Pólós srácok

Szezonzárás vízparton, műfüvön

2014. 06. 24.

Immáron a vízilabda Budapest Bajnokságban és a Telekom Futsal Bölcsészbajnokságban és is befejeződtek a tavaszi küzdelmek. Címvédés az A-ligában, újonc csapat diadalmenete a B-ligában.

Vízilabda: Diadalittas szezonzárás a Tüzér utcai uszodában is! Férfi vízilabda együttesünk a 2013/14-es idény utolsó mérkőzés a RETR-O-SC gárdáját látta vendégül, és a kiegyenlített első negyedet követően fiaink közönségszórakoztató, gól- és akciódús játékkal rukkoltak elő. Különösen a védekezésben és támadásban is egyaránt jeleskedő Szabó Attila és Tóth Szabolcs parádézott: előbb négy, utóbbi három találattal terhelte a RETR-O-SC csapatának kapuját. Ezzel a nagyarányú sikerrel Szabó Attila tanítványai a Budapest Bajnokság alsóházi rájátszásának középmezőnyében végeztek. A pólószezon a nyárral sem ér véget: a június 28-29-ei pécsi strandvízilabda-bajnokságon fiainkkal is az indulók között találkozhattok.

(Budapest Bajnokság alsóházi rájátszás) ELTE Vízilabda DSK RETR-O-SC 12-5 (2-1, 4-0, 2-1, 4-3)

Csapatnévsor: Bak Márton, Balogh Gergely, Fülöp Dominik, Kállai Attila, Kiss Csaba, Orbán Zsolt, Rompos Gilbert, Stark Tibor, Szabó Attila, Tóth Szabolcs, Várhelyi Zoltán, Wilfing Mihály, Zelki Soma

hazafiasLabdarúgás: Záróra a Telekom ELTE-BEAC Bölcsészbajnokságban! Az A ligában mintha megállt volna az élet: a dobogós helyezéseken ugyanazon csapatok osztoztak, mint az előző szezonban. Az alapszakaszban sokáig vezető Polszki a rájátszásra szétesett, így a bajnoki címért a már tavaly is megküzdő Hazafias Népfront - Zsuga Bonito párosa versengett fej-fej mellett egymással. Mivel az egymás elleni meccset a Hazafias nyerte 5-1-re Papp Gergely mesterötösével(!), a címvédőnek nem volt más dolga, mint az utolsó napon mindkét meccsét behúzni a Bozsik Program és a Zalagyöngye AM ellen. Papp Tamásék nem hibáztak egyik meccsükön sem, így igen magabiztos rájátszásbeli teljesítményüknek köszönhetően újra az ő nyakukba került az aranyérem! Az így újfent ezüstérmes Zsuga Bonito az utolsó meccsen már tét nélkül lépett pályára az aznap két meccset játszó Bozsik Program ellen, ám a fekete mezeseknek korántsem volt az: friss feljutóként egy győzelem esetén a dobogó legalsó fokán végezhettek volna! Hiába vezettek háromszor is a meccsen azonban, a végig fölényben levő brazil mezes Zsuga háromszor is egyenlíteni tudott, így a bronzérmek ismét a Polszki csapatához kerültek.

Telekom Bölcsészbajnokság A-liga: 1. Hazafias Népfront; 2. Zsuga Bonito; 3. Polszki; 4. Bozsik Program; 5. Zalagyöngye AM; 6. The Signed; 7. FC Torpedo ; 8. Black Ram; 9. Tao te Kings; 10. Anonim Alkoholisták

kedd esteA B ligában a felső-ágon a harmadik helyért a HajCsatok a MÁSZ FC-vel, a bajnoki elsőségért a Kozelitó Tél a Kedd Estével mérkőzött meg. A bronzmeccs két csapatának alapszakaszbeli meccse alapján - 3-0 a MÁSZ FC javára - azt gondolhatták a nézők, hogy hasonlóan sima meccset látnak majd. A piros mezes csapat azonban tanulva korábbi hibájukból, helyzeteikkel most sokkal jobban kufárkodva 4-0-ra elhúztak, a mesterhármast jegyző Simon Danner vezérletével - a találkozó vége 5-1 lett a HajCsatok javára.

A legnagyobb érdeklődéssel várt meccsen az alapszakasz második és negyedik helyezettje csapott össze. Korán vezetést szerzett a fehérben játszó Kedd Este Vígh révén, ami egészen a második félidő feléig ki is tartott. Akkor azonban jött a Kozelitó egyik tartalékosa, Páholics Máté és kiegyenlített 1-1-re módosítva ezzel az eredményt. A semleges, pártatlan nézők már a büntetőpárbajra készültek, amikor Dobos Péter, a Kedd Este gólkirálya egy éles szögből leadott lövéssel mattolta Fehért, a magyar szakosok kapusát. Hiába próbálkoztak az utolsó pár percben Görögék a kapus lehozatalával is, a Kedd Este állta a sarat, így első évében rögvest bajnok címet ünnepeltek!

Telekom Bölcsészbajnokság B-liga: 1. Kedd Este; 2. Kozelitó Tél; 3. HajCsatok; 4. MÁSZ FC; 5. KRE Főnixek; 6. Bandó Karesz; 7. Túlerő; 8. KUKás(z)ok MHFC; 9. 1. FC Sör; 10. Dinamo; 11. Taigetosz; 12. Fekete Sereg; 13. Kofola; 14. SZLAMBdória; 15. Lafayette; 16. ADK; 17. SS Ratio