Világbajnoki sikerek az ELTE Sashegyi Gepárdok csapatánál

2022. 09. 01.
100k 3

Világbajnoki ezüst és bronzérmet szerzett dr. Garai Ágnes és Cseke Lilla a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ultrafutó szakágának 100 km-es Világbajnokságán.

Az ELTE SE Sashegyi Gepárdok két versenyzője, dr. Garai Ágnes (volt ELTE hallgató és doktorandusz) és Cseke Lilla (az idei Ultrabalaton győztese pályacsúccsal), mindketten maratoncsapat magyar bajnokok, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ultrafutó szakágának 100 km-es Világbajnokságán (Berlin, 2022. augusztus 27.) csapatban Csáki Enikővel (8:04:08) kiegészülve világbajnoki 9. helyezést szereztek. Egyéniben dr. Garai Ágnes egyéni csúccsal (8:15:22) W35 világbajnoki ezüstérmet, Cseke Lilla szintén egyéni csúccsal (8:23:48) W35 világbajnoki bronzérmet szerzett. Edzőjük: Szabó Gábor, 3x maratoncsapat magyar bajnok.