323288591 686914112987729 3172596076909101395 n

Jogosan szólt a vastaps!

2023. 01. 09.

A női kosárlabda NB1-ben komoly erőbedobásra késztettük az Euroliga címvédőjét – a félidőben mindössze három pont volt a Sopron előnye.

Egy pillanatig sem illetődtek meg NBI-es lányaink a bajnoki címvédő ellen a mérkőzés kezdetén, 5-0-val nyitották 2023 első találkozóját. Böröndy jegyezte a Sopron első pontjait, de valószínűleg kevesen fogadtak volna arra, hogy a nyitónegyed végén BEAC vezetést regisztrálhatunk majd. Pedig így történt! Angyal Barbara második triplája után, 14-8-nál ki is kérte első idejét Gáspár Dávid, az övéi felzárkóztak 14-12-re, de Orosz Zsófi remek triplájával ismét öt volt közte (17-12). Sőt, Morgan Green büntetői és távolija után nyolc egységgel tartottunk előrébb (22-14), a negyed végeredményét Brooks távolija állította be (22-17).

Két soproni triplával vezetett először a mérkőzésen a címvédő (22-23), ám Morgan Green öt ponttal tett róla, hogy tiszavirág-életű legyen a vendég előny (27-23). Büntetőkkel vették vissza az vezetést a lilamezesek (27-29), majd 31-31 után Sitku hintett két triplát, jött is vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea időkérése (31-37). Magbegor és Fegyverneky pontjai után 0-10-es vendég etapot jegyezhettünk fel, ám a tízpontos soproni vezetéstől sem omlottak össze a mieink (31-41)! Milkovics Réka remek triplát hintett, Morgan Green a büntetői után remek asszisztot varázsolt Juhász Angi kezébe, így egy hét-nullás sorozattal zárták lányaink a félidőt!

323901743 1459676274560936 3109326731597305777 n

38-41-es állásnál mehettek a csapatok a nagyszünetre, a parkettre pedig az ELTE Hip-hopp csapata érkezett, akik látványos bemutatót tartottak.

Ritmust váltott és szigorított védekezésén a Sopron a második félidőre visszatérve. Másfél perc alatt 0-7 állt a statisztikai lapon, így gyorsan magához rendelte lányait Kovács Andrea. Elérte a tíz pontot a vendégelőny a 25. percre, sok volt az oda-vissza rohanás, a rontott dobás mindkét csapatnál, ám a rendezetlen játékból alapvetőn Gáspár Dávid tanítványai jöttek ki jobban, 14 egységre hízlalva az előnyt a záró felvonásra fordulva (49-63).

323348181 3374221072825817 6048205273166076324 n

A 35. percig alig estek kosarak, 51-68-nál leragadtak a csapatok. Bosszantó volt, hogy remek ziccerek maradtak ki hazai oldalon, ám a meccs tempójában, érthető okokból, egyre inkább fogyott a fejekből az oxigén. Stankovic büntetők sorával hozta húszpontos előnybe a Sopront (59-79), ám a záró momentum, négy másodperccel a vége előtt, Orosz Zsófié volt a triplavonalon túlról (62-79).

A végeredményt tekintve is mondhatjuk, hogy szépen helyt álltak a lányok az Euroliga-címvédő ellen, de a meccs összképe is egyértelműen azt mutatta, komoly erőbedobásra késztették a mieink a bajnokcsapatot. Védekezésben és támadásban egyaránt mutattak nagyon komoly erényeket a BEAC-os lányok, ezekre pedig lehet építeni a következő hetek fontos mérkőzésein. Jövő héten az eddig nyeretlen PINKK látogat a Gabányiba.

E.ON ELTE BEAC – SOPRON BASKET 62–79 (22–17, 16–24, 11–22, 13–16)

BEAC: Green 21/9, Angyal 11/9, Milkovics 3/3, Tóth F. 4, Vojtulek 15. Cs: Orosz Zs. 6/6, Juhász A. 2, Zsámár L., Koch, Katona B.
SOPRON: Turner 7, Böröndy 8/3, Varga 3/3, Sitku 8/6, Magbegor 16/3. Csere: Fegyverneky 6, Stankovic 8, Brooks 16/6, Kunek 7/6, Völgyi, Czukor.

Mészárosné Kovács Andrea: Gratulálni tudok a csapatnak, nagyon büszke vagyok a lányokra. Az a célunk, hogy jól tudjunk kezdeni mérkőzéseket, ma jó koncentrációval, akarattal dolgoztak a lányok, védekezésben működött, amit megbeszélünk. Ha hibáztunk, tudtunk korrigálni. Szépen haladunk előre védekezésben, azt tudom mondani, elégedett lennék hasonló teljesítménnyel a következő hetekben.

Gáspár Dávid: Az első félidőben aludt a csapat. Jelezte ezt a 13 eladott labdánk, valamint az is, hogy szinte folyamatosan a BEAC mögött jártunk egy lépéssel. Ők lendületesen, szépen játszottak. A szünet után már arra a hőfokra kapcsoltunk, ahogy el kellett volna kezdeni a mérkőzést. Onnantól sokkal jobb kosárlabdát játszottunk, de az összképpel nem vagyok elégedett, és megértő sem leszek, mert megértésből nem érünk el jó eredményt.

Morgan Green: Amit ma kitettünk védekezésben a pályára, arra büszkék lehetünk, és remélem, hogy a szezon további részében is tudunk hasonló teljesítményt nyújtani. Úgy érzem, ráijesztettünk az első félidőben a Sopronra. A két csapat közötti reális különbség kijött, de a teljesítményünk mindenképp dicséretet érdemel ma.

Sitku Zsuzsanna: A buszban maradtunk az elején. Ezt a második félidőre tudtuk kijavítani, amit nagyon jól kezdtünk, de az biztos, hogy a mérkőzés elejét sokkal jobban kellett volna lejátszanunk.