230752321 216741873790371 8866149752804974915 n

Nem találtak legyőzőre a BEAC-osok a Generali Night Run különböző távjain

2021. 08. 02.

Most hétvégén rendezték meg a kivilágított Budapesten a már hagyományosnak mondható Generali Night Run-t a Maratonman versenysorozat szervezésében. A BEAC Atlétika számára a verseny már a versenynaptár részét képezi évek óta, hiszen remek edzési egyben versenyszerzési alkalom.

Idén is a BEAC számos atlétája állt rajthoz különböző távokon, így 6, 9 sőt 21,1 kilométeres távon is képviselték a BEAC Atlétikai szakosztályát. Nézzük sorban, hogy milyen eredményeknek örülhettünk a hétvégén.

6 kilométeren Boross Gábor abszolút első helyen ért célba, 19:57-es idejével nem talált legyőzőre. Mint ahogy 9 kilométeren is abszolút győzelmet ünnepelhettünk Koch Ágoston révén, aki 30:40-es eredményével 1 perces előnnyel ért célba. Ugyanezen a távon a nők között kettő BEAC-os dobogónak is örülhettünk, Jánosi Lilla az első (35:03) Tüttő Júlia a második (35:36) helyen végzett. A leghosszabb, félmaratoni távon a dobogó mindhárom fokára (!) BEAC-os atléta állhatott fel: Csere Gáspár pályacsúccsal, 1:06:58-al szerezte meg a győzelmet, Farkas Dárius 1:09:35-el a második helyen, Dani Áron pedig a 1:14:26-al a harmadik helyen végzett. Nagy Róbert az abszolút 15. helyet (1:26:57) Piukovics Norbert technikai vezető pedig az abszolút 17. helyet szerezte meg 1:28:20-as eredménnyel.

A félmaratoni verseny keretein belül két BEAC-os váltó is szép helyezéssel zárt. A lányok között Ohn Kinga és Janositz Gréta első helyre hozták be a BEAC-os váltót.

224908775 226554322804156 2363999050489218725 n

Feltűntek a BEAC-os trikók a gyerekverseny különböző számain belül is, 5,17 kilométeren a 12-14 évesek között Nagy Luca a második helyen ért célba, míg a 2,17 kilométeres távon a 9-11 évesek korosztályában Nagy Bori szintén egy ezüstéremnek örülhetett. Gratulálunk az ELTE BEAC váltójának is: a "Beackettős" csapatnévvel szereplő Szabó Vivien - az ELTE idei aerobik sportösztöndíjasa - és Simon Gábor, a BEAC igazgatója alkotta duónak akik az abszolút 7. helyet szerezték meg a félmaratoni váltók között.

Szívből gratulálunk továbbá minden atlétának és felkészítő edzőjüknek Szabó Imrének!

ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech