315310602 609247257664577 8244268603169230678 n

Nem borult a papírforma Diósgyőrben

2022. 11. 14.

Két magasembere, és csapatkapitánya hiányában nem tudta megszorongatni jóval magasabban rangsorolt, Euroligás ellenfelét női NBI-es csapatunk az élvonal 9. fordulójában.

Akadtak hiányzók szép számmal mindkét oldalon NBI-es csapatunk miskolci vendégjátékán, hiszen nálunk a Vasas meccsen kiállított Ana Vojtulek, a beteg Juhász Angéla és a sérült csapatkapitány, Koch Dóra sem léphetett pályára és a DVTK Hun-Therm csapata is több hiányzót jegyzett.

Rengeteg hibát, rossz dobást és eladott labdát tartogatott az első félidő, melynek végén tízpontos előnye (31-21) volt a hazaiaknak. Bánhattuk, hogy kezdő irányítónk, Angyal Barbara másfél perc alatt két faultot kapott és a padra kényszerült, és azt is, hogy nem tudtunk a szokott felállásban pályára lépni, hiszen a vendéglátókon egyértelműen érződött a kettős terhelés okozta fáradtság. Sajnos azonban nálunk is döcögött a gépezett, különösen támadásban, ahol mi is sokat rontottunk és az eladott labdáink száma is magasra kúszott az elejétől fogva.

A hazaiak a harmadik negyedet nagyon megnyomták, ütemesen növelték a különbséget először húsz pont fölé, majd harminc közelébe, míg nálunk az amerikai kisembert, Morgan Greent leszámítva kevesen tudtak részt vállalni a pontgyártásból. Az utolsó negyedre minden eldőlt, mindkét oldalon jöttek a fiatalok, a DVTK pedig magabiztosan húzta be a találkozót (70-48).

A következő három hét élvonalbeli mérkőzések nélkül telik majd, hiszen a magyar női felnőtt válogatott EB selejtezőket vív. A BEAC NBI-es lányaira december elején két nagyon fontos mérkőzés vár– az alapszakasz első körének utolsó találkozóit a Ludovika Csata és VBW CEKK Cegléd ellen vívják majd.

DVTK-Hun-Therm–E.ON ELTE BEAC 70–48 (15–5, 16–16, 24–10, 15–17)

DVTK: GUIRANTES 14/3, AHO N. 10/6, Bacsó 2, Garbin 10/3, CH. GREEN 12. Csere: Bernáth, KÁNYÁSI 18/6, Aho T. 2, Márkusz 2, Oláh F.

BEAC: M. GREEN 19/3, Angyal B. 2, Radócz 7/3, Orosz Zs., Tóth F. 4. Csere: Katona Sz. 4, Benke S. 5/3, Milkovics 3, Zsámár 4.

Völgyi Péter: – Nagyon megterhelő napokon vagyunk túl, közben Milica Jovanovics megsérült, Kiss Angelika megbetegedett, Bernáth Rékának fájt a lába, Vég-Dudás Anna pedig a bemelegítés közben rosszul lett. Többször bizonytalankodtunk a befejezéseknél, de ezúttal „csak” a siker kiharcolására törekedtünk, ezt megvalósítottuk.

Mészárosné Kovács Andrea: – Rosszul kezdtünk, és a harmadik negyedben is aludtunk. A kapott pontok számával végülis elégedett vagyok, hetven pontot kapni egy ilyen szintű csapattól nem szégyen. Belső poszton mi ma nagyon gyengék voltunk, nem tudtuk tartani a lépést a Diósgyőr jó fizikumú belső játékosaival, gratulálok nekik és további sok sikert kívánok nekik az Euroligában!