Jako

Újbuda kiváló edzője titulussal tüntették ki sakkcsapatunk edzőikonját, Jakobetz Lászlót!

2015. 02. 24.
Jako

Ifjúsági nevelő edzőnk irányításával számtalan sikert ért el szakosztályunk az elmúlt 25 évben, tanítványai többször a honi élvonalba juttatták csapatunkat. Neveltjei már nagymesterek, címviselők, szakértelmével százakat vonzott a sakktábla mögé.

2014. évi sportszakmai teljesítménye alapján "Újbuda Kiváló Edzője" címre terjesztették fel legendás ifjúsági sakkedzőnket, Jakobetz Lászlót. FIDE-mesterünk születése óta – néhány évet leszámítva – XI. kerületi lakos. Nem mindennapi pályafutás az övé klubunk színeiben: negyedévszázada a BEAC sakkozója, 1993 óta vezető- és utánpótlásedzője, 2002-től 2013-ig az NB I-es csapatkapitánya, míg 2009-ben vezetésével együttesünk legjobb budapesti csapatként az 5. helyen végzett. Irányításával a tanítványaira épülő szakosztály szinte mindig a legmagasabb osztályban játszik - vagy jut vissza. Az elmúlt 25 esztendőben sok száz újbudai gyereket tanított meg sakkozni, illetve vezetett el a mesteri címig, válogatottságig. Legnevesebb tanítványai, akikkel kezdő koruk óta foglalkozott:

Gara Anita és Gara Tícia női nagymesterek, sokszoros olimpikonok, többszörös magyar bajnokok

Boros Dénes nemzetközi nagymester, ifjúsági csapatvilágbajnok

Antal Gergely nemzetközi nagymester, ifjúsági csapat Európa-bajnok

Pintér Gábor nemzetközi mester

To Nhat Minh nemzetközi mester

Torma Róbert nemzetközi mester

Dencsi Tibor FIDE-mester

Radnai Ádám FIDE-mester

Grimm Dániel FIDE-mester

Antal Ágnes női FIDE-mester

Mindemellett a 12 év alatti korosztályban tanítványai megszámlálhatatlan magyar bajnoki címet és érmet nyertek, a diákolimpiákon játékosai és iskolái rendre az élmezőnyben végeznek. Növendékei közül Radnai Ádám szerzett Európa-bajnoki címet a 8 év alattiak között. A fenti eredménysornak köszönhetően 1996-ban Kiváló Nevelő Munkáért kitüntetést kapott az OTSH-tól, majd két évvel később a Gerevich-alapítványtól ösztöndíjat. 2008-ban pedig a Sportegyesületek Országos Szövetségének emlékérmével tüntették ki.

Jakobetz László 2001 óta országos versenybíró, míg egy évvel később szakedzői pályafutásba kezdett. Szakírói és sakktörténeti munkásságát kilenc könyv és több száz cikk fémjelzi. Mindezeken kívül levelezési sakkban világválogatott volt, valamint senior nemzetközi mesteri címmel rendelkezik, amit a világbajnoki döntőbe jutással érdemelt ki. 2009-től 2014-ig bezárólag a Budapesti Sakkszövetség Ifjúsági Bizottságának vezetője, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egyik 2013-as sakk-kerettantervének szakértője, tavaly óta a Sakktörténeti Bizottság első embere. Klubunk ezúton is gratulál kitüntetéséhez, dicső pályafutásához!

Also available in English.
ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech