Telt házzal búcsúzott a IX. Kárpát-medencei Egyetemek Kupája

Öt ország 66 csapata csapott össze az „Egyetemi sport határok nélkül” mottóval megrendezett három napos budapesti tornán, melyre Erdélyből, a Vajdaságból, Felvidékről és Kárpátaljáról is érkeztek csapatok.

Március 1-3. között az ELTE és az idén 120 éves BEAC immár 9. alkalommal rendezte meg a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját (KEK). Az összmagyar sporteseményen idén már három sportágban – futsalban, kosárlabdában és röplabdában – mérkőzhettek meg egymással a Kárpát-medence egyetemistái az ELTE Bogdánfy úti sporttelepén, a Tüskecsarnokban, valamint a BME Sportközpontban.

A KEK szombati fináléján, a futsal torna bronzmérkőzését követően Magyarország egyetlen kerekesszékes rögbi csapata, a WildBoars tartott bemutatót, amely lebilincselte a közönséget: a nézők többször felszisszentek a hatalmas ütközéseket látva, és hangos tapssal jutalmazták a látványos megoldásokat.

A futsal torna döntőjének kezdőrúgását Kű Lajos, olimpiai ezüstérmes labdarúgó, az Aranycsapat Alapítvány elnöke végezte el. A Szent István Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem párharcából végül büntetőpárbajjal a Műegyetemisták kerültek ki győztesen, így immáron harmadik alkalommal emelhették magasba a KEK serleget!

Az idén először megrendezett röplabdatorna női versenyét is a BME csapata nyerte, míg a férfiaknál az Eszterházy Károly Egyetem (EKE) állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A kosárlabdaversenyen viszont a férfi és a női mezőnyben is az ELTE csapatai nyerték el az aranyérmet.

Az ünnepélyes díjátadón részt vett Pánczél Károly az Országgyűlés Nemzeti Összetartozás Bizottságának elnöke, egyben a KEK védnöke, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Szendrei József, a Joma Magyarország ügyvezetője, Horváth János az ELTE ipari kapcsolatokért felelő koordinátora, Murai László, az ELTE HÖK elnöke, valamint Simon Gábor, a házigazda BEAC igazgatója. A felszólalók a jelenlévő sportolókat méltatták, és kiemelték, hogy a résztvevők, a versenyzők teszik azzá a KEK-et egy határokon átívelő összetartó sportbarát közösséggé.

A hagyományos jótékonysági gyűjtésről ezúttal sem tettek le a szervezők, az idei adományokat a kárpátaljai Beregrákosi Általános Iskola, valamint a budapesti Dr. Török Béla Szakiskola javára ajánlják fel.

Az esemény az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért Felelős Államtitkársága, a Bethlen Gábor Alapkezelő, a Rákóczi Szövetség és az MLSZ - Budapesti Igazgatóságának támogatásával jött létre.

Végeredmény:

Egyetemi futsal

  1. BME – Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  2. SZIE – Szent István Egyetem
  3. Kolozsvári Góbék
  4. NKE – Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  5. PPKE – Pázmány Péter Katolikus Egyetem
  6. Óbudai Egyetem
  7. ELTE
  8. Budapesti Corvinus Egyetem
  9. Sinter FC
  10. KMDSZ Young Boys – Csíkszereda
  11. Miskolci Egyetem
  12. Kamikázé, Kolozsvár
    13-16. Sapientia Erdélyi Tudományegyetem - Csíkszereda; Selye János Egyetem - Révkomárom; MTTK Stars-Szabadka; II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola -Beregszász

Különdíjasok:

Legjobb játékos: Dudás Dániel (BME)

Gólkirály: Szini László (ELTE)

Legjobb kapus: Boda Bence (SZIE)

Az All Star csapat tagjai még: Gergely Tamás (Kolozsvári Góbék), Domján Péter (NKE)

Éjszaka Ördögei: MTTK Stars, Szabadka

Alumni futsal:

  1. Deportivo Malária
  2. Tragumúrák
  3. Sepsi 08
  4. Villám Kolozsvár
    5-8. Golimpiakosz, Fr. Ady, Székelykeresztúri Egyesülés, El Passo
    8-12. Corvinus Futsal Alumni, Kamikáze, KMDSZ ’69, Paksi Halászlé
    12-16. II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Alumni, Árnyék, Bak-Elit, ELTE-BEAC
    16-19. Zsukások, SepsiPest, NSZK

Legjobb kapus: Groze István (Deportivo Malária)

Gólkirály: Pop Vlad Ioan (Villám Kolozsvár)

Legjobb játékos: Pichler Béla (Sepsi ’08)

Az All Star csapat tagjai még: Tamás Előd (Golimpiakosz) Tálas Zoltán (Tragumúrák)

Röplabda:

Női:

  1. BME - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  2. Semmelweis Egyetem
  3. ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem
  4. EKE – Eszterházy Károly Egyetem
  5. PPKE – Pázmány Péter Katolikus Egyetem
  6. Állatorvostudományi Egyetem
  7. Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Legtöbb pont: Tóth Csenge

Férfi:

  1. EKE - Eszterházy Károly Egyetem
  2. BME - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  3. ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem
  4. Semmelweis Egyetem
  5. Óbudai Egyetem
  6. Tamure - Babes
  7. Állatorvostudományi Egyetem
  8. Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Legtöbb pont: Szalai Tamás

Kosárlabda

Női:

  1. ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem
  2. MOGYE – Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
  3. Semmelweis Egyetem
  4. Budapesti Corvinus Egyetem

Legtöbb pont: Majsai Melinda (SE)

Férfi:

  1. ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem
  2. Semmelweis Egyetem
  3. Óbudai Egyetem
  4. MOGYE – Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
  5. TE – Testnevelési Egyetem
  6. KMDSZ Kolozsvár
  7. NKE – Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  8. Selye János Egyetem
  9. Babes-Bolyai Tudományegyetem – Kolozsvár
  10. Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

Legtöbb pont: Mező Egon (TE)