241790719 246860894111802 3534825520662881072 n

Három országos bajnoki cím, kettős férfi győzelem a félmaratoni OB-n

2021. 09. 16.

Idén rendhagyó módon Székesfehérváron rendezték meg a félmaratoni országos bajnokságot, ahol természetesen a BEAC Atlétika szakosztály is képviseltette magát.

Csere Gáspár végig magabiztos versenyzéssel zsinórban 5. felnőtt magyar bajnoki címét szerezte meg a félmaratoni távon, 1:06:58-as ideje egyben pályacsúcsot is jelent. Mögötte nagy hajrában az ezüstérmet Farkas Dárius Ádám szerezte, 1:08:33-as időt futva. A BEAC-os férfi csapat harmadik tagja Dani Áron 1:15:29-el ért célba, így a férfi csapat az előző évekhez hasonlóan újból országos bajnoki címet szerzett a csapatversenyben.

A nők között Biróné dr Molnár Valéria (1:29:36 SB), Tüttő Júlia (1:32:34) és Jánosi Lilla Zsuzsanna (1:30:55 SB) alkotta csapat szintén a dobogó legfelső fokára állhatott. A szoros és kemény csatát fémjelzi, hogy mindössze 9 másodperccel nyertek.

Jánosi Lilla ezen felül utolsó utánpótláskorú évében még egy országos bajnoki ezüstérmet is bezsebelt az egyéni versenyben.

Szívből gratulálunk minden atlétánknak és felkészítő edzőjüknek, Szabó Imrének!