GP1 0442

Megvan az első siker

2023. 11. 20.
GP1 0442

Döcögős első félidőt követően a fordulás után sikerült NBI-es lányainknak a magunk javára fordítani a mérkőzést a BKG otthonában, és a végére magabiztos, 17 pontos sikert arattak Szigetszentmiklóson. Ezzel NBI-es kosárcsapatunk első szezonbeli győzelmét ünnepelhette.

Bár a hazaiak litván irányítója, Baltkojiene jegyezte az első pontokat a mérkőzésen, Angyal Barbi és Gábor Lili tripláival három perc elteltével már a mieink tartottak előrébb (2-6). Gyorsan fordult a kocka hat hazai ponttal, ám Tóth Franka két kosara után már a hazaiak kértek időt (8-10). 10-10 után öt ponttal tudtunk meglépni (10-15), de a negyed végére utolértek minket a házigazdák (17-17).

A második játékrész eleje Mullings öt pontja révén a BKG-nak indult jobban (22-17). Gábor Lili büntetőjével és Kolby Morgan duplájával zárkóztunk (22-20), nem esett jól Bajzáth faultos duplája (25-22). A gólszegény negyedben még egyszer meglépett öt ponttal a sárga-kék gárda (30-25), ám a negyed végére Kolby Morgan kosara után Gábor Lili duplája tett pontot, ezzel egyetlen pontos hátrányban voltunk húsz perc után (30-29).

Josipa Pavic duplája adta meg az alaphangot a nagyszünet után, majd 33-33 után sikerült először nagyobb előnyt kiharcolni (33-39). Gábor Lili szerzett faulttal együtt kosarat – bánhattuk, hogy a ráadás büntető kimaradt, és a következő támadásban beütött negyedik faultja után a padra kényszerült. Kolby Morgan triplája és Josipa Pavic duplája először jelentett kétszámjegyű különbséget (35-46), ki is kérte második idejét a negyedben a hazaiak mestere, Gedei Tibor. Benézett tíz alá a BKG, de csak pillanatokra: a 9-19-re megnyert negyed után 39-48-ról várhattuk a záró felvonást.

404407819 833290375260263 2173225272924783256 n

Takács triplájával hatra zárkózott a hazai csapat, ám Tóth Franka és Angyal Barbi révén tudtuk tartani a különbséget, sőt, utóbbi triplája után újra kétszámjegyűre hízott a differencia a 34. percre (47-59). Nem is engedtük már tíznél közelebb a hazaiakat, sőt, az utolsó másfél percben sikerült még egy 0-7-es rohamot is repesztenünk, így a végére alakult ki a legnagyobb különbség: 17 pontos sikerrel távozhattunk a szigetszentmiklósiak otthonából (56-73).

A győzelem egyik kulcsa mindenképp a szabad labdák megszerzésében rejlett, hiszen a lepattanócsatát 42-25 arányban nyertük meg, és 11 támadólepattanót is sikerült megkaparintanunk. Emellett a teljes kezdő ötösünk kétszámjegyű ponttal zárt, a második félidőben pedig összesen 44 pontot szereztünk a kapott 26-tal szemben.

A lényeg viszont egy: megvan az első siker a szezonban, reméljük, nem kell sokat várnunk a folytatásra sem!

404428216 833290438593590 1410007603083801915 n

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS - E.ON ELTE BEAC 56-73 (17-17, 13-12, 9-19, 17-25)

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós: Baltkojiené 14/3, Marotta 10/3, Koch 5/3, Mullings 18/3, Zsámár P -. Csere: Bajzáth 3, Herzog -, Gróf -, Takács 3/3, Aldazabal Berroa -, Rozmán 3, Duka -.

E.ON ELTE BEAC: Morgan 13/3, Gábor 10/3, Tóth 15/3, Angyal 19/6, Pavic 12. Csere: Ozola 4, Orosz -, Milkovics -, Zsámár L -, Drahos.

Gedei Tibor : "Gratulálok a BEAC csapatának. Enerváltan, borzalmas rossz energiákkal játszottunk. Azt gondoltuk, hogy az energiát a "flow" fogja meghozni, pedig ez pontosan fordítva van. Semmit nem tettünk bele. Védekezésben amit megbeszéltünk az elején, nem tartottuk be, bele hibáztunk alap védésekbe. Nem is voltunk olyan koncentráltak. Ha második opciót választottuk védekezésben azt is ímmel-ámmal csináltuk, nem futottunk egyáltalán, gyors gólra esélyünk sem volt. Az, hogy vezetni tudtunk az első félidőben az nem azért volt, mert jól játszottunk, ellenkezőleg, tragikusan játszottunk. Jó kosárlabdát nem játszottunk egyáltalán. Az utolsó negyedben nyolc percben tettünk bele energiát, akkor kezdtünk el védekezni. Elkezdtünk kapkodni, kihagytunk rengeteg könnyű dobást ami a BEAC érdemeit egyáltalán nem kisebbíti. Nagyon nagyon nehezen tudtunk reagálni a BEAC-nak arra a taktikájára, hogy feladnak játékosunkat és folyamatosan duplázzák a centereinket. Az egyik olyan elem a lepattanózás, ami nem feltétlenül technikai elem, hanem akarati tényező, hogy el kell érte menni, ki kell zárni, fel kell venni a fizikai harcot. Ebből semmit nem csináltunk meg, tizennyolccal több lepattanót szedtek. Szépen végignéztük, hogy kihagyják az első esélyüket, akkor második esélyből szereznek még egy dobóhelyzetet vagy pontokat. Nagyon tragikus teljesítmény volt, szörnyű."

Mészárosné Kovács Andrea: "Rengeteg hibával kezdtünk. Az első negyedben támadásban csináltunk olyanokat mint még soha. Ennek ellenére egy pillanatilag sem merült fel, hogy elkeseredjünk és védekezésben ne akarjuk ezt kijavítani. És ez volt ezen a mérkőzésen a kulcs. Hisz az első félidőben a dobás sem ment kintről. Behúzódó védekezés ellen ha az első félidőben bemennek a dobások, akkor már ott előnyt szerezhettünk volna. A harmadik negyedben viszont betaláltunk kintről is és a védekezésünk maradt ugyanolyan stabil. Készültünk a poszt védésre, nagyon jól működött. Ezt maximálisan megoldották a lányok. Nagyon büszke vagyok, hogy végig negyven percen keresztül tartották ezt a feladatot, amit mindvégig kihangsúlyoztunk a felkészülés során."

404459873 833291725260128 1280820222758102329 n

Bajzáth Lili : "Szeretnék gratulálni a BEAC-nak. Egyértelműen ma ők voltak a koncentráltabbak az egész mérkőzésen keresztül. Az első félidőben még volt annyi lélekjelenlétünk, hogy meccsben maradtunk. Nagyon fontosak lettek volna a lepattanók, amely harcot teljesen elveszítettünk. Rengeteg olyan hibánk volt, eladott labdák kulcs helyzetben, amik nem férnek bele egy ilyen meccsen. Sokkal koncentráltabban és energikusabban kellene elkezdenünk a mérkőzést és a végén sem feladni."

Gábor Lili: "Gratulálok a BKG csapatának, mert nagyon küzdős mérkőzést játszottunk velük. Úgy gondolom, hogy a csapatunknak nagyon kellett már lélektanilag ez a győzelem. Ez volt az első idén. Egy nagy "budapesti" rangadónak is nevezhettük ezt a mérkőzést. A védekezésben több mindent kipróbáltunk, amit megbeszéltünk meccs előtt, abból mindent meg tudtunk valósítani a pályán. Ebben mutatkozott az előnyünk. Támadásban játszottunk már jobban, üres ziccereket hagytunk ki, ami nem volt feltétlen a csapat előnyére, de szerencsére ki tudtuk javítani ezt a kemény védekezésünkkel."