MR59631

Rossz játékkal tartottuk itthon a két pontot

2024. 02. 26.
MR59631

Hiába kezdtük jól a találkozót, a mérkőzés nagy részében szenvedtünk a hősiesen küzdő BKG ellen. A végjátékban szerencsénk is volt, így egyetlen ponttal, de megnyertük a mérkőzést.

Bár Rozmán triplája vezette fel a találkozót, Kolby Morgan gyorsan egalizált és pillanatok alatt elléptünk 9-3-ra. Határozott, jó ütemű védekezéssel szereztünk sorra labdákat a félpálya közelében, volt ritmusa a játékunknak, így gyorsan nőtt az előnyünk. Hiába jött a vendég időkérés már a negyedik percben, Kolby második triplája után tíz pontra hízott az előnyünk (18-8). Nem hagyta magát a BKG, jól céloztak távolról, így visszazárkóztak négy egységre a kisszünetre (22-18).

A palánk alatt Tóth Franka használta ki magassági fölényét szép megoldásokkal, így 27-19-nél újra nyílni kezdett az olló. Védekezést váltott a BKG, ami nem ízlett nekünk, ezúttal ők szereztek sorra labdákat, és belelendülve a pontgyártásba, utolértek bennünket (27-27). Ki is kérte idejét vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea, ám Koch Dóra távolijával átvette a vezetést a vendégcsapat (28-30). Nem segítették a felzárkózási kísérleteinket a lepörgő büntetők sem, jókor érkezett Angyal Barbi távolija, majd Katrina Ozola helyezett el egy szép tempót, így a félidőre visszaállítottuk a négypontos különbséget (38-34).

429880095 890112052911428 2451738711361763997 n

BKG triplával indult a harmadik játékrész, és 42-42-nél megint egyenlő állást jegyezhettünk. Franka két szép megmozdulása húzta ki a mieinket a gödörből, jött is a vendégek időkérése (46-42). A védekezésünkbe megint hiba csúszott, Petrenaite triplája egalizálta Barbi távoliját, Koch újabb trojkája viszont ismét BKG előnyt jelentett (49-50). Nem volt elég éles a védekezésünk, a támadásunkban pedig elfogyott az ötlet, így büntetőkkel négy egységre megugrott a vendégcsapat (51-55). Ezt Katrina három pontjával és Franka büntetőjével tudtuk kiegyenlíteni a záró felvonás előtt (55-55).

Nem fogyott a lelkesedése és a lendülete a több kulcsemberét nélkülöző BKG-nak az utolsó tíz percre sem, Zsámár Panna triplája után ismét négypontos előnyben voltak (59-63). Kellett Franka faultos duplája, mint egy falat kenyér, akárcsak Angyal Barbi újabb távolija (65-63). A feszült légkörű találkozón Riskó Dávidnál pattant el a húr, a megítélt technikait Morgan tette a helyére, Juhász Angi büntetői után három volt ide (69-66). Petrenaite annulálta az előnyünket egy faultos kosárral, válaszul érkezett Angyal Barbi negyedik trojkája. Lett volna lehetőségünk tovább növelni az előnyünket, helyette buta eladott labdák borzolták a kispad és a közönség kedélyeit egyaránt. Egy perccel a vége előtt, Angyal Barbi büntetője után 75-71-re vezettünk, ám 46 másodperccel a vége előtt Petrenaite behintette a vendégek 11. távoliját, így teljesen nyílttá vált a találkozó. A kritikus szituációban eladtuk a labdát, a BKG-nak pont egy támadásnyi ideje maradt, ám nem tudták kosárral befejezni a találkozót, így a lehető legminimálisabb különbséggel, 75-74-re másodszor is legyőztük a BKG csapatát.

Bár a mérkőzés kezdetén úgy tűnt, könnyed győzelmet tudunk aratni, a BKG óriásit küzdött, mi pedig a játék sok elemében nem tudtuk megvalósítani azt, amit szerettünk volna a mai estén.

Ugyanakkor, a nap végén, a tanulságok a sajátjaink, a történelemkönyvekbe viszont csak a végeredmény kerül, és vele együtt a tény: ezzel a győzelemmel immár biztossá vált, hogy a 2023-2024-es évadban is tagjai leszünk a legjobb nyolc mezőnyének!

429678543 890111932911440 3675045187953808756 n

E.ON ELTE BEAC - BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 75-74 (22-18, 16-16, 17-21, 20-19)

E.ON ELTE BEAC: Morgan 20/9, Angyal 16/12, Katona 2, Ozola 14, Tóth 19. Csere: Drahos 2, Pavic, Zsámár, Milkovics, Orosz, Juhász 2.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós : Rozmán 5/3, Petrenaite 22/9, Gróf 2, Zsámár 3/3, Baltkojiene 22/6. Csere: Koch 14/9, Vincze 2, Bajzáth 4/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Nem nagyon értem a történéseket a mérkőzés bizonyos perceiben. Jól kezdtünk, lendülettel, emberfogás ellen jól működtünk, kihasználtuk az előnyünket, jó ritmusban vállaltuk. A zónával megfogott minket a BKG, nem találtuk az üres embert támadásban, rossz helyzetekből dobtunk rá. A vendégek jó százalékkal dobtak, szerencsére a magasembereink összeszedtek annyi támadólepattanót, amivel mentettük a helyzetet. Nagyon-nagyon gratulálok a BKG-nak, mert ezt a mérkőzést nem mi nyertük meg.

Riskó Dávid: Gratulálok a BEAC-nak a győzelemhez! Minden vereségből sokat lehet tanulni, bár nyilván szerettük volna győztesen elhagyni a parkettet. Betegségek, sérülések miatt alig tudtunk edzeni a héten, ez a teljesítmény, alázat, munka, amit a lányoktól ma láttam, meglepett és egyben nagyon büszkévé is tett. Sajnálom, hogy nem mi jöttünk le győztesen a pályáról, ki kell ezt heverni és a következő heti, Cegléd elleni mérkőzésre kell innentől koncentrálni.

Tóth Franka: Gratulálok a BKG-nak, azt gondolom, a nézőknek egy nagyon izgalmas estét tudtunk nyújtani, annak ellenére, hogy nem ez volt a célunk. Szerettük volna azt az előnyünket érvényesíteni, amire a héten készültünk, de ezt a zónájuk megakadályozta. Küzdelmes mérkőzés volt, dolgoznunk kell azon, hogy a betöréseink, dobásaink jobban üljenek a jövőben.

Koch Dóra: Kicsit keserédes ez az este, mert jól játszottunk és győzni szerettünk volna, ami nagyon sokat ért volna nekünk a jövőben, de ez sajnos nem sikerült. Nagyon harcos meccs volt, sajnos bizonyos részfeladatokat nem úgy tudtunk megoldani, ahogy akartunk, a kulcsemberek közül nem mindenkit sikerült megfognunk. Minden tőlünk telhetőt megtettünk ma este.