1ffi futsal

ELTE-s csapataink a MEFOB Feszt döntőiben

2023. 04. 25.
1ffi futsal

Idén április 28. és május 1. között, Debrecenben rendezi meg a MEFS az egyetemi országos bajnokságok döntőit, azaz a MEFOB Fesztet, ahol számos ELTE-s csapatért szoríthatunk majd!

Női kosárlabda

Az elmúlt két évben mindkétszer a dobogó második fokára állhattak fel ELTE-s lányaink. Idén veretlenül jutottak a négyes döntőbe, az első ellenfél a tavalyi győztes Uni Győr lesz április 30-án. A győztes pedig a TFSE és a Miskolci Egyetem párharcának nyertesét kapja ellenfélként a döntőben. Célunk pedig nem is lehet más, mint a hőn áhított aranyérem megszerzése!

IMG 20230413 183907

Futsal

A budapesti női és férfi futsal csapataink is címvédőként érkeznek Debrecenbe, a cél pedig idén sem lehet más, mint a dobogó legmagasabb foka, amelyet egy igen erős mezőnyben kell kiharcolniuk sportolóinknak. A nők mezőnyében a budapesti csapat mellett ráadásul a szombathelyi lányokért is szoríthatunk!

Vízilabda

Férfi vízilabdázóink április 28-án, pénteken 14:00 órakor kezdenek a BME elleni negyeddöntővel a Debreceni Sportuszodában. Várhelyi Zoltán mester fiai a tavalyi 8. helyezés után idén a BME, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem alkotta mezőnyben ugranak vízbe az éremért.

P1010186

Atlétika

Idén csupán egy napos versenyt rendeznek az atléták számára május 1-jén, így kevesebb versenyszámban tudnak indulni sportolóink, akik ezúttal is az elmúlt évek szép eredménysorát szeretnék folytatni. Csapatunkat 7 szombathelyi és 4 budapesti hallgató alkotja.

Bathó Bori 100m-en és a leány svédváltóval is éremért küzdhet.

Leány (Szabó Laura, Marosi Viktória, Bathó Bori, Horváth Lori) váltónk komoly érmes céllal utazik Debrecenbe. A fiúk az elmúlt három évben minden megrendezett MEFOB-on, ha elindultak váltóban, - akár 4x100, akár 4x400 akár svédváltó volt - aranyéremmel zárták a versenyt. Ezt a sorozatot az idei (Helter, Barcza, Bencsik, Csahóczi) váltó is szeretné folytatni.

Frizbi

Az Ultimate Frizbi MEFOB április 30 – május 1-én lesz Debrecenben. ELTE-s hallgatóink legerősebb ellenfelei a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem és a Széchenyi István Egyetem frizbisei lesznek.

A sorsolásból adódóan a Corvinus, a Debrecen és az ELTE közül 2 csapat kerül az elődöntőkbe, a harmadik az 5. helyért játszhat, a célunk pedig egy érem megszerzése!