407474183 840115227911111 6173921081250413518 n

Zsinórban harmadik sikerét szerezte NBI-es csapatunk

2023. 12. 05.

A VBW CEKK Cegléd otthonában 19 pontos győzelmet arattak lányaink szombaton este

Ceglédi oldalon két Szirony faulttal, nálunk három ponttal indult a találkozó. Megléptünk 3-7-re, de távolikkal átvette a vezetést a hazai csapat (8-7). Labdaszerzésekből és egy-egyekből kezdtük lopni a távolságot, a 8. percre 11-17-re léptünk el, így jött az első hazai időkérés. Betöréseinket csak faultok árán tudta megállítani a sárgamezes csapat, sorra dobhattuk a büntetőket, így a 9. percre elértük a kétszámjegyű különbséget (11-21). Az első negyed végén 16-25-re vezettünk.

Andi Hanna duplája után gyorsan kikérte első idejét vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea, miután lassúak, körülményesek voltunk a támadó térfélen. Kolby Morgan vette a hátára a mieinket, öt gyors pontjával léptünk el újra (18-30). Nem hagyta magát leszakítani a Cegléd, 26-32-re zárkóztak, mire helyére kerültek első távoli dobásaink a meccsen – Angyal Barbi és Kolby Morgan is vállalt egyet-egyet, amire még Josipa Pavic is dobott egy duplát, így 14 pontra hízott az előnyünk (26-40). Horváth triplájára Kolby Morgan válaszolt hasonlóan, majd Tóth Franka öt pontja érkezett, a félidő végére pedig Orosz Zsófi büntetője tett pontot – megnyugtató, 19 pontos volt a vezetésünk húsz perc után (32-51).

Nem potyogtak a kosarak a nagyszünet után, közel két percet kellett várni az első pontokra. Egyértelműen a hazaiak lendültek hamarabb játékba, Mészárosné Kovács Andrea négy perc után, 9-2-es negyedbeli állásnál rendelte magához a lányokat. Czank Timi triplájával egyszámjegyűre faragta a hátrányát a Cegléd (44-53), jókor jött Angyal Barbi betörése (44-55). Kicsit szigorítottunk a védekezésen, szereztünk pár labdát, és vele együtt hat pontot, így újra 15-re nőtt a különbség (46-61). A záró negyedre 52-65-ös előnyből fordultunk.

Az utolsó játékrész elejét sikerült megint egy kicsit felpörgetni, és újra húsz pont környékére tornázni a különbséget (71-52). Nem forgott veszélyben a sikerünk, bár a védekezésünk ezúttal nem mindig volt kellően éles, ezúttal ez is belefért. Mindenki pályára került a találkozón, így Szauter Petra is debütálhatott NBI-es találkozón. A végeredményt Milkovics Réka büntetői állították be – a 70-89-es sikerrel sorozatban harmadik győzelmünket arattuk. A jövő héten a TFSE-MTK csapata látogat hozzánk, nagy csata várható ellenük a Gabányi parkettjén!

DSC 0056

VBW CEKK CEGLÉD - E.ON ELTE BEAC 70-89 (16-25, 16-26, 20-14, 18-24)

VBW CEKK Cegléd: Czank 19/9, Szerelem-Kobolák 4, Rakita 2, Szirony 14/6, Barnai 9. Csere: Horváth 10/6, Vincze 4, Farkas, Andi 5/3, Kovács 3.

E.ON ELTE BEAC: Morgan 25/6, Angyal 11/3, Katona 4, Pavic 10, Tóth 17/3. Csere: Gábor 8, Drahos, Zsámár, Orosz 1, Milkovics 5, Ozola, Szauter.

Lo Elhadji Malick: – Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze az első győzelem. Nagyon sokat dolgoztunk érte, és hittem benne, hogy meglesz. Nem lett. Nagyon sok hibát követtünk el főleg támadásban, rengeteg üres helyzetet, ziccereket hagytunk ki. Hinniük kell a lányoknak magukban, nehéz a helyzetünk, de dolgozunk tovább.
Mészárosné Kovács Andrea: – Örülünk a győzelemnek, úgy gondolom, kötelező volt. Az elmúlt hetek alapján nem voltunk rossz formában, remélem, ezt még tudjuk tartani két hétig. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, bár a harmadik negyedben megnehezítette a dolgunkat a Cegléd, de túl tudtunk lépni ezen és hoztuk a győzelmet.