IMG 4019

12. alkalommal került megrendezésre az ELTE Alumni Kupa

2021. 12. 16.
IMG 4019

Az ELTE Alumni Szervezet és a BEAC immáron 12. alkalommal hívta Alumni tornára egyetemünk volt hallgatóinak kispályás labdarúgó és röplabda csapatait az ELTE Bogdánfy úti műfüves pályájára és a Tüskecsarnokba.

A 2021. december 10-én megrendezett torna célja, hogy a sport által épüljön az ELTE Alumni közösség, és minél több végzett hallgató kerüljön bevonásra újra az egyetemi vérkeringésbe. A nevezési díj összege idén is évente kétszer kiírásra kerülő Alumni Ösztöndíj alapját bővíti.

A 2020-as alumni kupa nyári pótlása után télen ismét megrendezésre került a rendezvénysorozat újabb állomása.

Kispályás labdarúgás sportágban az utóbbi 10 év emblematikus csapatai közül az FC Laby és a Körömpassz sem tudott részt venni a COVID helyzett miatt a rendezvényen, azonban csapatokban így sem volt hiány, hiszen 12 együttes részvételével zajlott le a decemberi kupa. Ez a valaha volt legnépesebb részvételi szám és egyben egy 5 évvel korábbi alumni rendezvény rekordbeállítása volt.

6. Le rouge Lacoste LSE

7-12. PPK Old Boys, Arcab, Atombomba, Paksi Halászlé, Elhagyott Tanegység, Az Alkmaat

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Páli István (Régi idők focija)

Legjobb játékos: Vadászi Edwárd (Régi idők focija)

Gólkirály: Gera Ádám (Vegyes meglepetés)

7507121 1920x1282

Röplabda sportágban 3 csapat mérkőzött meg a legjobbnak járó díjért. A versenyen igen színvonalas mérkőzésekkel zajlott, a csapatok két nyert szettig játszottak. Minden résztvevő teljes mellbedobással küzdött az Alumni kupa megnyeréséért, amit végül a Beacmix csapatának sikerült elhódítania. A második helyen a Beacosokk csapata végzett, míg a harmadik helyet a Wall-e csapata hódította el. A szervezők értékelése alapján a mérkőzések nagyon jó hangulatban teltek, a helyszín adottságai pedig tökéletesek voltak a torna megszervezésére.