282193129 10160173753022065 4910173962895284859 n

Taroltak az ELTE sportolói a MEFOB FESZT-en

2022. 05. 23.

Idén május 19-22. között, Miskolcon egy teljesen új formában rendezte meg a MEFS az egyetemi országos bajnokságok döntőit, ahol az ELTE csapatai összesen 9 arany, 5 ezüst és 3 bronzérmet szereztek.

FUTSAL

Edzők: Sajben Marcell, Árendás Tamás

A 2022-es MEFOB Fesztiválon az ELTE női és férfi futsal csapatai is megvédték MEFOB bajnoki címüket. Női csapatunk a döntőben 3-1-re győzte le a Pécsi Tudományegyetem csapatát, míg a férfiaknál a Miskolci Egyetem ellen vívott, végletekig kiélezett döntőben, az utolsó percekben lőtt góllal győztünk! A végeredmény 3-2 az ELTE javára.

281047883 10160173753017065 2765480735118781158 n

KOSÁRLABA

Edző: Laklóth Anna

Az elődöntő során az ELTE csapata bravúros játékkal győzte le a tavalyi MEFOB győztes Testnevelési Egyetem csapatát.

A döntőben a Széchenyi István Egyetem csapatával találták szembe magunkat a lányok ahol egészen a 2. negyed közepéig még 20 ponttal vezettek. A félidő hajrájában azonban magára talált az UNI Győr, majd fordítani is tudott a győri együttes, és megnyerte mérkőzést, illetve az egyetemi bajnokságot. Lányaink így a tavalyi ezüstérem után ismét a dobogó második fokára állhattak fel!

Kosárlabda

VÍZILABDA

Edző: Várhelyi Zoltán

Az ELTE férfi vízilabda csapata a nyolcaddöntő során 13-10 győzte le a Semmelweis Egyetem csapatát, a negyeddöntőben azonban a Debreceni Egyetem egy pont különbséggel győzelmet aratott csapatunk felett. A helyosztók során az ELTE csapat végül a 8. helyezést szerezte meg.

• Szűcs Szabina: 1. helyezés

Az atlétika MEFOB-on intézményi pontversenyében szintén az ELTE végzett az első helyen 159 ponttal.

Simon Gábor, a BEAC igazgatója az eseményt követően elmondta, hogy "az elsőként megrendezett MEFOB FESZT hatalmas élmény volt minden egyetemista sportolónak! Köszönjük a MEFS és a Miskolci Egyetem profi szervezését! Az ELTE csapatainak szereplése pedig magáért beszél, nagyon profi csapataink voltak minden sportágban. Ezúton is köszönjük a felkészítő edzők és a BEAC szakosztályok kollégáink a munkáját. Az ELTE támogatásának köszönhetően férfi futsal csapatunk friss magyar egyetemi bajnokként mutathatja meg magát európai színtéren is a nyár folyamán Lodz városában!