313422948 602005181722118 3301703385232595455 n

Elvitte a Vasas a két pontot a Gabányiból

2022. 11. 04.

Küzdelmes, parázs mérkőzést vívott női NBI-es kosárlabda csapatunk a Vasas Akadámiával a nyolcadik fordulóból előrehozott találkozón. Sok hibával kosárlabdáztak lányaink, és bár nagyot küzdöttek, a két kiállítás és három kipontozódás terhét nem bírták el, így Pasarétre került a két pont.

Hullámzó első félidőt láthatott a Gabányiba kilátogató közönség a két fővárosi csapat találkozóján. Hol egyik, hol másik csapat vezetett, ám nagyobb előnyt egyik félnek sem sikerült kialakítania. A találkozó súlyát és harcosságát jól jellemezte, hogy a pontok mellett a faultok is gyűltek a táblán, a mieink ráadásul a második negyed közepén elvesztették legjobbjukat, Morgan Greent, aki 15 perc alatt két technikai faultot is begyűjtött, ezzel idő előtt véget ért számára a találkozó. A félidőre 41-45-ös Vasas előnnyel vonultak a csapatok, a nagyszünetben először köszönthettük a Gabányiban a látványos bemutatkozóval érkező ELTE-BEAC cheer team csapatát.

314359251 602005171722119 2450989807198966689 n

A második 20 perc elején nagyon rákapcsoltak a BEAC-os lányok, akik főleg Angyal Barbara és Tóth Franka révén a négypontos félidei hátrányból ötpontos előnyt szorgoskodtak össze (55-50). Sajnos a lepattanócsatában ezúttal sem remekeltek a mieink, a Vasas pedig a második esélyekre építve visszaküzdötte magát a meccsbe, sőt a záró játékrészre újra előnybe kerültek (60-58).

312756400 602005821722054 3578177576614706369 n

Az utolsó tíz percre egyértelműen kezdett megmutatkozni, hogy a lányok kevesebb mint 72 órával korábban még a pályán voltak Szigetszentmiklóson. Helyzetüket a sorozatos kipontozódások nehezítették, előbb Orosz Zsófit, majd Ana Vojtuleket és Angyal Barbarát, végül Milkovics Rékát is elveszítették. Ez már soknak bizonyult az agresszíven játszó Vasas ellen, akik végül 12 pontos sikerrel távoztak a Gabányiból (74-86).

313980558 602005375055432 2768262798840131955 n

NBI-es lányainkra a válogatott szünet előtti utolsó találkozó november 13-án vár, Miskolcon, a DVTK otthonában.

E.ON ELTE BEAC - Vasas Akadémia 74 -86 (23-24,18-21,17-15,16-26)

E.ON ELTE BEAC: Angyal 14/3, Vojtulek 14, Orosz 1, Green 6/3, Tóth 19/3. Csere: Benke, Koch 6, Katona, Zsámár, Milkovics 7/3, Radócz 3, Juhász.

Vasas Akadémia: Smailbegovic 21/9. Nunn, Papp 16/3, Tóth 10, Madár E. 12. Csere: Budácsik 6, Szerencsés 10, Salamon 4, Madár K., Pardee 7/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Gratulálok a Vasasnak, érvényesíteni tudták az akaratukat 40 percen keresztül. A két légiósunk kiállítása jogos volt, a másik három játkosunk kipontozódása azonban, úgy gondolom, kérdéseket vet fel. Nem érzem, hogy ennyivel több szabálytalanság lett volna a védekezésünkben. Összességében azt mondom, a saját butaságunk miatt kaptunk ki. A húsz kapott támadólepattanó elfogadhatatlan ezen a szinten, és ameddig mi hibázunk többet, addig a saját hibáink kijavításán kell dolgoznunk.

Milos Pavlovics: Fontos mérkőzés volt ez a számunkra. A meccs első felében követtük a megbeszélt taktikát, és nagyjából megcsináltuk azt, ami a feladatunk volt. Ugyanakkor védekezésben sok kihagyásunk volt, és ezzel rendre esélyt adtunk a BEAC-nak arra, hogy meccsben maradjanak. Nagyon jó csapatról van szó, akik folyamatosan nyomást tudnak gyakorolni. Elégedett vagyok a győzelem miatt, hiszen idegenben tudtunk két pontot szerezni.