322382930 586638149965759 8936738833860162684 n

Egy félidőnyi jó játék kevés volt a PEAC ellen

2022. 12. 29.

Az első félidőben jól tartották magunkat lányaink az idei év utolsó találkozóján, ám a második húsz percben a PEAC érvényesítette a papírformát.

BEAC pontokkal indult a találkozó (1-4), de a válogatott Kiss Virág révén gyorsan fordított a PEAC (9-6), és meg is ugrottak 7 ponttal (18-11), amit háromra sikerült faragni az első kisszünetre (18-14).

1-5-tel nyitották a lányok a második negyedet, Morgan Green triplája után egál lett az állás (19-19), a pécsi kispad jelezte is időkérési szándékát. Sűrű kosárváltásokat láthatott a közönség 25-23-ig, miközben amerikai hátvédünk begyűjtötte harmadik faultját is. 30-23-nál jött Horváth Bianka időkérése – másodedzőnk helyettesítette az U16-os válogatottal az Olimpiai Reménységek Versenyén szereplő vezetőedzőnket, Mészárosné Kovács Andreát – ám Juhász Angéla kosarai után, 32-28-nál már PEAC-os játékmegszakítás következett. A negyed végén ismét Kiss pontjaival lépett el a PEAC, de Ana Vojtulek utolsó kosarával vállalható, hét egységnyi hátrányban voltak a lányok húsz perc után (37-30).

Sajnos az öltözőben maradtak a mieink a nagyszünet után, amit kegyetlenül kihasznált a hazai csapat – egy 9-2-es etappal villámgyorsan megduplázták a szünetbeli különbséget (46-32). Kellett, mint egy falat kenyér, Milkovics Réka triplája, de ez is csak arra volt elég, hogy ne ugorjon meg a különbség még jobban. A 62-46-ról induló záró játékrészben még egyszer sikerült tíz egységre megközelíteni a hazaiakat, de a tiszavirág-életű felzárkózásut gyorsan visszaverte a Kiss – Wentzel duó által vezetett pécsi együttes, mely a végére húsz egység fölé tornázta a differenciát. A lefújás pillanatában 84-62 állt a táblán, így pécsi vereséggel búcsúztatták a lányok a 2022-es évet.
Most egy szusszanásnyi szünet, majd a regnáló bajnok Sopron Basket elleni találkozóval indul a 2023-as esztendő január 8-án, a Gabányi Sportcsarnokban.

NKA UNIVERSITAS PEAC - E.ON ELTE BEAC 84-62 (18-14, 19-16, 25-16, 22-16)

NKA Universitas PEAC: Calhoun 10/3, Sanchez 5/3, Laczkó 3/3, Wentzel 18/9, Kiss 18, Burdick 8. Csere: Simon 5, Pap -, Olawuyi 4, Katanic 10, Szűcs -, Selcova 3/3.

E.ON ELTE BEAC: Angyal 19/3, Tóth 10/3, Green 13/6, Vojtulek 6, Milkovics 5/3. Csere: Radócz -, Orosz -, Benke -, Bodnár -, Zsámár 4, Katona -, Juhász 5.

Jovan Gorec: Mindenkinek kellemes ünnepeket! Jó mérkőzésünk volt a sok fiatalt és két remek légióst foglalkoztató BEAC ellen. Nehéz az ilyen csapatok ellen játszani, mert rengeteg energiát mozgósítanak, ezért nagy elégedettséggel töltött el, amit láttam, tulajdonképpen mindkét félidőben. Végig uraltuk a játékot, és a második félidőre rátaláltunk a saját ritmusunkra is.

Horváth Bianka: Az első félidőben tartottuk magunkat. Tudtuk, hogy a harmadik negyedet meg fogja nyomni a PEAC, hiszen a korábbi mérkőzések tapasztalatai alapján ebben nagyon erősek. Kiss Virágot és Wentzel Nórát nem tudtuk lelassítani, ami számunkra rossz hír, a magyar kosárlabda szempontjából viszont biztató.

Ivana Katanic:
Jó meccset játszottunk, különösen a második félidőben. Azt a játékot kéne folytatnunk, ennyi.

Juhász Angéla:
Egész sok mindent meg tudtunk valósítani abból, amit Horváth Bianka kért tőlünk, és az első félidőben jól tartottuk magunkat. Sajnos Kiss Virág pontjait nem tudtuk leredukálni és a kizárásokkal is gondjaink akadtak, ezen mindenképpen javítanunk kell a későbbiekben.