317489420 623998492856120 3458494626272334857 n

Kiélezett küzdelemben vertük a Csatát

2022. 12. 05.

A Ludovika Csata elleni 78-76-os győzelemmel NB1-es kosaras lányaink ötödik sikerüket szerezték az évadban és kvalifikálták magukat a Magyar Kupa mezőnyébe!

Gólszegény első félidőt követően hét pontos hátrányban volt NBI-es női kosárcsapatunk a Ludovika Csata elleni szombati találkozón, ám a második félidőben megérkeztek a BEAC-pontok és egy kiélezett végjáték után a lányok győztesen hagyták el a parkettet.

Fontos momentumok vezették fel a két fővárosi csapat rangadóját: „Újbuda Sportjáért” életműdíjat vehetett át a BEAC kosárlabda szakosztályában, valamint a kerület sportéletében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként, az újbudai kosárlabda sport meghatározó alakja, a BEAC alelnöke, Szabari János kosárlabdaedző és sportvezető.

317999486 623979639524672 1805222497552869837 n

Mindeközben a pálya mellett sorra gyűltek a karácsonyi papírba csomagolt adományok, a kosaras szakosztály hagyományos, Age of Hope Alapítvánnyal közös karácsonyi adománygyűjtésének keretében.

318150885 624550616134241 4142105962654717034 n

Mindkét csapaton érződött a három hetes válogatott szünet miatti kihagyás, sok rontott dobást láthatott a Gabányi Sportcsarnokba kilátogató szép számú közönség az első húsz percben. Jellemzően fej-fej mellett haladtak az együttesek, bár a mieinknek sikerült egyszer öt pontra meglépniük (17-12), a Csata visszahozta magát az első játékrész végére (17-16). A második negyed zárása nekik sikerült jobban, 27-27 után hét vendégpont maradt megválaszolatlanul, így 27-34-es Csata előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

317975570 623978129524823 4868063963770558645 n

A második félidőre aztán belelendültek a BEAC-os kulcsemberek, a légiósduó mellett Angyal Barbara és Tóth Franka termelte a pontokat, míg Radócz Fanni és Milkovics Réka rengeteget dolgozott a mezőnyben. A Csata pontjaiért elsősorban a Czank – Horváth duó felelt, így az utolsó negyedre is minimális vendég előnnyel fordultunk (53-54). A végjátékban aztán helyén volt a lányok szíve, megfordították a találkozót és bár 76-71 után a vendégek még támadhattak az egyenlítésért, az utolsó kísérletük leperdült a gyűrűről, így a mieink örülhettek a lefújás után (78-76).

Ez a siker azt jelenti, hogy az alapszakasz felénél bizonyosan a legjobb nyolcban fordulnak a lányok, ezzel idén is tagjai lesznek a Magyar Kupa mezőnyének.

Az alapszakasz „odavágó” köréből egyetlen forduló maradt hátra, NBI-es kosarasaink a jövő héten a VBW CEKK Cegléd otthonába látogatnak.

E. ON ELTE BEAC–LUDOVIKA CSATA 78–76 (17–16, 10–18, 26–20, 25–22)
BEAC: M. GREEN 12/6, ANGYAL B. 18/9, Milkovics 7/3, TÓTH F. 14/3, VOJTULEK 18. Csere: Radócz 3/3, Orosz Zs. 6/3, Katona B.
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 22/15, CZANK 15/9, SZABÓ F. 15/9, Gyöngyösi 8/3, FUEHRING 8. Csere: Toman D. 2, Barnai 2, Jáhni 4.

317840070 623979076191395 4265951382409693906 n

Mészárosné Kovács Andrea: Az első félidőben valóban jól semlegesítette a meghatározó embereinket a Csata, és bár helyzetek voltak a többieknél is, sokat hibáztunk, ajtó-ablak ziccerek maradtak ki. Nem örültem, amikor kiderült, hogy Brown nem fog pályára lépni, mert egy ilyen szituáció általában plusz energiákat szabadít fel az érintett csapatnál. Abban biztos voltam, hogy a volt BEAC-os játékosok közül legalább ez egyik parádézni fog, Czank Timinek gratulálok a mai teljesítményéhez. A heti edzésmunkánk alapján én azt mondtam, meglepődnék, ha simán tudnánk nyerni, de ha szerencsénk van, akkor tudunk nyerni. Nagyon örülök a győzelemnek, büszke vagyok a csapatra! Azt kiemelném, hogy voltak olyan játékosok, akik tudtak extrát hozzátenni a mai meccshez, gondolok itt elsősorban Tóth Frankára, vagy a remekül küzdő Radócz Fannira, ugyanakkor a játék képe összességében nem tölt el örömmel ma.

Tursics Krisztián: Gratulálok a BEAC-nak, összességében megérdemelten nyerte a meccset. Az első félidőben sikerült semlegesítenünk a BEAC kulcsembereit, a második félidőben azonban 51 pontot kaptunk, ami mutatja, hogy felpuhult a védekezésünk. Nagyon hektikus ez a szezon, nem akar ez a keret összeállni, úgy, ahogy szeretném. Nem edzünk úgy, ma is hiányzott az egyik légiósunk, de megyünk tovább, és megpróbáljuk jövő héten idegenben megverni a DVTK-t.

Angyal Barbara: Időnként elvesztettük a fejünket a pályán, de örülök, hogy minden gödörből ki tudtunk mászni. Nagyon fontos siker volt ez a számunkra, és én is azt gondolom, hogy közönségszórakoztató meccset játszottunk.

Czank Tímea: Kiélezett mérkőzés volt, állhatna már mellénk a szerencse. Sok problémával küzdünk, vannak ilyen szezonok, de nem adjuk fel, csináljuk tovább, amit kell.