Mefob csajok

Több éremmel és egy összetett 7. helyezéssel zártunk a 2022-es úszó MEFOB-on

2022. 12. 05.

2022. november 26-án a vadonatúj gödöllői uszodában rendezték meg a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Országos Úszó Bajnokságát, ahol 214-en vettek részt, és az ELTE 11 versenyzővel állhatott rajthoz.

A tavalyi évhez hasonlóan az „A” kategóriában indulók idén is számos világ- és Európa- bajnoki érmes úszóval, a „B” kategória részt vevői pedig egykori válogatott versenyzőkkel mérhették össze tudásukat. A viszonylag kis létszám ellenére is sikerült 6 érmet elhoznia egyetemünk versenyzőinek és számos pontszerző helyezés is született.

Mürkli Márton 100m és 400m gyorson diadalmaskodott, míg 200m vegyesen a második helyet szerezte meg. Bátka Gréta 100m pillangón és 200m vegyesen is ezüstérmet szerzett, míg külföldi vendéghallgatónk, Mari Yamaguchi 400m gyorson hozta el a bronzérmet.

A Molnár Tamás (BEAC- Polythlon ETK) és Pintér Vanda (ELTE PPK ESI) vezette csapat az összetett versenyben így a 7. helyet szerezte meg a 20 egyetem közül.