Ütés

Első osztályú játékosok, első osztályú röplabda-mérkőzések a Tüskecsarnokban

2017. 06. 06.
Ütés

A címvédő csapatokról szólt a 2016/2017-es Országos Egyetemi – Főiskolai Röplabda Bajnokság hétvégi döntője, melyet az ELTE és a BEAC szervezett június 3-4. között a Tüskecsarnokban.

A címvédő csapatokról szólt a 2016/2017-es Országos Egyetemi - Főiskolai Röplabda Bajnokság hétvégi döntője, melyet az ELTE és a BEAC szervezett június 3-4. között a Tüskecsarnokban. A legjobb négy férfi és női csapat körmérkőzések során mérte össze a tudását.

A női versenyt szett veszteség nélkül, Tóth Eszter vezérletével százszázalékosan nyerte az ELTE csapata. A Vári Péter vezette alakulat immáron háromszoros bajnok idei győzelmével. A bajnokcsapatból az edzők véleménye alapján Boller Anna lett a legjobb mezőnyjátékos. Második helyen végzett a Kaposvári Egyetem (KE), Horváth Alexandra kiemelkedő játékával, aki a torna legjobb támadója címet is elnyerte.

A Pécsi Tudományegyetem lányai a BME-t megelőzve végeztek a dobogó legalsó fokán, míg a műszakisok a torna legjobb feladójának díjával (Németh Judit) vigasztalódhattak a negyedik helyen.

ELTE – BME 3:0 (25-12, 25-10, 25-23)

KE – PTE 3:0(25-21, 32-30, 25-22)

ELTE – PTE 3:0 (25-8, 25-11, 25-20)

KE – BME 3:0 (25-21, 25-18, 25-17)

PTE – BME 3:1 (19-25, 25-16, 25-23, 27-25)

ELTE – KE 3:0 (25-17, 25-15, 25-21)

A férfi mezőnyben is a legtöbb első osztályú játékossal felálló csapatok kerültek az élmezőnybe. A magyar felnőtt bajnoki ezüstérmes Bagics Balázzsal felálló Kaposvári Egyetem csapata, megismételve 2015/2016-os teljesítményét, címvédőhöz méltóan 3:1-re húzta be a döntőnek számító BME elleni mérkőzést, így szintén veretlenül lett bajnok.

A BME ezüstéremmel, a Debreceni Egyetem pedig bronzéremmel térhetett haza. Fodor Andtal DEAC-os tanítványai közül került ki a feladó Bakóczy András, míg Bagicsot (KE) választották meg a legjobb támadónak, és Takács Mátyást (BME) a legjobb mezőnyjátékosnak. Negyedik helyen a döntőre a meglehetősen foghíjasan érkező Testnevelési Egyetem csapata végzett.

KE – TE 3:1(21-25, 25-15, 25-20, 25-21)

DE – BME 1:3(25-22, 18-25, 17-25, 22-25)

BME – TE 3:0(25-18, 25-16, 25-18)

KE – DE 3:1(17-25, 25-17, 25-16, 25-20)

DE – TE 3:1(25-18, 25-15, 23-25, 25-21)

KE – BME 3:1(25-18, 25-16, 13-25, 25-19)

A díjátadón köszöntötte a résztvevő csapatokat a MEFS főtitkára Dr. Székely Mózes, valamint a házigazda ELTE részéről a hallgatói önkormányzat elnöke, Sujtó Attila, míg Ilyash György az ELTE Sportiroda vezetője a különdíjakat adta át a két nap alatt kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolóknak.

A szervezők köszönettel tartoznak a résztvevő csapatok sportszerű játékán kívül a MEFS támogatásának, a Magyar Röplabda Szövetségnek a játékvezetésben nyújtott segítségért, Soltész Róbert leköszönt MEFS szakreferensnek, a MAFC röplabda szakosztályának, és a BRSZ-nek a mérkőzés labdák biztosításáért, valamint a Nemzeti Sportközpontoknak az esemény méltó helyszínéül szolgáló Tüskecsarnok használatáért.

Simon Gábor, a rendező Budapesti Egyetemi Atlétikai Club ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a 119 éves fővárosi klub számára nagyon fontos volt egy sikeres MEFOB megszervezése, főleg egy olyan sportágban, ami óriási lehetőség előtt áll, mivel 2017-től a hatodik látványsport Tao.-s támogatási rendszeréhez csatlakozik a röplabda is: „Reméljük, hogy a Tao-s sportfinanszírozás új utakat és sohasem látott, látványos fejlődést fog megindítani a hazai röplabdázásban, és azon belül az egyetemi klubok, egyesületek röplabda életében is.”

A díjátadó közös fényképek készítésével zárult, amik a BEAC FB oldalán megtekinthetőek.