339999484 3588709101379612 809256412066202513 n

A 7.-8. helyért küzdhet tovább NBI-es női kosárcsapatunk

2023. 04. 12.

Két kiélezett, sok izgalmat és helyenként látványos csatát hozó mérkőzést játszott egymással NBI-es csapatunk és a TFSE-MTK együttese a rájátszás 5.-8. helye között rendezett párharcban. A két találkozón összesen hét pontnyi különbség döntött, ám sajnos mindkét alkalommal a Testnevelési Egyetem lányai hagyták el győztesen a parkettet, így a mieink a 7.-8. helyért rendezett párharccal zárják a bajnokságot.

Az első találkozón a TFSE ragadta magához a vezetést, az első negyedben négy-hat pont között mozgott vezetésük, amit egy nyolc-nullás sorozattal tíz fölé tornáztak a második negyed elején (17-28). Hadilábon álltunk a lepattanózással és a kizárásokkal, a vendégek pedig kegyetlenül kihasználták a kínálkozó második esélyeket. A második negyed közepén sikerült valójában rendezni a sorokat, többször találtuk meg helyzetben Ana Vojtuleket a palánk alatt, és labdaszerzéseket is sikerült pontokra váltani. A parázs vitáktól, reklamálásoktól sem mentes első félidőt végül egálra tudtuk hozni.

36-36-nál új meccs kezdődött, Dúl triplájára két közeli kosárral válaszoltunk, és először tudtunk vezetni a meccsen (40-39). Triplaparádét rendezett a két csapat, gyors egymásutánban estek a távolik, majd lassult a gólgyártás üteme a negyed második felére. Nem csitultak a kedélyek a játékvezetői tevékenység nyomán, de az utolsó negyedre kisebb előnnyel fordultunk (60-57).

Hiába a vezetés, holtpontra kerültünk és a TFSE 10-0-ás szériával komoly vezetést épített fel (62-70). Tudtunk kapaszkodni (67-70), ám sorsunkat megpecsételte, hogy az addig 18 egységig jutó Morgan Green a 35. percben két (véleményes) faultot is kapott egymás után, amivel kipontozódott. A végjátékba így nélküle mentünk bele, a TF kétszer is meglépett öt pontra. Tóth Franka büntetőkkel két egységre hozott vissza bennünket (79-81) az utolsó 13 másodperce, ám Marshall a vonalról bebiztosította a vendégek győzelmét (79-83).

GP1 0205 2

A folytatásra Húsvét vasárnap került sor a Városmajorban. Óriási elánnal kezdte a meccset a hazai csapat, potyogtak a pontok a kosarunkba, ami nem éppen az éles védekezésünket mutatta. Nagyjából öt perc alatt már kétszámjegyű hátrányban voltunk (20-9), majd 29-16 után egy 10-0-ás sorozattal jöttünk vissza a meccsbe. Elképesztően sok volt a pont, a két csapat együtt 60-ig jutott tíz perc alatt – 32-28 volt oda az első kisszünetben.

Hiába volt több labdánk is az egyenlítéshez, az ajtó-ablak ziccer is kimaradt - megingásunkat kihasználta a TFSE, és pillanatok alatt ismét tízpontos hátrányban voltunk (40-30). Tóth Franka triplájával jött el a fordulat nálunk, ami egészen a vezetésig repített minket (45-46)! A nagyszünetre egállal mentek a csapatok – az 51-51-es állás jól mutatta, hogy a védekezésben bizony mindkét oldalon akadtak gondok az első húsz percben.

A második félidőre a küzdés vette át a pontgyártás szerepét a parketten, ebben a harmadik negyedben mi jártunk előrébb pár ponttal, a legnagyobb előnyünket 55-61-nél jegyezhettük fel. A záró negyed első öt percét is tudtuk még uralni, határozottan érett a harmadik meccs lehetősége. 74-68-nál viszont a TFSE védekezést váltott, amit nem tudtunk lereagálni. Sorra haltak el elől a kísérleteink, amivel a TF került lélektani előnybe, és egy 14-0-ás sorozattal a hatpontos előnyünkből nyolcpontos hátrányba kerültünk (74-82). Dicséret a lányoknak, amiért nem omlottak össze, Angyal Barbi és Tóth Franka kétpontra olvasztotta a TF előnyét (82-80), de hiába küzdöttünk, az újabb fordítás már nem jött össze. A végén három ponttal nyert a TFSE-MTK (88-85), ezzel pedig ők küzdhetnek meg az 5.-6. helyért.

Lányaink így a hetedik helyért küzdhetnek tovább a Pécs-Vasas párharc vesztese ellen zárják a bajnokságot, a párharc ezen a héten szombaton kezdődik majd.

340177095 780556603673696 6475269583660911317 n

Rájátszás az 5.-8. helyért

1. mérkőzés, 2023. április 6. Gabányi László Sportcsarnok

E.ON ELTE BEAC - TFSE-MTK 79-83 (17-20, 19-16, 24-21, 19-26)

E.ON ELTE BEAC: Angyal 13/6, Vojtulek 20, Milkovics 5/3, Green 18/9, Tóth 15. Csere: Koch, Katona 5/3, Zsámár 20, Juhász 3/3.

TFSE-MTK: Theodoreán 1, Pusztai 20/3, Manis 10/3, Marshall 18/6, Dúl P. 20/12. Csere: Baa, Hegedűs 5, Németh 2, Király 2, Dúl T. 5/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Gratulálok a TF-nek, ma sokkal jobban akarták a szabad labdákat, mint mi. 29 eladott labdánk volt, 20 támadólepattanót szedtek, csak gratulálni tudok ehhez nekik. 1-0.

Magyar Bianka: Nagy gratuláció a csapatnak, nagyon küzdelmes mérkőzés volt, sok hiba csúszott a gépezetünkbe. Gratulálok a BEAC-nak is, az utolsó másodpercig küzdöttek ők is, de voltak olyan motivációs faktorok, amik a mi oldalunkra billentették a mérleg nyelvét. Pihenünk egyet, de úgy indulunk neki a vasárnapnak, mintha 0-0 lenne. Van még mit készülnünk, hiszen sok hibával játszottunk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy eljöttek és bíztattak bennünket, várjuk őket vasárnap a Városmajorba is.

Tóth Franka: Gratulálok a TF-nek, végletekig kiélezett mérkőzés volt. A TF támadólepattanóinak száma mutatta, hogy ezt most ők akarták jobban. Azt gondolom, mindenki magába fog nézni az öltözőben, kijavítjuk ezeket a hibákat, mivel ennek a párharcnak még nincs vége.

Tyaunna Marshall: Minden tiszteletem a BEAC-é, jó csapat az övék, de büszke vagyok arra, ahogy harcoltunk ma és győzni tudtunk. Készen kell állnunk a második meccsre, meglátjuk, mit hoz a vasárnap.

340137948 245047637971584 402826879794265971 n

2. mérkőzés, 2023. április 9., Városmajori Sportcsarnok

TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC 88–85 (32–28, 19–23, 11–15, 26–19)
TFSE: Theodoreán 2, Pusztai 13, Hegedűs 19/9, Marshall 23/6, Dúl P. 20/9. Csere: Baa 4, Németh, Manis 7, Dúl T.

E.ON ELTE BEAC: Angyal 18/3, Vojtulek 18/3, Milkovics, Green 18/6, Tóh 14/3. Csere: Katona 4, Zsámár 7/3, Juhász 6.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a TFSE-MTK javára

Magyar Bianka: Ez a csapat fantasztikus! Négy év tudatos építkezésének az eredménye, hogy most ünnepelhetünk. Remekül összeállt a támadójátékunk, képesek voltunk szépen, apránként javítani a játékunkat, a mai meccsen jól mutatta ezt, hogy a negyedik negyedben huszonhat pontot dobtunk a pocsék harmadikat követően. Büszke vagyok az idénybeli teljesítményünkre, főleg, hogy csak két légiósunk volt, és sokszor négy magyar játékos volt a pályán. Köszönöm mindenkinek, aki a háttérben dolgozik, és óriásiak a szurkolóink is. Most két napig biztos, hogy pihenünk, hiszen az elmúlt hónapokban kegyetlenül sokat dolgoztak a lányok.

Mészárosné Kovács Andrea: Úgy gondolom, hogy többre képes ez a csapat. Nem sikerült olyan formába kerülnünk a rájátszásra, ahogyan szerettük volna. Hosszú sérülésből kerültek vissza játékosok, illetve a rotációból kiesett két emberünk is. Ez meglátszott az edzésmunkán és a pályán is. A végére teljesen kifulladtunk. Egy embertől vártuk a csodát és annyira elfogyott a végére az oxigén, hogy azokat a feladatokat sem tudtuk teljesíteni a pályán, amiket előtte tíz másodperccel beszéltünk meg. Ezt óriási problémának tartom ezen a szinten, ez elvárható lenne a játékosoktól. Most nem sikerült, ebben is fejlődnünk kell, ezen fogunk dolgozni. Azt gondolom, hogy ezt a párharcot a hazai vereség okán veszítettük el, amiben szintén a gyengébb akaratunk az, ami ezt befolyásolta. Ha ilyen akarattal és küzdéssel játszunk otthon, akkor máshogy alakul, ebben biztos vagyok. Ebből tanulni kell, majd továbblépni, igyekszünk a hetedik helyet megszerezni.

Angyal Barbara: Végig küzdöttünk, nem adtuk fel, de az utolsó percben voltak hibáink, amiket nem kellett volna megengedni magunknak. Ez volt szerintem az, ahol elcsúszott a végjáték. Nyilván voltak más problémáink a meccs során, de ebből most sokat kell tanulni és úgy kell mennünk a következő párharcra, hogy a hetedik helyet mi szerezzük meg végül!