432218725 897725842150049 170071657349206568 n

Angyal Barbi extrája hozta meg ötödik sikerünket

2024. 03. 14.

Csapatkapitányunk 29 pontjával győztük le az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a VBW CEKK Cegléd együttesét.

Kiegyenlített első negyedet hozott csapatunk és az eddig nyeretlen Cegléd csatája. Váltva estek a kosarak, míg a ceglédiek elsősorban korábbi játékosunk, Barnai Judit pontjaira támaszkodtak, a mi oldalunkon rögtön kirajzolódott, hogy Angyal Barbi extra napot fogott ki. 11-11-es állásnál már 8 pont fűződött a nevéhez, 18-17-es előnyünknél pedig 13 pontot láthattunk a statisztikai lapján. Katrina Ozolától láthattunk még szép momentumokat, de a védekezésünk továbbra sem volt túl acélos, jól mutatta, hogy 24 dobott pontunkra 24 érkezett válaszul az első tíz percben.

Amennyire gólgazdagon indult az első játékrész, annyira lelassultak a csapatok a második negyed első perceire. 29-26-nál volt labdánk egy kisebb előny kiépítésére, helyette azonban magához ragadta a vezetést a vendégcsapat (29-31). Tanácstalanul járattuk a labdát a zóna ellen, nagyon kellett, hogy a kisebb pihenőt kapó Barbi visszatérjen a parkettre. Sikerült pár szép támadást vezetnünk, majd Katona Bogi triplája után jött is a Cegléd időkérése (39-33). Nem lassítottunk, Drahos Leila újabb labdalopása, majd Katona Bogi ziccere egy 15-0-ás sorozatot eredményezett, amivel 46-33-ra léptünk ellépni. A félidőre 51-39-cel érkeztünk, úgy, hogy Angyal Barbi hibátlanul célzott mezőnyből (8/8), és mindössze két rontott távolival már 22 pontnál járt.

432232719 897722272150406 2018515909854168765 n

Katrina Ozola távolija nyitotta meg a második félidőt, úgy tűnt, ezúttal nem ragadtunk bent az öltözőben, és tudjuk tartani a felépített előnyt. Bár egyértelmű volt, hogy Angyal Barbi mezőnymunkája és jó ütemű kiosztott labdái nélkül akadozik a gépezet, magabiztosan őriztük az előnyünket, ami a harmadik negyed derekára 17 pontig hízott (58-41). Nem hagyta magát leszakítani a vendégcsapat, ahol azért jobban eloszlottak a pontszerzés terhei, vissza is kapaszkodtak tíz egység közelébe (63-52). Jót tett a lelkünknek, nomeg a vezetésünknek is Milkovics Réka második triplája, ennek köszönhetően 14 pontos előnyben voltunk tíz perccel a lefújás előtt (68-54).

Tóth Franka és Kolby Morgan révén ezt még megfejeltük négy egységgel a 31. percben (72-54), úgy tűnt, végleg eldőlt a meccs. Nem így volt, a ceglédiek védekezésváltásaira nem reagáltunk jól, így 72-59 után nagyon kellett Tóth Franka távolija (75-59). Gyorsan érkeztek a válaszpontok a kosarunkba, 75-63-nál, 5 perccel a lefújás előtt, gyors egymásutánban másodjára is magához rendelte a lányokat vezetőedzőnk, Mészárosné Kovács Andrea. Kapkodtunk, rossz megoldásokat választottunk, így két perccel a vége előtt már csak öt egység volt az előnyünk (80-75), ám a végjátékban Kolby Morgan jó büntetőzéssel bebiztosította győzelmünket (85-79).

Továbbra sem találjuk azt a védekezést, ami a bajnokság bizonyos szakaszaiban az egyik erősségünk volt, amit jól mutat a hazai pályán kapott 79 pont. Barbi egyéni extrája volt a mai siker kulcsa, remélhetőleg, hozzá tudnak még csatlakozni mások is a bajnokság hátralévő részében.

Folytatás két hét múlva, a Magyar Kupát követően, az alapszakasz utolsó fordulójában az NKA Universitas PEAC ellen.

432102681 897722208817079 2028339553927786702 n

E.ON ELTE BEAC - VBW CEKK CEGLÉD 85-79 (24-24, 27-15, 17-15, 17-25)

E.ON ELTE BEAC: Morgan 12/3, Angyal 29/6 Katona 5/3, Ozola 12/3, Tóth 16/3. Csere: Drahos 5/3, Zsámár L., Milkovics 6/6, Juhász A.

VBW CEKK Cegléd: Carr 21/3, Czank 6/3, Rakita 4, Barnai 15, Shematsi 10/6. Csere: Horváth 1, Farkas 6, Szerelem-Kobolák 5/3, Szirony 11, Andi, Kovács.

Mészárosné Kovács Andrea: Továbbra sem védekezünk úgy, ahogy szeretnénk. Gratulálok a Ceglédnek, tudtak káoszt okozni a védekezésükkel, nálunk pedig még egy-két embertől kellett volna jobb mezőnybeli teljesítmény a mai estén. Szerencsére Angyal Barbi a régi önmagát is felülmúlva megmentett a támadásainkat, de a védekezésünket rendbe kell tenni, ahogy a mezőnymunkában is javulnia kell a csapat nagy részének. Ezen igyekszünk változtatni a szezon hátralévő részében.

Földi Attila: Bár a végeredmény jól néz ki, a második negyedet nagyon elrontottuk, a harmadikban majdnem játszottunk egy egál negyedet, de valójában a negyedikben tudtuk addig forgatni a védekezést, hogy tudjunk egy kis zavart okozni a BEAC támadójátékában. Ki kell emelni Angyal Barbit, aki az első félidőben gyakorlatilag egyedül vert meg minket. A végeredmény miatt lehetne jó a szájízünk, de azért még mindig rengeteg hiba volt ebben a mérkőzésben.

Angyal Barbara: Gratulálok a Ceglédnek, sokszor megnehezítették a dolgunkat. Úgy érzem, az utóbbi időben belekerültünk egy kisebb hullámvölgybe, a fókusz most azon van, hogy ebből kikeveredjünk. Én látom a pozitív változásokat.

Barnai Judit: Az első félidőt nagyon elrontottuk, Angyal Barbi gyakorlatilag egyedül vert meg bennünket, ami ilyenkor nagyon fájó. A második félidőben végig futottunk az eredmény után, és ez nagyon sokat vett ki belőlünk. Kár ezért a mérkőzésért, készültünk sok mindennel védekezésben és támadásban is, de az első félidő nagyon nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna.