121256547 425072888476544 3890817436980193777 n

" A sportban azonban nincs ha, és a végén csak egy győztes lehet."

Így zárult a PEAC Pécs és ELTE BEAC Újbuda találkozója
2020. 10. 13.

Sok pontatlanságot hozó, kissé „lagymatag” mérkőzésen nagy előnyt adtak NB1-es kosarasaink a Pécs csapatának, ám a lányok tartását mutatja, hogy közel 20 pontos hátrányból is vissza tudtak kapaszkodni. Bánhatják, hogy volt több kihagyásuk, és sok rontott büntetőjük, mert a végjátékban közel értek a bravúrhoz.

Szakosztályunk így számolt be a mérkőzésről:

"Ieshia Small és Kiss Virág kosárváltásával indult a találkozó, majd 9-8-ig felváltva estek a kosarak. Két triplával megugrott a Pécs, időt is kért vezetőedzőnk, Balogh Bubu (16-8). Nem sikerült zárkóznunk (18-10), és bosszankodhattunk, hogy csak az első 10 perc alatt négyszer is hibáztunk a büntetővonalról. A negyed végén 4 pontos hátrányban voltunk (18-14).

Mindkét csapaton érződött, hogy ez egy hét alatt a harmadik mérkőzés, egyik oldalon sem pörgött száz százalékos intenzitással a „gépezet”. Két és fél perces gólcsendünket Czank Timi triplája törte meg, de 23-20 után megint a pécsi magas emberek vették hátukra a hazaiakat, hat pontot kaptunk a festékből, így kezdett tetemessé válni a pécsi előny (29-20). Sorra jöttek az időkérések mindkét oldalon, 31-20-nál először lett két számjegyű a pécsi előny, amit a negyed végén Boros Julcsi egy értékesített büntetővel hozott be 10 pont alá (34-25).

Állandósult a 10 pont körüli különbség a fordulás után, majd a pécsi centerek megint toltak egyet a hazaiak szekerén, és ismét nyílt az olló a két csapat között (40-28). Sőt, Sánta triplája után, 45-28-nál már a húszpontos differencia is közel volt a hazaiaknak. Rettentő bosszantó volt, hogy sorra szereztük a labdákat hátul, ám elől mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, a legnagyobb ziccereket és a legtisztább dobóhelyzeteket is képesek voltunk elhibázni. Mindez azt eredményezte, hogy a harmadik negyed végére mindössze 36 dobott pontnál tartottunk, és jelentős hátrányban voltunk (50-36).

61-44-ig kitartott a pécsiek tetemes előnye, ekkor úgy tűnt, nem lesz szép a vége, ám a lányok – szerencsére – máshogy gondolták. Mérész Trixi, majd csapatkapitányunk, Szabó Dóri is triplát hintett, majd egy labdaszerzést követően 63-52-re módosult az állás. Jó lett volna gyorsan folyatni a felzárkózást, ám ezen a ponton megakadtak a csapatok, és sajnos mi sem tudtuk pontra váltani a támadásainkat. Lana Dusanic harcossága hozott újabb fontos pontokat, kár, hogy a végjátékban megint hibáztunk a vonalon (63-57). 63-59-ig zárkóztunk fel, ám a Pécs Wentzel révén bebiztosította (65-59).

Bánhatjuk, hogy nem tudtunk végig 100 százalékosan koncentrálni, és főleg a palánk alatti munkában és a büntetőzésben sokat hibáztunk, mert az első fordulós meccshez hasonlóan, ezen a találkozón is lett volna lehetőségünk megszerezni a győzelmet. A sportban azonban nincs ha, és a végén csak egy győztes lehet. Nincs más, a pepita szerinti sorban kell haladni – szerdán este, 18.30-kor érkezik a Vasas Akadémia a Gabányi Sportcsarnokba!"

PEAC-Pécs – ELTE BEAC Újbuda 65–59 (18–14, 16–11, 16–11, 15–23)

Pécs: Sánta 8/6, Wentzel 9, Straumane 11, Andusic 12, Kiss V. 8
Cs: Sarok 6/3, Szücs R. 9/6, Kaposi 2, Habling

BEAC: Czank 10/3, Boros 3, Small 6, Mérész 10/3, J. Smith 6.
Cs: Dusanic 12/3, Koch 3/3, Laufer 1, Szabó D. 8/6

Csirke Ferenc: – "A lepattanózáson kívül mindenben a BEAC volt a jobb. Hazai pályán nem lehet tizennyolc eladott labdánk. Irina Szelcova sérülése nemcsak azért sújt minket, mert húsz év alatti játékos, hanem mert a kispadról beállva rengeteg pluszenergiát tud adni a csapatnak. Kár volt a végén visszaengedni a mérkőzésbe a BEAC-ot."

Balog Judit: – "Nem volt szép mérkőzés, kifejezetten csúnyácska. Mindkét oldalon rengeteg hiba volt, sajnálom, hogy nem mi jöttünk ki belőle jól, pedig a lepattanókon kívül minden mutatóban közel azonosak voltunk. Egy csúnyácska győzelemnek is örültem volna."

Fotó: PEAC Pécs