Dani Aron 100902

Kiemelkedő BEAC-siker a Bácsalmási Péter Emlékversenyen

2010. 09. 02.

A Dr. Bácsalmási Péter Emlékverseny idén 2010. augusztus 28-29-én, új helyszínen a Budapest Bajnoksággal összevonva került megrendezésre a Honvéd pályán, ahol atlétáink kitűnő eredménnyel szerepeltek.Tíz alkalommal állt BEAC-os sportoló a dobogó legfelső fokára.

Ugyancsak nagyszerű eredményeket hoztak a 800 méteres futamok, mind a nőknél, mind a férfiaknál BEAC-os győzelem született.A nők versenyét nagy fölénnyel nyerte Kenesei Zsanett, Ferenc Kata pedig kevéssel maradt le a dobogóról.

"Mindig élvezet nézni Zsanett futását, azzal a harmóniával, könnyedséggel, küzdeni tudással, és tudatossággal, amivel Ő rendelkezik. Erre nem sokan képesek a mai magyar atlétika világában. Zsanett egy olyan versenyző, aki minden edzőnek az álma. Kitűnő tanulmányi eredményei mellett egyetlen egy edzésről sem hiányzott. Ebben az évben a történelem Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen 3. helyezést ért el, melyre iskolájuk történetében időtlen idők óta nem volt példa. Az atlétika iránti teljes mértékű alázatával nagyon messzire juthat el a sport és az élet területén egyaránt." - nyilatkozta a verseny után Gerendási István, a BEAC Atlétika szakosztályának vezetője.

A férfiaknál hármas BEAC győzelem született: a versenyt Dani Áron nyerte szorosan a nyomában a 2. helyezett Dohoczki Tamással, és nagy hajrában Gyurcsó Gergő szerezte meg a harmadik helyet.

A serdülő Budapest Bajnokság rövidtávfutó számaiban Csuhai Péter ismét remekelt: könnyedén, nagy fölénnyel nyerte a 100 és 200 métert, 300 méteres gátfutásban pedig a második helyen ért célba. Torma Evelin - meghívottként - megnyerte a leány 100 métert.
Fiatalabb gyaloglóink is szépen teljesítettek: Budapest bajnok lett korosztályában Vetlényi Lili, Südi Anna és Molnár Zsófia is 3000 méteren, Molnár Orsolya és Dani András pedig megnyerte az 1 kilométeres távot.

A gyerekek és a legfiatalabb serdülő korosztály számára rendezett 600 és 2000 méteres futószámokban is sikereket értek el fiataljaink. Kókai Kata 600 méteren 2 percen belüli idővel a 7. helyen végzett. Göllény Zsombor, aki csak nemrég kezdett Szabó Imrénél edzeni, 1. helyezett lett a bajnokságon, pár hét alatt 20 másodpercet javítva egyéni csúcsán. Dani Péter pedig 5.-ként fejezte be másfél körös versenyét. 2000 méteren Richter Dóra és Bíró Kincső meghívottként indultak, ám Dóra már a nagyobbak közt is szép helyezést érhetett volna el 8 percen belüli idejével. 800 méteren a serdülő fiúk versenyében Richter Bence érte el a legjobb eredményt, mely egy Budapest bajnoki 2. helyezést jelentett, s szorosan mögötte, a 3. helyen ért célba Pálmai Levente. Simon Áron a legiősebb serdülő korosztályban egyéni csúcsát megközelítve a 7. helyen ért célba. A gyerekek a hideg időjárás és a kedvezőtlen szél ellenére elért jó eredményei után bizakodóan tekintünk előre a szeptemberi országos bajnokság felé. (Forrás: BEAC Atlétika szakosztály).