116 whun 25532

Remek első félidő után tisztes helytállás Győrben

2023. 10. 09.

Bátran, okosan, szépen kosárlabdáztak NBI-es lányaink a jóval esélyesebb, Euroligás Győr otthonában a bajnokság második fordulójában. Közel egál félidő után a második húsz percre kijött a két csapat közötti reális különbség, összességében pozitív érzésekkel zárhatták a mienk első idegenbeli túrájukat.

A múlt hetihez hasonló felállásban futottak ki lányaink a parkettre Győrben, és az első negyedben ponterős, tetszetős játékot játszottak az Egyetemi csarnokban. Két magyar húzóemberünk, Angyal Barbi és Tóth Franka is jó dobóformát fogtak ki, ketten együtt 16 pontot vállaltak az első negyedben szerzett 23 egységből. A negyed derekán 11-19-re megugrottunk, de a hazaiak az első negyed végére egálra hozták a találkozót (23-23).

A második játékrész elejétől átvette a vezetést a hazai együttes, de továbbra is bátran és kifejezetten kreatívan kosárlabdáztunk. Horvát centerünk, Josipa Pavic is többet vállalt a palánk közelében és a lepattanók megszerzésében, a fiatal Drahos Leila pedig második NBI-es találkozóján is feliratkozott a pontszerzők listájára. Bosszankodhattunk, hogy kimaradtak a büntetők, ám 39-32-es győri előny után is visszazárkóztunk, és a 46-43-as félidő messze felülmúlta előzetes várakozásainkat.

A fordulást követően egyértelműen nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a hazai gárda, és az amerikai Slocum-Miller-Aniqwe légióstrió eredményességére építve pillanatok alatt kétszámjegyűre növelték a különbséget (59-46). Bár karcolta a 15 pontot a különbség (64-50), nem hagytuk magunkat, a tényleg ihletett formában kosárlabdázó Tóth Franka vezérletével, Angyal Barbi triplája után, a 28. percben ismét tíz egységen belül voltunk (69-60). A záró etapra végül tízpontos hátrányban fordultunk (70-60).

386758876 896803345285558 5606634986847473112 n

A fáradtság jelei egyértelműen ebben a szakaszban jöttek ki rajtunk, ebben az etapban már nem tudtuk úgy megnehezíteni a hazaiak dolgát, ahogy tettük azt közel 30 percen át, de szégyenkezni egy pillanatig sincs okunk, mert a játék összképét tekintve sokkal bíztatóbb volt, mint egy héttel korábban. A kiemelkedő egyéni teljesítmények mellett mindenkinek akadtak hasznos, jó megmozdulásai a parketten, a lepattanócsatában mindössze egyetlen labdával maradtunk alul, az asszisztok számában pedig felülmúltuk a végül 24 pontos sikert arató győrieket (99-75). Az összkép mindenképpen pozitív, a hibákon nyilván kell dolgozni, de bízzunk benne, hogy hétről hétre tud hasonló módon tovább fejlődni fiatal együttesünk.

SERCO UNI GYŐR - E.ON ELTE BEAC 99-75 (23-23, 23-20, 24-17, 29-15)

SERCO UNI Győr: Dubei 6, Anigwe 15, Gyöngyösi 11/9, Dombai 6, Slocum 19/15. Csere: Miller 16/6, Bach -, Goree 11/3, Török 2, Ruff-Nagy 9/3, Hegedűs 2, Molnárová 2.

E.ON ELTE BEAC: Morgan 12/3, Gábor 6, Tóth 26/3, Angyal 13/6, Pavic 9. Csere: Ozola -, Orosz -, Milkovics -, Zsámár 3/3, Katona -, Drahos 2, Juhász 4.

387165039 896803211952238 3839027255084484837 n

Cziczás László: Nagyon nehéz meccsből érkeztünk, nehezen pörögtünk fel, nem jó ritmusban kezdtük, ez rányomta bélyegét, mikor megrázta magát a csapat tudtunk egy-két könnyebb kosarat is szerezni. Összességében nem vagyok teljesen elégedettek, de azon dolgozunk, hogy ismét az eddigi két meccsen mutatott arcunkat mutassuk.

Mészárosné Kovács Andrea: Pozitívnak értékelem a mérkőzést, büszke vagyok a lányokra, nagy odaadással, határozottsággal dolgoztunk. A negyedik negyedben kicsit elcsúsztunk védekezésben, előjöttek a hibák, ezeken kell dolgoznunk. Tartottam a meccstől, hiszen kiváló csapat a győri, fizikálisan Euroliga-szintre építették fel az együttest, de minden játékosom hozzá tudott tenni a játékunkhoz, ráadásul voltak egyéni kiemelkedő teljesítmények is.

Destiny Slocum: Nem sikerült jól a meccs eleje a részéről, ez negatív spirálba hozta a csapatot, de a második félidőben jobban álltunk bele, agresszívabbak voltunk védekezésben, ez jelentette a különbséget a végén.

Tóth Franka: Nagyon küzdős meccs volt, erős csapat ellen játszottunk. Örülünk, hogy megoldottuk, amit megbeszéltünk, az első két negyed kifejezetten extrán sikerült, ezt szeretnénk folytatni a többi meccsen.

ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech