289993538 10160338773718969 2008418297132081727 n

Éremeső a 127. Atlétikai Magyar Bajnokságon

2022. 06. 29.

Heffner Hédi, Jánosi Lilla és Farkas Dárius szereztek ezüstérmet a 127. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Véget ért a három napos atlétikai magyar bajnokság Budapesten. A szombati napon JÁNOSI LILLA szerzett ezüstérmet magabiztos futással 3000m akadályon. Ideje 11:00.71 lett, mely idei legjobb eredménye a távon. Vasárnap az ezüst sort HEFFNER HÉDI folytatta 800 méteren. 2:06.49-es idejével és remek hosszú hajrájával sikerült elérnie ezt az értékes második helyet. Az időjárás még a szombati napon is túltett ekkor, ugyanis 31-32 fokos tűző napon kellett teljesíteni az atlétáknak. Hédi példáját követve egy izgalmas versenyen FARKAS DÁRIUS is a második helyen végzett 5000 méteren. Ideje 14:37.37 lett a hétvége leghosszabb távján.

290129661 442301024567787 7186955423033058474 n

OHN KINGA 1500 méteren az értékes 5. helyet érte el az erős mezőnyben 4:25.70-es idejével. Szintén az 5. helyen végzett CSERE GÁSPÁR 5000 méteren. Olimpikon maratonistánk ideje 14:56.67 lett. Maradva az ötösök körében, CSONTOS IMRE is 5. lett 22:41.82-es időeredménnyel 5000 méteres gyaloglásban. Női 4x400 méteres váltónk javítva a korábbi csapatbajnokságon futott idején 3:52.78-cal érte el szintén az ötödik helyezést. HORNYIK ANNA, OHN KINGA, MAGYAR JÚLIA és HEFFNER HÉDI sorrendben futottak a hölgyek.

ERDÉLYI KATINKA 6. lett 5000 méteren 18:02.74-vel. Katinka szintén a legnagyobb kánikulában bizonyíthatott ezen a távon vasárnap délután. IWUAFOR EDWARD 14.70-es új egyéni csúcsával belökte magát a férfi súlylökés döntőjébe, ahol a 8. helyezést érte el nagyon fiatal tehetséges atlétánk. ERDÉLYI KATINKA 1500 méteren is futott pénteken, ahol is a 9. helyet érte el a korábban már említett erős mezőnyben. Ideje 4:40.19 lett.

290553355 441015941362962 6469247549481149230 n

MAGYAR JÚLIA és HORNYIK ANNA 400 méter előfutamában is érdekeltek voltak, de ezúttal sajnos nem jutottak döntőbe. IWUAFOR EDWARD diszkoszvetésben szerepelt szintén a selejtezőben, de döntőig most nem jutott. DANI ÁRON 3000 méter akadályon tért vissza, azonban ezt most még fel kellett adnia. A legnagyobb kimaradó a bajnokságról a mindig nagyon megbízhatóan és stabilan jól teljesítő SZÉLL GYÖNGYI volt, aki egy sajnálatos sérülés miatt kényszerült a pályán kívülre.

ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech