DSC 5674

Kimagaslóan teljesítettek a BEAC-os atléták a 126. Atlétikai Magyar Bajnokságon

2021. 06. 29.
DSC 5674

Debrecenben gyűltek össze idén az ország legjobb atlétái a 126. Atlétikai Magyar Bajnokság hétvégéjén, ahol több BEAC-os sportoló is rajthoz állt. Nézzük milyen eredmények születtek.

A verseny első napján 5000 méteren Farkas Dárius Ádám óriási futással és nagy küzdéssel ezüstérmet szerzett, 14:27.04 egyéni csúcsát 7 év után javította meg. Csapattársa, riói olimpikonunk Csere Gáspár ugyancsak egyéni csúccsal a harmadik helyen végzett – ő 14:34.23-as eredménnyel zárt. Így a BEAC két futója is országos bajnoki dobogóra állhatott rögtön az első napon.

1500 méteren indult el Ohn Kinga, a BEAC középtáv futója, aki 4:32.21-es idejével magyar országos bajnoki negyedik helyet szerzett.

400 méteren sprinterünk Széll Gyöngyi 57.02-vel a 8. helyen ért célba.

206139743 200244655435123 4033059316929448107 n

Szintén fantasztikus BEAC-os eredmények született az OB második napján is, de mind közül Heffner Hédi remek futása a legkiemelkedőbb. Hédi az első kört az élbollyal futotta, majd a táv második felét egyedül kellett teljesítenie a szétszakadt mezőny miatt. A nagy meleg ellenére és a segítő társak hiányában is magabiztosan futott, így bronzérmet szerzett 800 méteren. Élete legjobb időeredményén is sikerült javítania, így immáron új egyéni csúcsa 2:06.36.

Szintén 800 méteren további két egyéni csúcs és értékes helyezés is született. Janositz Gréta 2:14.41-es idejével a 8., míg Kindl Júlia futamát megnyerve, 2:14.71-gyel a 9. helyen végzett.

3000 méter akadályon Jánosi Lilla az ötödik lett 10:52.0-vel.

Női 4x400-as váltónk szintén az ötödik helyen végzett nagy hajrát követően, mindösszesen 5 századra elmaradva a 4. helytől (3:54.91). A csapat tagjai Széll Gyöngyi, Ohn Kinga, Janositz Gréta és Heffner Hédi voltak.

Bíróné d.r Molnár Valéria 5000 méteres gyaloglásban a 6. helyet szerezte meg 25:16.95-ös időeredményével.

Széll Gyöngyi 200 méteren futamában 6. lett 26.05-tel, ami most nem ért döntőbe jutást.

4x400-on fiatal lányaink is megküzdöttek a felnőttek mezőnyében. 4:06.71-es idejükkel a 9. helyen végeztek. A csapatot Magyar Júlia, Jánosi Lilla, Kovács Dóra és Kindl Júlia alkotta.