604 whun 26302

Ezúttal sem tudtuk megállítani a TFSE-MTK-t

2024. 01. 16.

Szinte pontosan lemásolta a végeredményt a két csapat a decemberi találkozó visszavágóján a TFSE idén átadott csarnokában – Hegedűs Péter tanítványai 96-75-re nyerték a 17. fordulóból előre hozott találkozót.

Kosárváltásokkal indult a találkozó, a hazaiaknál Carter volt az első számú pontfelelős, míg nálunk az Angyal Barbi – Tóth Franka páros vette a hátára a csapatot. Az ő pontjaikra építve 11-12-nél átvettük a vezetést, sajnos, mint kiderült, a mérkőzésen először és utoljára. Dúl Terka vezetésével növelte öt pontosra a differenciát a vendéglátó (19-14), a sokasodó faultjainknak köszönhetően rendre a vonalra állhattak a hazaiak, akik ebben a műfajban meglehetősen sokat hibáztak a mérkőzés során. Ezzel együtt is lépegetett el tőlünk a fehérmezes gárda, 10 perc után 8 pont volt az előnyük (30-22).

Németh kosarával lett meg a hazaiak kétszámjegyű előnye (32-22), a 12. percben először állhattunk mi is a büntetővonalra. A következő támadásból Josipa Pavic szerezte meg első sikeres távolinkat, feleztük a különbséget ezzel (32-27). Táblás triplával jelentkezett a frissen beálló Milkovics Réka is (33-30), ám Czinano ellen nem volt ellenszerük a palánk alatt, és az eladott labdáinkat is megbosszulta a hazai együttes (39-32). Szabó Fanni kihagyott büntető után szerzett támadóból triplát, 43-34-nél el is fogyott vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea türelme, kikérte első idejét. Sajnos a kettő-kettő védésekkel továbbra is meggyűlt a bajunk, így Duri szintén palánkos triplája csak arra volt elegendő, hogy a félidőre tíz pontra faragjuk a hátrányt (49-39).

418973319 885384676921293 4706831840393635601 n

Katona Bogié volt a második félidő első kosara, Kolby Morgan és Tóth Franka révén hat pontig jöttünk vissza (51-45). Sajnos nem tudtuk folytatni a felzárkózást, kulcsemberei révén a TF gyorsan visszaállította a kétszámjegyű különbséget (60-48). Czinano megállítása továbbra sem sikerült, közben a lelátó népének idegeit a megítélt büntetők arányának alakulása borzolta (27 vs 2). Az igazsághoz hozzá kell tenni, nem a játékvezetői ítéleteken múlott a mérkőzés alakulása – a harmadik negyed közepétől egyértelmű volt, hogy egyre fogy az oxigén a fejekből és az erő a lábakból a mi oldalunkon. Ennek következtében növekedett a különbség 17 pontra a zárón játékrész előtt (74-57).

Bár Kolby Morgan még beemelt egy triplát a záró felvonás elején, a védekezésünk teljesen szétcsúszott a 30. percre, amit a Dúl lányok távoli dobássokkal büntettek (88-61). Súrolta a harminc pontot a differencia (91-63), az utolsó percekre megérkezett a TFSE cseresora is a pályára, így egy kicsit még kozmetikáztunk a végeredményen, ami szinte megegyezik a hazai pályán, egy hónappal ezelőtt elért eredménnyel (73-94 vs 96-75).

Nagyon hiányzik az U20-as rotációnkból az egy hónapja sérült Gábor Lili, és nehezíti a helyzetünket a sok kisebb-nagyobb sérülés is, de ezzel együtt is érezhetően gödörben van a társaság – remélhetőleg, sikerül ebből kikászálódni a fontos, februári mérkőzések előtt.

TFSE-MTK - E.ON ELTE BEAC 96-75 (30-22, 19-17, 25-18, 22-18)

TFSE-MTK: Carter 16/6, Dúl T. 15/9, Szabó 13/3, Czinano 20, Dúl P 17/15. Csere: Vigh 2, Baa 3, Király 6/6, Németh 4, Burján-, Vladár-, Horváth-.

E.ON ELTE BEAC: Morgan 12/6, Angyal 14/6, Katona 6, Pavic 9/3, Tóth 20/3. Csere: Drahos-, Zsámár-, Milkovics 5/3, Orosz-, Ozola 6, Juhász 3.