GP1 7922 1

Megvan az első győzelem!

2020. 10. 08.
GP1 7922 1

Női Nb1-es kosárcsapatunk a bajnokság második fordulójában megszerezte ide első sikerét. A lányok 40 percen át vezettek Zalaegerszegen, ahol végül a 100 pontot is túlszárnyalták.

Fiatal játékosunk, Boros Júlia két remek labdaszerzésére alapozta meg a villámrajtot Zalaegerszegen. Bár a hazaiak 0-6-os BEAC előny után 7-10-re, majd 12-15-re is zárkóztak, a lányok gyorsan szigorítottak a védekezésen, és egy 0-12-es rohanással 12-27-re léptek el. A negyed végéig mindössze 4 pontra futotta már csak a hazaiaktól, miközben a mieink Koch Dóra dudaszó előtti triplája révén 36 pontot dobtak az első negyedben, és 20 pontos előnyben voltak 10 perc után (16-36).

120769541 2722876431334320 6282529336622696168 n

Állandósult a 20 pontos különbség a második játékrészben. Miközben elől remek megmozdulásokat láthattak a nézők, hátul bizony időnként őrületes hibákat vétettek a csapatok mindkét oldalon, így nem tudtuk növelni az előnyünket (36-56). A félidőben 38-59 állt a táblán, és a meccs képe egyértelműen azt mutatta, hogy a győzelmünk nem forog veszélyben.

A fordulás utáni első pár percben megint összeszedettebb volt lányaink védekezése, így Boros Julcsi triplája után el is értük a 30 pontos differenciát (42-72). Légiós bedobónk, Lana Dusanic játszott nagyon agilisen a palánk közelében és növelte pontjai számát rendületlenül, így a negyedet 12-24-re nyertük, és 50-83-ról fordultunk a záró játékrészre. Az utolsó 10 percre nem maradtak már izgalmak, a lényegi kérdések korábban eldőltek. A 100. dobott pontunkat Czank Tímea jegyezte, az utolsó kosarat, egy triplával Koch Dóra eresztette el, pár másodperccel a dudaszó előtt. A lányok így magabiztosan győztek, legközelebb szombaton, Pécsre látogatnak, majd jövő szerdán újra rangadó vár rájuk, a Vasas Akadémia csapatát fogadják a Gabányiban.

120841281 985532888587463 836241182799171814 n

ZTE Női Kosárlabda Klub–ELTE BEAC Újbuda 74–108 (16–36, 22–23, 12–24, 24–25)
Zalaegerszeg, 350
néző. V: Nagy V., Boros T., Oláh

ZTE: Dzombeta 17/3, Úr 2, Mányoky J. 21/15, Szabó P. 18, Tuchscherer 6. Cs: Horváth Fruzsina 2, Kulcsár 6, Chroméj 2, Dömötör, Szabó K., Horváth Fanni.

BEAC: Czank 9, Small 23, BOROS J 18/6, Mérész 12, Smith 4. Cs: DUSANIC 20, Szabó D. 2, Koch 13/9, Juhász 2, Laufer 5, Zsámár.

Ambrus Péter: – Az első tíz perc nagyon rosszul sikerült. Húszpontos hátrányból hullámvölgyekkel és hullámhegyekkel folytattuk, de igazán nem tudtunk felzárkózni. Ennek elsősorban a rotáció az oka és a lepattanóknál is voltak problémáink.
Balogh Judit: – Mindig gyűlöltem, amikor vesztesként gratuláltak. A ZTE még más csapatoknak is okoz majd nehéz perceket. Ez volt az első zalaegerszegi győzelmem, a sikeres találkozóról nyilatkozást meg még tanulom.