Dupla ELTE-s győzelem a Final Four második fordulójában
2024. május 11-én délután a Hajós Alfréd Sportuszoda adott otthont a vízilabda OB2 Final Four budapesti fordulójának, ahol a szurkolók izgalmas mérkőzéseknek lehettek szemtanúi.
Kora nyári idő fogadta a Margitszigeten a Hajós Alfréd Sportuszodába látogató vendégeket. Négy csapat mérkőzött meg a vízilabda OB2 végső rájátszásában, amelyből 3 csapat lényegében egyetemi, hiszen a Miskolc Aquatics csapata mellett a Semmelweis SK, MATE-GEAC-MSA és az ELTE-BEAC játékosai ugrottak a vízbe.
Az OB2 Final Four-ban 3 fordulón keresztül zajlik a verseny az érmekért. Az első fordulót a Miskolc Aquatics csapata rendezte, a mostani BEAC által szervezett fordulót pedig június 8-án Gödöllőn követik a végső mérkőzések, ahol eldől az érmek sorsa! A hangulatot az esemény során a BEAC Cheerleader csapata dobta fel látványos produkciójával, a jó zenékről pedig DJ Deluxe gondoskodott!
A mérkőzések során rengeteg szurkoló megfordult a lelátón – külön öröm volt az ELTE-s vízilabda MEFOB csapat tagjait látni-, és egyes szurkolói "bekiabálások" szerint még egy OB1/B-s mérkőzésnél is izgalmasabb volt az első mérkőzés, amelyen az ELTE-BEAC csapata játszott a MATE-GEAC-MSA ellen.
Az eseményen tiszteletét tette dr. Gór-Nagy Miklós, világbajnok vízilabdázó, az MVLSZ sportszakmai bizottság elnöke, valamint játékvezetői szerepben Fodor Rajmund, 2x-es olimpiai bajnok vízilabdázó és természetesen a MATE-GEAC-MSA mellett dr. Kiss Gergely, 3x-os olimpiai bajnok állt, aki az egyesület szakosztály vezetője.
Példaképeinknek természetesen pár kérdést is feltettünk az esemény során:
dr. Kiss Gergely
Tavaly még csak nézőként, de idén már érdekeltként érkeztél ide a Hajós uszodába az OB2 Final Four-ra. Milyennek tartod az eseményt és azt a törekvést, hogy szórakoztatóbb legyen a program?
"Erősödik az egyetemi vízilabda Magyarországon, már nemcsak sok az egyetemista vízilabdás, mint az elmúlt 50-60 évben, hanem klub szinten is szervezettebb a rendszer. Tizenhat egyetemi csapatról tudunk, közülük idén is, tavaly is 3-3 csapat bejutott az OB2 négyes döntőjébe, ami komoly jelzés értékű dolog. A show, a plusz szolgáltatás egyre fontosabb része a sportnak, így a BEAC is és mi is Gödöllőn igyekszünk kitenni magunkért. Persze a lényeg a játék, a sportolás."
Szépen épül a gödöllői vízilabda, aminek az egyik eredménye, hogy bejutottatok az OB2 legjobb 4 csapata közé. Hogyan látod a MATE-GEAC-MSA felnőtt csapatának a jövőjét?
"Komoly terveink vannak, maximalista emberként csak ezt mondhatom. Kettős életpálya modellen dolgoztam évek óta és egyetemünk, a MATE is ezt tervezte, így a férfi vízilabdában ezt az összecsengő közös szándékot öntöttük megállapodásba a MATE-GEAC egyesülettel. Röviden összefoglalva a célokat egy műveletben: erős utánpótlás bázis építése + általános iskolai, gimnáziumi, egyetemi megállapodások + a felnőtt csapatnál sport ösztöndíj rendszer + partner cégekkel támogatás és munkalehetőség a játékosainknak + néhány év múlva konkrét OB1-es célok realizálása = népszerű, erős, elismert MATE-GEAC-MSA és életerős, értékes gödöllői kistérségi vízilabdás fiúk, férfiak."
dr. Gór-Nagy Miklós
Mit szólsz ahhoz, hogy a tavalyi szezon után, idén újra 4-ből 3 egyetemi csapat jutott be az OB2 végső rájátszásába?
"Úgy gondolom ez mutatja az egyetemi sport jelentőségét és erősödését. Óriási öröm látni, hogy az egyetemi vízilabda már nem csupán szabadidő sportként működik, hanem szakmai perspektívát is tud adni."
MVLSZ oldaláról hova helyezitek a magyar vízilabda térképen az egyetem vízilabdázás?
"A vízilabda nem csak egy sport, hanem kulturális tényező Magyarországon. Fontos, hogy minél többen megtalálják azt a fórumot, ahol játszathatnak. Az, hogy az ifjúsági korosztályból kiöregedő, egyetemista korú játékosoknak van, sőt egyre több lehetősége lesz folytatni a vízilabdát és ez akár még a tanulmányi előmenetelüket is segítheti, a sportágunkat erősíti."
Az eseményt követően Simon Gábor a BEAC igazgatója elárulta, hogy „a BEAC elmúlt 5 évének leggyorsabban fejlődő csapatsportága a vízilabda. A BEAC vezetőjeként öröm, hogy egy igazi magyar sikersportágban tudtunk ilyen nagyot előre lépni: budapesti, egyetemi és országos szinten is. Egy kiegyensúlyozott, évről-évre fejlődő csapatot látok, egy szervezett szakosztályt, sok tehetséges fiatal játékossal, jó szakmai stábbal. Egy igazi BEAC-os közösséget, akiknek karnyújtásnyira volt tavaly is a feljutás. Hiszek benne, hogy ez idén már össze is fog jönni, és jövőre egy osztállyal feljebb tudunk versenyezni."
A tavalyi OB2 Final Four budapesti rendezése után idén újra sikerült megfelelő májusi időjárást kifogni, hogy a Hajós 33-as nyitott medencéjében igazán jó vízilabda mérkőzéseket láthassanak a kilátogatók. Találkozunk jövőre!
Galériánk az eseményről elérhető a BEAC facebook oldalán!