178620771 10164788410970570 8653668972338227167 n

A legjobb négy közé jutott a BEAC női egyetemi kosárlabda csapata

2021. 04. 30.

A Laklóth Anna vezette csapatnak a BME-MAFC csapata elleni mérkőzésen sikerült megőriznie a 2 pont különbséget, mely garantálta számukra a legjobb négy közé jutást.

A mérkőzés részleteiről és az elmúlt időszakról Varga Anna csapatkapitányt kérdeztük!

Mit érzel most, hogy sikerült bejutnotok a legjobb 4 közé?
Amióta én is játszom az egyetemi bajnokságban kijelenthetem, hogy mindig is ez volt a célunk! Egyszer már majdnem sikerült is, de az utolsó mérkőzés miatt sajnos nem jutottunk be. Most pedig, hogy végre sikerült, igazából fel se tudtuk fogni még pár percig, mert egy nagyon kemény és izgalmas párharcot vívtunk a bejutásért a BME-vel.

Voltak nehézségei a felkészülésnek?
Nem volt könnyű a covid alatt, mert mindig volt 1-2 játékos aki éppen vagy beteg volt, vagy lábadozott a betegségből. Jelenleg is 2 játékosunk a betegség felépülő szakaszában van, de reméljük a döntőben már ők is 100%-ban velünk tudnak lenni.

Laklóth Anna milyen edzőként? Könnyű volt a közös munka?
Laklóth Anna egy kiváló edző, akinek nem volt könnyű dolga,hiszen körülbelül a 12 játékosból 6-7-et ismert személyesen. A többieket, mint pl. én is, a meccsek és a közös edzéseket alattkellett meg/kiismernie. Nagyon jó vele együtt dolgozni, mert lendületes, fiatalos és jó ötletekkel állt mindig elő az adott ellenfél ellen, és igazi játékosként kezelt minket. Ha rossz passzban voltunk egybe tudta tartani a csapatot, motivált minket, és az eredményekből is látszódik, hogy sikerre vitte a csapatot.

Kik a várható ellenfeleitek? Mi a célotok a döntőben?
Győr, TF, Debrecen és mi kerültünk be a 4-es döntőbe. Mindegyik ellenfél egy nagyon kemény csapatnak számít, és igazából bárki kerül össze bárkivel, nagyon izgalmas mérkőzésekre lehet számítani. Mi nagyon készülünk a döntőre, szeretnénk minél jobb eredményt elérni. Mindent meg fogunk tenni, hogy akár az aranyérmet is elhozhassuk az ELTE-nek.

178097360 10164788412795570 1983921991646029540 n

Laklóth Anna, a csapat edzője így nyilatkozott a mérkőzést követően: "Nem igazán találom a szavakat, még nagyon sok érzelem van bennem a mérkőzés miatt. Egyfelől nagyon bosszús vagyok az első félidőben mutatott játék miatt, viszont rendkívül boldog vagyok a második félidőben mutatott harcosság miatt. Soha életemben nem örültem még ennyire kék jegyzőkönyvnek! Gratulálok a BME csapatának is, Ők is megérdemelték volna, hogy bejussanak a legjobb négy csapat közé!"