165816856 10164679690860570 6823156629435316926 n

Bebiztosította helyét az NB1-ben az ELTE BEAC Újbuda!

2021. 03. 30.

Március 27-én női kosárlabda csapatunk az első perctől az utolsóig kézben tartotta a ZTE elleni találkozót, a félidei 20 pontos előny a végére közel 40 lett, ezzel pedig immár matematikailag is bizonyos: jövőre is az élvonalban szerepelhetünk!

Gyászszünettel kezdődött a találkozó. Életének mindössze 45. életévében elhunyt Kis Balázs, korábbi játékvezető, a szövetség ellenőre, junior játékosunk édesapja. Egyperces főhajtással rá emlékeztünk, emlékét tisztelettel őrizzük.

Pontatlan dobásokkal telt el a mérkőzés első másfél perce, harcosan jöttünk ki, és bár a távoli kísérleteink nem sültek, ezúttal jobban működött a csapatjáték, így 7-0-nál a ZTE mestere, Ambrus Péter kikérte első idejét. Játékosaink nagyon éltek támadásban, a negyed végén így 22-6 állt a táblán.

166007284 10164679689620570 5050915315767727787 n

A ZTE felmérte, hogy a palánk alatt nem terem számukra babér, ezért távolról kísérleteztek, ebben a szakaszban ráadásul nem is rosszul, ezzel 28-15-re jöttek vissza. Ki is kérte idejét vezetőedzőnk, Balogh Bubu, aki elsősorban a kommunikáció hiányát kérte számon a lányokon. Büntetőkkel és szép hárompontosokkal növeltük pontjaink számát, 38-18-nál mehettek a csapatok pihenőre.

Egészen más habitussal jött ki a ZTE a második félidőre. Úgy tűnt, az első félidőt “megölte” számukra az a tét, hogy megszerezzék első győzelmüket, míg 20 pontos hátrányban sokkal harcosabbá váltak. Légiósaik kezdték faragni a különbséget – szerencsére mi is folytattuk a pontgyártást. 46-29-nélkül Balogh Bubu ki is kérte idejét, mert bár a különbség nem csökkenti le drasztikusan, érezni lehetett, hogy a játékunkba több hiba csúszik elől és hátul is. Vissza is állt a 20 pontos differencia. Egy nem mindennapi allé-hoppal zártuk a harmadik negyedet, aminek végén 24 ponttal vezettünk (56-32).

165689636 10164679689450570 6049443263969522879 o

A Zalaegerszeg érezhetően elfáradt a kapaszkodásban és a nagy hátrányban, mi pedig ezúttal tényleg remek csapatjátékot nyújtottunk. Mindenki pályára került a záró játékrészben, a lányok pedig ügyeltek arra, hogy mindenki pontot is szerezzen a magabiztos sikert hozó találkozón.
A vége majdnem negyven pontos siker, a sorozatban szerzett harmadik győzelem pedig azt jelenti, hogy jövőre is az élvonalban szerepelhetünk!

ELTE BEAC Újbuda – ZTE NKK 83-45 (22-6, 16-12, 18-14, 27-13)

BEAC: Czank 4, Koch 9/9, Boros 4, Mérész 17, Smith 12. Cs: Szabó D 7/3, Galántai 3, Zsámár 2, Juhász 7, Dusanic 11, Laufer 5, Dénes 2.

ZTE: Dzombeta 10, Mányoky 8/6, Kulcsár, Szabó P 8, Tuchscherer 11/6. Cs: Saad 8/6, Horváth Fr., Horváth Fa, Dömötör.

165773116 10164679692575570 620094809865613446 n

Balogh Judit: "Készültünk is, meg nem is, jól is játszottunk, meg nem is, támadtunk is, meg nem is, védekeztünk is, meg nem is. Mi ilyen furfangos kis csapat vagyunk. Hihetetlen győzelmi sorozatban vagyunk, reméljük, sosem szakad meg."

Ambrus Péter: "Szerettük volna megszerezni az első sikerünket, ez pedig nagyon görcsössé tette a lányokat. A második negyedtől kicsit javult a játék képe, de a negyedik negyedre elfáradtunk a folyamatos kapaszkodásban, és teljesen szétestünk. Nem tett jót nekünk a plusz egy hét szünet, megtörte a lendületünket. Kicsit visszatértünk az alapszakasz elejéhez, akkor játszottunk ilyen különbségű meccseket. Remélem, sikerül visszatalálnunk a tavasszal mutatott formánkhoz."

ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech