313429344 599211888668114 3332766083874914715 n

Jó második félidővel nyert női kosárcsapatunk Szigetszentmiklóson

2022. 11. 02.

Az NBI 7. fordulójában negyedik sikerét aratta az E.ON ELTE BEAC együttese, miután 82-89 arányban legyőzték a BKG PRIMA NATURA Szigetszentmiklós csapatát.

A hazaiak nem titkolt célja volt az idei első sikerük megszerzése, a mieink negyedik győzelmünkért mentek Szigetszentmiklósra.

Az első félidőben szinte végig a házigazda „kosok” vezettek, elsősorban a három légiósuk ponterős játékának köszönhetően. A mieink játékába sok hiba csúszott, eladott labdák sora tarkította a találkozót, így 38-30-cal fordultak a csapatok a második 20 percre.

Mészárosné Kovács Andrea tanítványai sokkal szorosabb védekezéssel jöttek ki a második félidőre, és a harmadik negyed közepére ledolgozták a hátrányukat. Ebben az időszakban sorra estek a BEAC-triplák a BKG gyűrűjébe, a csapatkapitány Koch Dóra három „trojkát” is elsüllyesztett, de az amerikai kisember, Morgan Green is nekiállt a pontgyártásnak a nagyszünet után.

Bár a negyedik negyed még egypontos BKG előnynél indult, Tóth Franka átlendítette a holtponton a BEAC-os lányokat, akik végül 82-89-es sikert arattak, így sorozatban szerzett harmadik győzelmükkel megszilárdították hatodik helyüket a tabellán.

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS - E.ON ELTE BEAC 82-89 (18-17, 20-13, 22-29, 22-30)

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós: Perez 23/12, Vári 5, Gróf, Jones 28/9, Degbeon 17. Csere: Aldazabal 4, Szabó, Zsámár, Andi.

E.ON ELTE BEAC: Angyal 13/9, Vojtulek 17, Orosz, Tóth 16/6, Green 23/9. Csere: Koch 9/9, Milkovics 8/6, Radócz 3/3, Juhász.

Gedei Tibor (BKG PRIMA NATURA): – Az első félidőben amit terveztünk, az bejött. Szinte tökéletesen koncentráltunk a három játékosukra, akik felelősek a pontokért. A második félidőt nagyon rossz ritmusban kezdtük el, nem tudtuk tartani a különbséget, amit az első félidőben kialakítottunk. Rengeteg olyan hibát vétettünk, ami nem csúszhatott volna bele a játékunkba.

Mészárosné Kovács Andrea (BEAC): – Bízom benne, hogy az első félidő nem a mi arcunk. Az volt a feladat a nagyszünet után, hogy vegyük elő az agresszivitásunkat, egész pályán nyomást gyakoroljunk ellenfelünkre, nehéz labdaátvételre kényszerítsük a BKG-t. Nagyon jól működött a csapdázásunk, alapvetően ez a mi játékunk. Volt még pár dolog, amit nem jól oldottunk meg védekezésben, de összességében úgy érzem, hogy a második félidőt tudtuk irányítani.