337389715 592925269427962 2344991325523709920 n

A második húsz percben hoztuk a kötelezőt – jöhet a rájátszás

2023. 03. 27.

A félidőben még csak négy ponttal vezettünk, a vége azonban egy híján harminc lett a Cegléd ellen. Kedden Diósgyőrben kezdjük a rájátszást.

Úgy kezdődött a meccs, ahogy azt elképzeltük – másfél perc után 8-0 állt a táblán. Hogy utána mi történt, rejtély, görcsössé, pontatlanná váltunk mindkét oldalon, át is vette a vezetést a Cegléd (12-14). Időkéréssel próbáltuk rendezni a sorokat, de így is vendégelőnnyel zárult az első tíz perc (18-19).

Duri adott lendületet a csapatnak a második negyed elején, és amikor a védekezésünk is összeállt, labdaszerzésekből élve sikerült tíz pontra ellépni (37-27). Volt esélyünk tovább növelni a különbséget, de bosszantó hibáinkkal újra magunkra húztuk a Ceglédet, így négypontosra olvadt előnyünk a nagyszünetre (42-38).

Sikerült úgy indítanunk a második félidőt, ahogy az elsőt, Morgan és Ana játékára építve újra átléptük a tízpontos differenciát. Ezúttal azonban nem engedtük vissza a Ceglédet a nyakunkra, sorra szereztük a labdákat, és 57-41-nél már másodjára hívta magához az övéit a Cegléd mesterre. Nem sok foganatja volt a mondandójának, 63-43-nál húszpontos előnyt jegyezhettünk fel. Lett ez a végére kishíján harminc is (94-65), úgy, hogy az utolsó perceket már mindkét oldalon a magyar játékosok hozták le.

337243884 1372489423594257 4312551941120738047 n

Mondják, a kötelező győzelmek gyakran nehezen születnek, ezúttal húsz perc kellett hozzá, hogy a hosszú kihagyás után olajozottabban kezdjen működni a gépezet. Nem botlottunk, így az, ami a szezon kezdetekor talán legmerészebb álmainkban sem szerepelt, ma este valósággá vált: az élmezőny öt csapatát követve, a középmezőny éléről, a hatodik helyről vághatunk neki a bajnokság utolsó egy hónapjának! Krónikásaink szerint utoljára 29 (!) esztendeje, az 1993-94-es bajnoki szezonban járt a nyolcban csapatunk, akkor a hetedik helyen zártuk a bajnokságot.

A bajnoki alapszakasz felénél az volt célkitűzés, hogy őrizzük meg a hatodik helyet a tabellán – sikerült.

A további célok eléréséhez első körben a DVTK Hun-Therm csapatán át vezet az út, kezdés kedden este Miskolcon!

337809834 889818358951985 692350010159468276 n

E.ON ELTE BEAC – VBW CEKK Cegléd 94–65 (18–19, 24–19, 29–16, 23–11)

BEAC: M. GREEN 27/15, ANGYAL B. 21/3, Milkovics 2, Radócz 5, VOJTULEK 27/3. Cs: Juhász A. 2, Katona B. 2, Tóth F. 4, Zsámár L. 2, Koch 2, Benke S.

CEGLÉD: Viszmeg 4, K. WILLIAMS 17/9, Laufer 6, Cooper 11/9, Szerelem-Kobolák 3/3. Cs: Szirony 3/3, SZABÓ P. 16, Horváth Boglárka, Rakita 5/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Nagyon örülünk, hogy ezt a győzelmet is sikerült behúznunk, ezzel pedig az alapszakasz végére is megőriztük a hatodik helyünket a tabellán. Jól kezdtünk, nyolc gyors ponttal, a probléma a folytatásban volt, kiengedtünk, nem fókuszáltunk, a hosszú kihagyás megbosszulta magát. Ennyi hibával szerintem az összes alapszakasz mérkőzést egybevéve sem játszottunk. A pozitívum, hogy ennek ellenére tudtuk tartani az irányítást, és a végére az is kiderült, hogy tudunk annál sokkal jobban is játszani, mint azt tettük az első félidőben.

Ana Vojtulek: Az elején nem találtuk a ritmust, hiszen három hétig nem játszottunk. Ahogy haladt előre a meccs, úgy találtuk meg a ritmust és győztünk.

Lô Elhadji Malick: Gratulálok a BEAC-nak az egész éves teljesítményükhöz, megérdemelten nyerték a mérkőzést és gratulálok nekik a rájátszásba jutáshoz! Nagy munkát végzett a stáb, hogy idáig jutottak a csapattal. Tudtuk, hogy ők a mai mérkőzés esélyesei, ezzel együtt fájó a mai verség. Amire készültünk az elmúlt három hétben, azt nem tudtuk megvalósítani. Elmondtam a lányoknak, hogy az első perc fontos lesz, ennek ellenére sem tudtunk jól kezdeni. Nem lehet egy mérkőzésen belül ennyire hullámzó teljesítményt nyújtani. A BEAC győzelméhez nem férhetett kétség, a különbség mértékében viszont vastagon benne voltunk.

Szabó Petra: Gratulálok a BEAC-nak a győzelemhez és a play off-ba kerüléshez, megérdemelten jutottak a nyolcba. Az első félidőben kétszer is visszajöttünk, azonban a második félidő elején ugyanolyan rosszul kezdtünk, ahogy a meccs elején, ez pedig megbosszulta magát.