Beac női kosár

Balogh Juditék kikosarazták a soproniakat

2013. 11. 05.

A 223 válogatottságig jutó “Bubu” együttese meggyőző teljesítményt nyújtva, 38 pontos különbséggel múlta felül a soproni egyetemistákat a női amatőr NB I.-es pontvadászatban.

Női kosárlabda: Tovább fut Balogh "Bubu" Judit irányította kosaras lányaink szekere az amatőr NB I.-ben: makulátlan mutatóval rendelkező hölgyeink ezúttal a soproniakat fogadták a BEAC Sportcsarnokában. Lányaink már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a vezetést, és már az első negyed végén 28 dobott pontig jutottak. A félidőre egyre csak nőtt a Szász Emese vezette hazaiak előnye (50-29), amelynek kialakulásában a lepattanók és az asszisztok száma közötti különbség bizonyult döntőnek. A harmadik negyedben végérvényesen eldőlt a bajnoki pontok sorsa (78-45), míg a záró felvonás legnagyobb kérdésének az bizonyult, hogy a mezőnyből hányan jutnak 20 pont fölé. A mieink részéről ez Csicsai Katának (28 pont) és Szász Emesének (21 pont) sikerült, míg Kálmán Enikő 20 pontja nélkül a soproniak még súlyosabb vereségbe futottak volna bele. ELTE-BEAC Újbuda – SMAFC-NYME 97-59 (28-17, 22-12, 28-16, 19-14)

Körkép a hétvége további ELTE-BEAC-os mérkőzéseiről:

Férfi labdarúgás: Mindösszesen 2 perc választotta el Szabó András tanítványait attól, hogy a listavezető BVSC ellenében is megőrizzék hazai veretlenségüket. A régen szebb időket is megélt klubok összecsapásának első félideje sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott, a mérkőzés végkimenetelében érezhetően fontosnak számító első találatot a zuglói együttesnek sikerült megszereznie a 26. percben. Fordulást követően a kissé felforgatott csapattal játszó hazaiak minden energiatartalékjukat mozgósították a pontszerzés reményében, amely a 84. percben Nizák Jenő góljának köszönhetően megvalósulni tűntek. A kiváló BEAC-hajrára azonban a vendégek rákontráztak, és a közvetlenül a lefújás előtti pillanatokban begyötörték a győzelmet jelentő második találatukat. (BLASZ III.) ELTE-BEAC – BVSC 1-2

Futsal: fiúk: Piliscsabán aratott nagy gólkülönbségű győzelmükkel már dobogón a Kénoszt Ferenc vezette futsalosaink. Fiaink idegenbeli győzelméhez kétség sem férhetett, ugyanis Kinde Csaba révén már a második percben vezetéshez jutottak, 12 perc eltelte után már 4-1-et, míg a szünetben 6-1-es állást mutatott az eredményjelző. A csapatok közötti különbség a második félidőben tovább nőtt, 5 perccel a lefújás előtt már a 10-es határt is elérte. A találkozón különösen Kiss Gergő és Breuer Péter volt elemében, házi gólversenyüket végül utóbbi "nyerte" 4-3-ra. PCSLE – ELTE-BEAC 2-14;

lányok (NB I.): Gólszegénységben szenvedő lányaink a szebb napokat látott Univerzumot fogadták a BEAC Sportcsarnokban. A csapatoknak ezúttal sem kellett sokszor középkezdéshez vonulniuk, a kilátogató nézők egy küzdelmes mérkőzést tekinthettek meg. A kiegyenlített csatározást hozó első félidő utolsó percében sikerült megszerezni a vezetést a hazaiaknak. Egy kavarodás után Hugyecz talált az Univerzum kapujába. A második játékrészben a vendégek mestere felhozta kapusát a mezőnybe, hogy ezzel is létszámfölényt alakítson ki a támadásoknál. Számítása bevált, ugyanis sokadik próbálkozásuknál a mieink koncentrációja kicsit alábbhagyott, nem tudták időben megcsinálni a tolódást, és Horváth Hanna egyenlíteni tudott két perccel a végső dudaszó előtt. ELTE-BEAC – Univerzum 1-1!

lányok (NB II.): Kecskeméti Főiskola - ELTE-BEAC 15-0