333028873 3326805664201011 6806206404975949792 n

Győzött a rutin és a kilók

2023. 03. 01.

Az első félidőben szépen tartotta magát csapatunk az ezúttal a hazai pontvadászatban játszott, Disógyőr elleni mérkőzésen, ám a második félidőben egyértelműen kidomborodott a két csapat közötti összes különbség.

„Békés” mederben kezdődött a találkozó, mindkét csapatnak idő kellett, mire felvették a kellő hőfokot – ez az eredményjelzőn is megmutatkozott, a 7. percben 9-9 állt a táblán. Innen a Diósgyőr lépett el egy 0-6-os sorozattal, de Ana Vojtulek és Milkovics Réka öt pontjával két egységre zárkóztak lányaink a kisszünetre (14-16).

Hazai előnyt mutatott a tábla a második negyed elején (19-16), amikor a 13. percben Orosz Zsófi ütközött szerencsétlenül Garbinnal – a hatalmas esést követően az egész csarnok aggódva tekintgetett a parkettre. Bár Zsófi hosszabb ápolás után saját lábán jött le, de visszatérni már nem tudott a játéktérre. Az eset érezhetően megfogta lányainkat, el is lépett a DVTK tíz egységgel (23-33), de szerencsére a mieink nem engedték tovább nyílni az ollót. Morgan Green megszerezte első pontjait, Juhász Angi két büntetőt tett a helyére (29-33), a félidő végeredményét Kiss dudaszós duplája állította be (29-35).

333636393 3387442354905948 3572765938823929134 n

Nem kezdték jól a lányok a folytatást a szünet után, gyorsan tíz fölé tornázta a differenciát a miskolci alakulat. Guirantes ellen nem volt ellenszer, és egyre jobban domborodott ki a palánk alatti, centikben és kilókban megmutatkozó különbség is. Bár sok volt a pontatlanság lányaink játékában, pár villanással vissza tudtak még egyszer jönni kilenc pontig (44-53). A záró játékrésznek 13 pontos hátrányból futottak neki a mieink (46-59).

Az utolsó negyedre viszont egyértelműen elfáradtak a lányok, előtérbe kerültek az egyéni megoldások, ezek pedig nem mozdították elő a szorosabb végeredmény kialakítását. A DVTK kihasználta a hazai széthullást, és dinamikusan növelte a különbséget, ami a végére elérte a harminc pontot (58-88).

333618059 1824782871224464 8117490192939749492 n

Összességében, kár a végéért, és azért, hogy nem tudtak a lányok igazán jó formát mutatni a találkozón, mert talán egy szorosabb végeredmény is benne lehetett volna a meccsben. A jó dolgokra építeni kell, a rosszakat elfelejteni, és a hétvégén a szépeket elővenni a Csata otthonában.

333669163 528286372759593 1592257890073405989 n

E.ON ELTE BEAC - DVTK-HUN-THERM 58-88 (14-16, 15-19, 17-24, 12-29)

E.ON ELTE BEAC: Angyal 15/6, Vojtulek 12, Orosz, Green 16/6, Juhász 4. Csere: Koch, Zsámár, Milkovics 22, Radócz.

DVTK HUN-Therm: Aho T. 1, Aho N. 6/3, Garbin 13/3, Grigalauskyte 11, Guirantes 22. Csere: Kányási 5, Bacsó 2, Vég-Dudás, Kiss 6, Jovanovic 11/9, Oláh 6/6, Bernáth 5/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Gratulálok a Diósgyőrnek, alapvetően a mérkőzés minden pillanatában ők domináltak. Szépen tartottuk magunkat, voltak kifejezetten szép akcióink támadásban és védekezésben is, de a fizikális különbség felemésztett minket. Az első félidőben a Miskolc nem dobott olyan hatékonysággal, mint a másodikban, ez meg is látszódott az eredményen. Mi elfáradtunk a végére teljesen, fejben olyan döntéséket hoztunk, amik nem voltak a csapat hasznára. Ettől függetlenül úgy gondolom, sokat léptünk előre az elmúlt mérkőzéshez képest, szeretnénk ezt továbbvinni a következő hétvégére.

Angyal Barbara: Az utóbbi időszakban gondunk volt többször azzal, hogy nem kezdtük jól a találkozókat, örülök, hogy ezúttal jó első félidőt tudtunk játszani. Sajnálom, hogy a második félidőben már nem tudtuk tartani a szoros eredményt, de úgy érzem, tudtuk bizonyítani, hogy jobb csapat vagyunk annál, mint amit legutóbb a Miskolc ellen mutattunk.

Völgyi Péter: A legutóbbi mérkőzéshez képest sokkal szorosabb találkozót játszottunk, a BEAC bebizonyította, hogy jobb csapat annál, mint amit Miskolcon mutatott. Szorosan alakultak a negyedek, igazából az utolsóban tudtuk kialakítani a döntő különbséget. Voltak nagyon jó momentumaink, de még mindig nem vagyunk elég precízek támadásban, abban feltétlenül előre kell lépnünk.

Darcee Garbin: Tudtuk, hogy ez a mérkőzés nehezebb lesz, mint a legutóbbi, amit Miskolcon játszottunk nemrég. Támadásban küzdöttünk az elején, hogy ritmust találjunk, ugyanakkor a védekezésünk és a kizárásaink rendben voltak. A második félidőre elő tudtunk lépni, így végül magabiztos győzelemmel távozhatunk.