324862845 689654716041319 732931227419466608 n

Nem okozott gondot a PINKK legyőzése

2023. 01. 17.

Gólzáporos első félidőt követően 25 pont volt NBI-es lányaink előnye a sereghajtó ellen, így magabiztosan hozták a kötelezőt a PINKK-Pécsi 424 ellen

Csupa magyar játékossal állt fel a vendég pécsi együttes, hazai oldalon viszont mindenki bevethető volt az NBI 16. fordulójában rendezett bajnokin.

Felváltva potyogtak a kosarak az első két percben, majd az első komolyabb rohanással, két triplával 16-7-ig nyúltak el a mieink, mikor érkezett a vendég időkérés. Egész pályás letámadásból Morgan Green lopott szemfülesen labdát (18-7), majd a következő támadásban olyan szerencsétlenül ütközött a pécsiek egyik játékosával, hogy bokájához kapva a földön maradt, ölben hozták le a parkettről. Aggódó tekintetek övezték a BEAC kispadot, szerencsére rövid ápolás után saját lábán ült le a székre, majd később játékra is jelentkezett - újból pályára lépését végül nem kockáztatta a stáb.

Nem is lett volna indokolt, hiszen gyakorlatilag az első negyed közepétől egyértelmű volt, hogy a mérkőzésnek nem lehet más győztese, csak a BEAC-os lányok. Sokat forgatta a csapatot Mészárosné Kovács Andrea, és bár az egyéni védekezésben akadt bőven hiba, így szép megoldásokat is láthattunk a pécsiektől, a biztos hazai vezetés egyetlen percig sem forgott veszélyben. Női NBI-es meccsen ritkán látható, 65 pontot szereztek a BEAC-os lányok 20 perc leforgása alatt – igaz, a 40 kapott pont miatt a védekezéssel egyáltalán nem lehetett elégedett a hazai stáb.

325407484 565427432134181 1778143570646600500 n

A félidőben a Tornádó Hungary TSE rocky csapata tartott hangulatos, látványos bemutatót, amit vastapssal jutalmazott az ezúttal is szép számban kilátogató közönség.

A harmadik negyedre a hazai védekezésen sikerült némileg szigorítani, hiszen mindössze 8 pontot engedélyeztek a mieink a rózsaszín mezeseknek, cserében viszont a támadójátékukba is hangyányit több hiba csúszott. A negyedik negyed sem hozott már messze akkora „gólzáport”, mint az első kettő, ám Zsámár Lili triplájával a 100 dobott pont így is összejött, a végeredményt Angyal Barbara duplája állította be. 102-64-es, kötelező győzelmet arattak a lányok, úgy, hogy ezúttal mindenkinek jutott bőven lehetőség a bizonyításra. Innen csak nehezebb mérkőzések jönnek, de a győztes útra visszatért a csapat, és nem is szeretnék ezt egy jó darabig elhagyni!

325271825 1140154753341808 7516449372226163621 n

A hétvége krónikájához tartozik még, hogy vasárnap este rendezték Székesfehérváron a Hepp Kupa 4. fordulóját, ahol a BEAC U23-as csapata 71-48-as sikert aratva kvalifikálta magát a 2022-2023-as Hepp Ferenc Emlékkupa négyes döntőjébe.

E.ON ELTE BEAC – PINKK-PÉCSI 424 102–64 (31–19, 34–21, 18–8, 19–16)
BEAC: M. Green 6, ANGYAL B. 18/9, Milkovics 9/3, TÓTH F. 14, VOJTULEK 15/3. Cs: Orosz Zs. 4, JUHÁSZ A. 10/3, ZSÁMÁR L. 13/9, Koch 4, Radócz 5/3, Katona B. 4, Benke S.
PINKK: Tenyér 8, Szücs L. 6/6, VINCZE N. 20/3, Zsilinszki 8/6, Kovács K. 7. Csere: Árvai 2,BOJTÁR 9/9, Horváth Zs. 1, Borbás, Temes 3/3.

Mészárosné Kovács Andrea: Gratulálok a PINKK-nek az első félidőben nyújtott teljesítményéhez, a 40 pontra nem lehetünk büszkék, bár az is tény, ritkán fordul elő, hogy ennyi pontot tudjunk dobni. Elsősorban egyéni hiányokat láttam védekezésben, nem annyira a csapatvédekezés okozott gondot. Számomra nem tűnt annyira fizikálisnak a találkozó, de ebben benne van az is, hogy mi a Sopron után jöttünk ebbe a mérkőzésbe. Szerettem volna, ha egy kicsit élesebbek vagyunk. Kitartást kívánok az ellenfelünknek, mert nagyon nehéz edzőnek, játékosnak így dolgozni. Bízunk abban, hogy egyéni játékos fejlődések terén ebből a helyzetből a magyar kosárlabda tud profitálni. Gratulálok a csapatomnak, látjuk a hiányosságokat, ezeken igyekszünk javítani.

Angyal Barbara: Örülök, hogy egy újabb győzelmet tudtunk behúzni. Az első félidőben kapott sok pont nem volt jó, de jó, hogy a harmadik negyedben megmutattuk, tudunk jobban is védekezni. Készülünk tovább, fontos meccsek jönnek!

Kovács Dénes: Fizikális mérkőzés volt, ez nekünk nem fekszik. A helyzetünket nehezíti, hogy a tegnapi folyamán az utolsó légiósunk is távozott, színmagyar csapattal érkeztünk ma, és valószínűleg így is fogjuk befejezni a bajnokságot. Így kénytelenek vagyunk részcélokat kitűzni magunk elé, a pozitív dolgokat erősíteni, a negatívokon pedig változtatni. Az első félidőben dobott 40 ponttal elégedett lehetek, ellentétben a kapott 65-tel. A lányok hozzáállásával nincs probléma, a koncentrációnkkal viszont igen, ezen feltétlenül szeretnénk javítani a jövőben.

Vincze Nikolett: Gratulálok a BEAC-nak, fizikális mérkőzés volt. Védekezésben rosszul teljesítettünk, támadásban sem sikerült kihasználni az előnyeinket, így nem tudtunk meccsben maradni.