320591659 686704216253875 4398427154867470265 n

Hozta a papírformát a Szekszárd

2022. 12. 20.

Nem született meglepetés, hazai pályán az Atomerőmű KSC Szekszárd visszavágott NBI-es kosaras lányainknak az első fordulós vereségért.

Bár Angyal Barbara és Morgan Green révén jól kezdték a találkozót a mieink, a szekszárdiak négy perc alatt fordítottak. 14-5 után lányaink is új lendületet vettek, 15-12-re zárkóztak, az első negyed végére a szekszárdi Wallace távolija tett pontot (18-12).

Szépen tartották magukat a BEAC-os lányok második negyed első perceiben is, 23-19 után jött is a szekszárdi időkérés. Egész pályás letámadással igyekezett zavarni bennünket a hazai csapat, jött is öt fehérmezes pont gyorsan (28-19). Még egy kicsit sikerült újítani a mieinknek, 30-25-ig tartott a lendület. A második negyed közepéhez érve aztán jött egy komolyabb szekszárdi ritmusváltás, amiben felőrlődtek a mieink, sorra kapták a könnyű kosarakat, ez pedig azt eredményezte, hogy egy 20-3-as sorozattal nagy előnyre tett szert a hazai együttes (50-28). A félidőre 52-34-es állásnál vonultak a csapatok.

Megnyomta a második húsz perc elejét is a hazai gárda, 6-0-lal nyitottak. Mindkét edző forgatta a csapatát, nálunk a fiatalok közül Juhász Angéla és Zsámár Lili is sok lehetőséget kapott, de a szekszárdi Zseljko Djokics is pályára tette a fiataljait. Állandósult a 25-30 pont közötti különbség, az utolsó tíz perc 79-49-ről indult.

Nem volt igazán miről beszélni már a záró játékrészben, hiszen a lényegi kérdések valahol a 15. és 20. perc között eldőltek. Az eredmény érdemben nem változott, de a meccs lehetőséget adott arra, hogy az egyébként kevesebbet játszó játékosok is felvegyék ismét az NBI-es meccsritmust.

Az ünnep előtt hazai pályán a Győr csapatát fogadjuk majd lányaink, az sem ígérkezik könnyű találkozónak, és hasonlóan kemény meccs vár majd a mieinkre a két ünnep között, az NKA Universitas PEAC otthonában.

320607780 840694520377718 5204495679075052252 n

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD - E.ON ELTE BEAC 92-63 (18-12, 34-22, 27-15, 13-14)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Goree 25, Wallace 7/3, Hebard 9, Holcz 3/3, Studer 10/6. Csere: Vivians 7/3, Horváth 5, Boros 5/3, Miklós 19/9, Szűcs 2.

E.ON ELTE BEAC: Angyal 9/6, Vojtulek 10, Milkovics 11/9, Green 12/6, Tóth 14/3. Csere: Juhász -, Benke -, Radócz -, Bodnár -, Zsámár 7/6.

Djokics Zseljko: Nem vagyok teljesen elégedett, mert sok hiba csúszott a játékunkba, s bárki is legyen a pályán, gyors indításokból nem szabad ennyi pontot kapni. A mérleg másik oldalán viszont a kettő-kettő elleni csapdázás áll, amit most először alkalmaztunk, nem is rosszul. Sikerült kivennünk a játékból a BEAC két meghatározó játékosát, Ana Vojtuleket és Morgan Greent.

Mészárosné Kovács Andrea: Tudtuk, hogy kemény védekezésre számíthatunk, ezt leginkább a második negyedtől kaptuk meg. Ahhoz a tempóhoz, amit a Szekszárd diktál, még fel kell zárkóznunk, ahogy a kettő-kettő elleni védekezést is gyakorolnunk kell, mert ebből sok volt az eladott labdánk. Pozitívum viszont, hogy az eddig kevesebb játékhoz jutó Juhász Angéla és Zsámár Lili megmutatták magukat. Voltak viszont olyanok, akik rosszul szálltak be, ezen változtatni kell, mert kevesen vagyunk.

Miklós Melinda: Olyan csapat vagyunk, ahol nincsen konkrét ember, aki húsz pontot szór. Ez változó, éppen, akinek jó napja van, most rám jött ki a lépés. Csapatszinten a védekezés, amit gyakoroltunk, hogy agresszívek legyünk és megmutassuk, hogyan tudtunk igazán játszani, az bejött. Voltak hibáink, amit ki kell javítani, s a végén is rá kellett volna tenni még egy lapáttal, de összességében örülök, hogy így tudtunk játszani.

Tóth Franka: Annyiban másabb volt ez a mérkőzés az első fordulóhoz képest, hogy most nem sikerült meglepni a Szekszárdot, s szeptemberben még nem állt össze az ellenfél. Most nem tudtunk negyven percen át koncentrálni és száztíz százalékot adni. Voltak jó periódusaink, de sok dolgot elrontottunk, ezeket a hibákat ki kell javítani a következő mérkőzéseken.

Fotó: Atomerőmű KSC Szekszárd