Kosarlabda1

III. alkalommal került megrendezésre az ELTE – Egyetemi - Főiskolai Dolgozók Sport Kupája

2016. 04. 25.
Kosarlabda1

Tizenöt felsőoktatási intézményből közel kétszáz egyetemi-főiskolai oktató és dolgozó vett részt az ELTE Sport Kft. szervezésében harmadik alkalommal megrendezett, öt sportágat felvonultató ELTE – Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Sport Kupán.

Kegyeibe fogadta az időjárás a múlt szombati, az ELTE SPORT Kft. által szervezett és rendezett Dolgozói Sport Kupa szabadtéri rendezvényeit - a csarnokban pedig volt válogatott sportolók is játszottak a rendezvény keretein belül.

Az ELTE sportpályáin több mint 200 fő oktató és dolgozó vett részt, 15 felsőoktatási intézményből, karról a harmadik alkalommal megrendezett Kupán. Idén már öt sportágban neveztek a csapatok és a játékosok - kispályás labdarúgásban 11 csapat, kosárlabdában 5 csapat, teniszben 8 csapat, tollaslabdában és asztaliteniszben több mint 30 játékos.

A kispályás labdarúgó tornán tiszteletét tette a neves, több élvonalbeli csapatnál is edzősködő Prukner László, aki jelenleg a Budafok-Újbuda csapatánál dolgozik.

A megnyitón Dr. Kiss Ádám a MEFS elnöke köszöntötte a részvevőket ezután Dr. Scheuer Gyula az ELTE kancellárja nyitotta meg a rendezvényt. A megnyitón jelen voltak Pálfia Zsolt, az ELTE Szakszervezeti Bizottság elnöke, Dr. Bárdos György az ELTE PPK ESI igazgató-helyettese és Dr. Seifert Tibor kancellári főtanácsadó.

A kosárlabda tornán, amelyen a bronzérmes ELTE csapatában Scheuer Gyula kancellár is játszott, olyan kiválóságok korábbi válogatott játékosok is pályára léptek, mint Lukács Anikó, továbbá a Testnevelési Egyetem színeiben Boros Zoltán és Sterbenz Tamás.

A rendezvény célkitűzése nem is elsősorban az eredmény volt, hanem, hogy az egyetemi közösségek együtt mozogjanak, sportoljanak és a pihenőidőkben jobban megismerjék egymást, tapasztalatokat cseréljenek - nem csak sportszakmai értelemben.

A Kupa fővédnökei Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora, Dr. Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja, Dr. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere és Dr. Kiss Ádám, a MEFS elnöke, védnökei Pálfia Zsolt az ELTE FDSZ elnöke és Dr. Bartha Csaba a MOB sportigazgató-helyettesevoltak.

Idén az alábbi ELTE-és csapatok és dolgozók vettek részt a Kupán:

§ kispályás labdarúgásban az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Kar és az ELTE Kancellária csapatai,

§ kosárlabdában az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és az ELTE „vegyes” csapatai,

§ teniszben az ELTE Nemzetközi Iroda és az ELTE TTK, Matematikai Intézet csapatai,

§ tollaslabdában az ELTE TTK Biológiai Intézet Embertani Tanszék, ELTE Kancellária, ELTE PPK Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet, ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar,

§ asztaliteniszben ELTE IK Algoritmusok és Alkalmazásaik Tanszék, ELTE, TTK Biológiai Intézet Embertani Tanszék, ELTE Kancellária, ELTE BTK Szláv és Balti Filológiai Intézet, ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

Eredmények:


Kispályás labdarúgás:

  1. Eszterházy Károly Főiskola – Károly Róbert Főiskola
  2. Miskolci Egyetem
  3. Kecskeméti Főiskola
  4. Budapesti Egyetemi Atlétikai Club
  5. XI. kerület Újbuda Önkormányzata
  6. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  7. Testnevelési Egyetem
  8. ELTE Kancellária
  9. Óbudai Egyetem
  10. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
  11. Semmelweis Egyetem

Legjobb mezőnyjátékos – Gellért Olivér Eszterházy Károly Főiskola- Károly Róbert Főiskola

Gólkirály – Boda Péter – Miskolci Egyetem


Kosárlabda:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. Testnevelési Egyetem
  3. ELTE „Vegyes”
  4. Corvinus-MOME
  5. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

Pontkirálynő – Rátkai Zsófia Corvinus-MOME

Pontkirály – Szalai Krisztián Nemzeti Közszolgálati Egyetem


Tenisz:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. ELTE Nemzetközi Iroda
  3. BME
  4. MOB
  5. ELTE TTK Matematikai Intézet
  6. Testnevelési Egyetem
  7. Eszterházy Károly Főiskola

Tollaslabda – Női:

  1. Dr. Leskó Zsuzsanna Semmelweis Egyetem Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet
  2. Szilágyiné Gáldi Bernadett Testnevelési Egyetem
  3. Várhegyi Katalin NKE
  4. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem

5-6. Tóthné Kalbli Katalin ELTE Bárczi

Kreisz Andrea ELTE ESI

7-8. Tóth Ágnes Budapest Főváros XI. Ker. Újbuda Önkormányzata

Zsákai Annamária ELTE TTK

Tollaslabda – Férfi:

  1. Mincsovics Miklós BME
  2. Windisch Gergely Óbudai Egyetem
  3. Dr. Nánay János ELTE Kancellária
  4. Dr. Palásthy Béla Miskolci Egyetem
  5. Dr. Szabó Csaba NKE

Asztalitenisz – Női:

  1. Keresztúri Sára ELTE Kancellária
  2. Kovácsné Kalamár Noémi ELTE Jogi, Igazgatási és Közbeszerzési Igazgatóság
  3. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem
  4. Csepela Yvett Testnevelési Egyetem
  5. Zsákai Annamária ELTE TTK
  6. Horváth Zsuzsanna ELTE Bárczi
  7. Dajkáné Lajtai Marianna Testnevelési Egyetem

Asztalitenisz – Férfi:

  1. Jászay László ELTE BTK
  2. Molnár Sándor Óbudai Egyetem
  3. Barát János ELTE TTK
  4. Csirkés Zsolt Testnevelési Egyetem
  5. Dr. Hunyadvári László ELTE IK
  6. Vincze Géza Testnevelési Egyetem
  7. Bartha Zsolt BME
  8. Senor Tamás NKE

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak és játékosnak!

A Dolgozói Sport Kupáról készült fotók megtekinthetők az ELTE Sport Kft. Facebook oldalán

És az esemény Facebook oldalán

forrás: ELTE Sport Kft.

Also available in English.
ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni Jooble