hazai pontvadászat 18. fordulójában.

Az első percekben a BKG tarott minimálisan előrébb, majd a mieink is belelendültek, 10-5-nél már vendég időkérés szakította meg a játékot. Hosszabb gólcsend után lányaink 7-0-ás etappal tíz pont fölé tornázták a vezetést (19-7), az első negyedet pedig látványos triplaparádé zárta le - 25-15 állt a táblán a kisszünetben.

Ana Vojtulek 10. pontja nyitotta a második felvonást, két perccel később viszont harmadik faultját is beütötte, ezzel pedig a padra kényszerült. Tíz pont körül állandósult a különbség – a BKG nem tudott nyolc pontnál közelebb, a BEAC-os lányok nem tudtak tizenkettőnél távolabb kerülni. Ezt pont a nagyszünetre sikerült megtörni, miután az utolsó BKG támadásból a sérülés után visszatérő Morgan Green labdát csent és remek asszisztot adott Tóth Frankának – 45-32-ről jöhetett a folytatás.

327301353 509558114709046 1167762289179290818 n

Bár Degbeon szerezte az első pontokat a második félidőben, a visszatérő Ana Vojtulek átlendítette a mieinket a kezdeti nehézségeken, majd a padról beszálló Zsámár Lili két remekbeszabott triplája adott új impulzusokat a csapatnak. Nagy hőfokon pörögtek a BEAC-os lányok, rendkívül jól dolgoztak hátul, elől pedig a nem sajnálták a labdákat egymástól.

Élményszámba menő kosarakkal nőtt húsz, majd huszonöt pontra a különbség (63-38), érezhető volt, hogy végleg megtört a vendég kék-sárga együttes. A záró játékrésznek 66-43-ról vágtak neki a csapatok.

Nem volt már kérdés, pláne a negyedik negyede elején még bemutatott 15-3-as rohanás után. A fiatalok is remekül szálltak be a meccsbe, Zsámár Lili mellett Radócz Fanni is kétszámjegyű ponttal zárt, a csapat összteljesítményét pedig jól mutatja, hogy 30 (!) gólpassz és 55 százalékos triplamutató állt a statisztikai lapon a lefújáskor.

A lányok mintaszerűen kapták össze magukat a TF elleni vereség után, és ezúttal kérdést sem hagytak a győztes kilétét illetően. A szezonbeli nyolcadik sikerrel és a tabellán megerősített hatodik hellyel érkeztünk az alapszakasz hajráját megelőző válogatott szünethez, folytatás február 16-án, idegenben, a DVTK elleni Magyar Kupa negyeddöntőn.

327873977 1808557759519611 2393969576402483337 n

E.ON ELTE BEAC–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 92–57 (25–15, 20–17, 21–11, 26–14)
BEAC: M. Green 11/9, Angyal 13/3, Orosz Zs. 4, Tóth F. 9/3, Vojtulek 21/3. Cs: Milkovics 5/3, Juhász A. 3, Koch 2, Zsámár L. 11/9, Radócz 11/3, Katona B. 2, Benke S.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 11/9, Takács D. 3, Vári 9/3, Aldazabal 5, Degbeon 8. Csere: K. Jones 8/6, Katona Sz. 4, Szabó D. 3/3, Gróf J. 3/3, Andi, Zsámár P. 3/3, Duka.

Mészárosné Kovács Andrea: Az első félidőben dolgoztunk, jól védekeztünk, ez hozta magával, hogy jó ritmusban támadtunk és jó százalékkal értékesítettük a helyzeteket. A második negyedben volt egy kicsi megtorpanásunk, de a meccs legnagyobb részében abszolút pozitív volt a csapat támadásban, védekezés, egyénileg. Harminc asszisztot adtunk, extra dobóformát fogtunk ki, hazai pályán is ritkán tudunk 55 százalékos triplamutatót hozni. Csak gratulálni tudok a csapatnak és a lányoknak is egyénileg. Ellenfelünkön látszott, hogy nincs minden rendben, kitartást kívánok nekik, örülök, hogy a BEAC-ban pillanatnyilag nem kell ilyen problémákkal megküzdenünk.

Gedei Tibor: Gratulálok a BEAC-nak, a mi részünkről szakmailag gyakorlatilag értékelhetetlen a mérkőzés. Kis túlzással az első perctől nem figyeltünk oda azokra a dolgokra, amiket megbeszéltünk. Nagyon komoly akarati problémák vannak, olyan dolgokkal foglalkozunk magunk helyett, amelyekre soha nem lesz ráhatásunk. Sajnos ez egy teljes széthulláshoz vezetett. Ki kell ebből mászni, a válogatott szünet alkalmas arra, hogy megtegyük az ehhez szükséges lépéseket. Ez egy olyan mélypont, ahol a csoportos fennállásunk alatt még nem voltunk.

Ana Vojtulek: Fontos mérkőzés volt ez számunkra. Sikerült a meccs elején ritmust találnunk, végig tudtuk ezt tartani és így sikerült győznünk.

Rayna Perez: A meccs elején sikerült egy darabig tartanunk a ritmust, de sajnos a második félidőben nem tudtuk ezt már hozni. Dolgoznunk kell tovább, hogy a következő mérkőzésen győzni tudjunk.