405902061 836414594947841 6878300163566667390 n

2022 után 2023-ban is legyőztük a Szekszárd együttesét!

2023. 11. 27.

November 26-án hatalmas csatában, elképesztő energiákat mozgósítva, remek egyéni teljesítményekkel győzte le női kosárlabda csapatunk a TARR KSC Szekszárdot az NB1-ben!

Négy centerponttal ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést a mérkőzés elején, ám Stanacev gyors öt ponttal juttatta előnyhöz a Szekszárdot (4-5). Gólgazdag első negyedet hoztak a csapatok, felváltva vezettünk hol mi, hol a vendégek. A negyed közepe tripla-párbajt hozott, mindkét együttes két-két távolit süllyesztett el, 16-19-nél a vendégek jártak előrébb. Katrina Ozola vette hátára a mieinket támadásban és hozott fontos pontokat – egész pontosan 9-et pakolt a táblára, így 28-22-nél már mi voltunk lélegzetvételnyi előnyben. A negyed végére Monroe duplája tett pontot, 28-24-re vezettünk tíz perc után.

Amennyire gólgazdag volt a nyitó felvonás, annyira gólszegényre sikerültek a második negyed első percei. A centerek gólváltásai után 30-30-nál bedeszkázták a gyűrűt, mindkét együttes támadások sorozatát rontotta el. 32-32-nél vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea „unta meg” a látottakat, és rendelte magához a lányokat. A szekszárdiak büntetőkből lopták a távolságot – bár, szerencsénkre, többször rontottak a vonalról - , nagyon kellett Franak triplája (35-36). Sőt, Angyal Barbi, jó csapatkapitányhoz méltón, szintén bevágott egy távolit, és a félidő utolsó pontjait is ő szerezte, így minimálisan, de előnyben voltunk a nagyszünetben (40-39).

406184166 836411904948110 752395275104359243 n

A két egykori csapattárs, Angyal Barbi és Boros Julcsi kosárváltása indította a második félidőt, ahová egész elképesztő energiákkal érkeztünk. Az első félidőben összesen három pontot szerző Kolby Morgan másfél perc alatt bevágott két triplát, amire még Jospia Pavic is rátett két büntetőt, így 2.5 perc leforgása alatt 9 ponttal lógtunk meg (50-41). Monroe megállítása a palánk alatt továbbra is problémákat okozott, két palánk alatti kosarával faragta a különbséget a vendégcsapat (50-45). Sőt, Josipa kosarára Boros Julcsi két duplával válaszolt, máris csak három volt az előnyünk (52-49), jött is a hazai időkérés. Angyal Barbi büntetői és Milkovics Réka szép betörése adott új lendületet nekünk (56-49), de nem tudtuk leszakítani a vendégeket. Hullámvölgybe kerültünk, fáradva az óriási tempótól, amit diktáltunk, ezt pedig jól használta ki a Szekszárd – nyolc pontot szerezve vették vissza a vezetést a 29. percben (56-57). Kolby Morgan két büntetőt értékesített, de a negyed végét Westbeld kosara zárta (58-59).

406171494 836414128281221 2106861287115601095 n

Sokasodtak a problémáink a záró felvonás elején, Theodoreán duplája után öt volt a szekszárdi előny (58-63). Katona Bogi triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér, Angyal Barbi büntetői az egyenlítést, Kolby Morgan büntetői pedig újra a vezetést jelentették (65-63). Négy vendégpont volt a válasz a két kulcsember, Boros Julcsi és Jacinta Monroe révén, Katrina Ozola azonban hidegvérrel értékesítette az utóbbi sportszerűtlenjéért megítélt büntetőket (67-67). Kolby újabb pontjaira Boros Julcsi válaszolt triplával, majd jött egy újabb Katona Bogi trojka a sarokból (72-70)! Ismét a szekszárdi centerek voltak eredményesek, amit Kolby egalizált, így érkeztünk el az utolsó percre (74-74). Monroe büntetőire Angyal Barbi válaszolt hasonló formában (76-76), majd szekszárdi időkérés következett, de nem tudtak kosarat szerezni a vendégek! Ellenben a második félidőben extrát játszó, ex-szekszárdi Kolby Morgannel, aki hidegvérrel küldte el védőjét és emelte be negyedik tripláját 18 másodperccel a vége előtt – és lett így 79-76 ide! Újabb vendég időkérés következett, majd a vendégek edzője, Zeljko Djokic reklamálta túl hevesen, hogy szerinte sportszerűtlenül faultolták Stanacevet – a megítélt technikait Kolby higgadtan értékesítette (80-76)! Stanacev a kígyótérről dobott gyilkos triplát (80-79), ám Kolby rutinosan harcolt ki faultot, és értékesítette a büntetőket (82-79), ezzel pedig bebiztosította a sikerünket!

405988664 836413264947974 549144293958182092 n

A válogatott szünet után zsinórban második győzelmünket arattuk ezzel, nem mellesleg a tavalyi év után idén is legyőztük a nálunk magasabban rangsorolt szekszárdi együttest!

Csapatmunka volt a javából, a lányok óriásit harcoltak a pálya minden szegletében, de ki kell emelnünk szenzációs közönségünket, akik ezúttal is fantasztikus hangulatot varázsoltak a Gabányi Sportcsarnok lelátóira!

Köszönjük, folytatás jövő szombaton Albertirsán, a VBW CEKK Cegléd otthonában!

405903978 836412308281403 8037534015375514797 n

E.ON ELTE BEAC – TARR KSC SZEKSZÁRD 82–79 (28–24, 12–15, 18–20, 24–20)
BEAC: K. MORGAN 23/12, ANGYAL B. 21/9, KATONA B. 6/6, TÓTH F. 11/3, Pavics 8. Csere: Ozola 11/3, Milkovics 2, Zsámár.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 8/6, BOROS J. 23/9, Holcz, Mányoky R. 5, Krnjics 3. Csere: WESTBELD 11, Horváth B. 3/3, Árvai, Theodoreán 5, MONROE 21

Mészárosné Kovács Andrea: A magyar kosárlabdázás szempontjából nagyon jó mérkőzést játszottunk. Sokat készültünk a Szekszárd játékából, hatékonyan védekeztünk. Nagy iramot diktáltunk az első félidőben, de a kisebb rotációnk miatt ez csökkent fordulást követően. Kulcsjátékosaink extrát játszottak ma, azonban a fiatalokat is meg kell említenem. Ki kell emelnem Katona Bogi két tripláját, ami kulcsfontosságúnak bizonyult, nagy szükségünk volt rá. A Szekszárd utolsó hármasára készültünk, de szerencsére még ez is belefért ma.

Zseljko Djokics: Megérdemelt győzelmet aratott a BEAC, negyven percen keresztül harcoltak. Nem sikerült semlegesítenünk ellenfelünk kulcsjátékosait, sőt a végjátékban nagy hibákat követtünk el, amelyek nem fértek bele a mai meccsbe. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből. Sajnos nincs olyan mély rotációnk, hogy két fronton harcoljunk, nem tudtunk extra energiával játszani.

Kolby Morgan: Jó meccset játszottunk! Elismerés a Szekszárdnak is, keményen játszottak, de ez a meccs rólunk szólt, hogy a múlt heti győzelmünk után lássuk, hol is állunk a mezőnyben. Óriasi gratuláció a csapattársaimnak, mert hatalmasat küzdöttek, rengeteg volt az eladott labdánk, de mentünk tovább, harcoltunk, és ez hozta meg nekünk a győzelmet.

Boros Júlia: Gratulálok a BEAC-nak! Jelenleg nagyon csalódottak vagyunk, tudtuk, kik ellenfelünk kulcsjátékosai, de nem tudtuk megoldani a semlegesítésüket. Az elején sem kezdtünk jól, ritmust adtunk nekik, ami után elég jól dobtak. Tanulunk kell ebből is, kielemezni, de mennünk kell tovább, mert jövő héten már újra mérkőzés vár ránk.