LL6wl T1v GG Dt LBH Df I9 Bi L Jcd1666469486

Drámai csatában vertük meg a TF-et

2022. 10. 26.

Október 22-én a Gabányi László Sportcsarnokban rendezték meg az E.ON ELTE BEAC-TFSE MTK női NBI-es kosárlabda mérkőzést. Húsz perc után tíz ponttal vezetett az ELTE-BEAC csapata a két budai csapat rangadóján, a TF azonban nagyot küzdve a vezetést is átvette az utolsó negyedben. Hatalmasat harcolva, három játékos extra teljesítményével végül egy pontos sikert arattunk a remek hangulatú találkozón, ezzel harmadik sikerünket szereztük az évadban!

A vezetést a vendégek szerezték meg, majd nemsokkal később növelték az előnyüket (0-4). Az ELTE-BEAC csapata közel 3,5 percet várt első pontjaira. Angyal Barbara első triplája eredményezett először vezetést nálunk. 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd sikerült öt pontra meglógnunk. Az első negyedet 20-15-ös vezetéssel zártuk.

Orosz Zsófia és Vojtulek Ana szép összjátéka nyitotta a második játékrészt, majd Angyal Barbi bevágta az ötödik tripláját is (25-17). Sajnos nem sokkal később harmadik faultját is beütötte, ezzel pedig a padra kényszerült. Így sem állt meg a támadójátékunk, az előnyünk 10 fölé ért és kétszer is meglógtunk 13 ponttal, a legnagyobb vezetésünket 41-27-nél jegyezhettük fel. A félidőre 10-re faragta a különbséget a vendégegyüttes (45-35).

A félidőben az ELTE Argentin Tangó oktatói, Balogh András és Hönich Heléna csodás táncában gyönyörködhettek a csarnokba kilátogatók.

V EIL73u OC Tom V Fj68 Qxa S2ugk1666469465

Dúl Panka maradt egyedül a sarokban a második félidő elején (45-38), és bár lépésről lépésre lopta a távolságot a TF, maradt nálunk az előny. A lányok sorra adták neki a jobbnál jobb passzokat a palánk alatt, ő pedig biztos kézzel értékesítette a ziccereket (49-40, 53-47). A TF csapata azonban négy pontra zárkózott fel az utolsó tíz perc előtt (58-54).

Rosszul indult számunkra a záró játékrész, lendületben maradt a TF és hosszú idő után átvették a vezetést (58-61). A vezetést visszaszereztük (65-64), de erre újabb négy kékmezes pont érkezett (65-68). Szinte megteltek a Gabányi lelátói, remek hangulat uralkodott a csarnokban, ahol 3 perccel a vége előtt épp 71-72-es állást jegyezhettünk fel és lehetetlen volt megjósolni, ki örülhet a végén.

Másfél perccel a vége előtt Vojtulek Ana kosarával 81-80-ra módosult az állás, majd fél perccel a vége előtt Angyal Barbi sem hibázott a vonalról (83-80). Jött Magyar Bianka időkérése, 16,7 másodperccel a vége előtt és Dúl Panka egy pontra hozta fel a vendégeket (83-82). Több időkérésre már nem volt lehetősége a vendég kispadnak, egy óriási fordulatokat hozó mérkőzés végén végül egyetlen ponttal, de mi örülhettünk!

Ahogy azt a két szakvezető is kiemelte, aki kilátogatott a két egyetemi csapat találkozójára, igazán remek, színvonalas és izgalmas csatát láthatott – a végén pedig mi léptünk kettőről a háromra, azaz megszereztük az idényben a harmadik sikerünket!

Z OWR3qz8t Wshm KT6yyu Yv EK Rt1666469468

E.ON ELTE BEAC - TFSE-MTK 83-82 (20-15, 25-20, 13-19, 25-28)

E.ON ELTE BEAC: Angyal 24/18, Vojtulek 25, Milkovics, Green 25/6, Tóth 4. Csere: Koch, Katona, Orosz 5/3, Radócz.

TFSE-MTK: Hillsman 15, Hegedűs 9/3, Marshall 14, Dúl P. 20/12, Dúl T. 3/3. Csere: Pusztai 19/3, Turi, Burján 2, Király.

Mészárosné Kovács Andrea (BEAC): Az ellenfelet is megilleti a gratuláció, nagyon jó meccset játszottunk. Tisztában voltunk az első félidőt követően, hogy még nincs vége az összecsapásnak és a továbbiakban is koncentrálnunk kell. A harmadik negyedet is jól kezdtük, azonban a TF agresszív védekezése ellen lassabb lett a támadójátékunk, ellenfelünk labdaszerzéseit követően felzárkózott, sőt a vezetést is átvette. Készültünk a TF belső játéka ellen, megérdemelt győzelmet arattunk.

Magyar Bianka (TF): Aki kilátogatott, a második félidőben fantasztikus meccset láthatott. Úgy érzem, megérdemelten győzött a BEAC, tudtuk, hogy három emberre kell figyelnünk, ők összességében dobtak nekünk 74 pontot. Ha a hátterünket nézzük egy kicsit, a mai meccsen nem érdemeltünk volna győzelmet, de ez a mi dolgunk, nekünk kell ezt kezelni. Megyünk tovább, dolgozunk tovább, gratulálok még egyszer a BEAC-nak!

Ana Vojtulek (BEAC): Fontos volt a mai meccs, mert ugyanúgy álltunk a tabellán. Kemény mérkőzés volt, mindent kiadtunk magunkból, örülök, hogy győztünk.

Burján Laura (TF): Én is gratulálok a BEAC-nak. Az első félidőben megnehezítettük a saját dolgunkat, örülök, hogy ebből vissza tudtunk jönni.