DSC 2939

ELTE-s és kaposvári sikerek a Röplabda MEFOB-on

2018. 06. 10.
DSC 2939

Idén is a címvédő csapatokról szólt a 2017/2018-as Röplabda MEFOB hétvégi döntője, melyet az ELTE és az idén 120 éves BEAC szervezett június 9-10. között

Idén is a címvédő csapatokról szólt a 2017/2018-as Országos Egyetemi - Főiskolai Röplabda Bajnokság hétvégi döntője, melyet az ELTE és az idén 120 éves BEAC szervezett június 9-10. között a Tüskecsarnokban, valamint az ELTE Bogdánfy úti sporttelepén. A legjobb négy férfi és női csapat körmérkőzések során mérte össze a tudását.

A női versenyt százszázalékosan nyerte az ELTE csapata. A Vári Péter vezette alakulat immáron négyszeres bajnok idei győzelmével. A bajnokcsapatból az edzők véleménye alapján Szabó Luca lett a legjobb feladója. Második helyen végzett a Kaposvári Egyetem (KE), Rák Rebeka kiemelkedő játékával, aki a torna legjobb támadója címet is elnyerte.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem lányai a PTE-t megelőzve végeztek a dobogó legalsó fokán, míg a pécsiek a torna legjobb mezőnyjátékosa díjával (Schrauff Júlia) vigasztalódhatnak a negyedik helyen.

BME-ELTE 2:3 (-17;-23;21;21;-13)
KE-BME 3:0 (14;15;25)
PTE-KE 0:3 (-18;-16;-14)
ELTE-PTE 3:0 (14;18;10)
PTE-BME 1:3 (25;-15;-14;-12)
ELTE-KE 3:0 (25;14;19)

A férfi mezőnyben is a legtöbb első osztályú játékossal felálló csapatok kerültek az élmezőnybe. A Kaposvári Egyetem csapata vereség nélküli teljesítménnyel, immáron harmadik alkalommal állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

A döntőben újonc Neumann János Egyetem ezüstéremmel, a BME bronzéremmel, míg a Debreceni Egyetem 4. helyezéssel térhetett haza. Bakóczy Andrást (BME) választották meg a legjobb feladónak, és Tamási Ákost (NJE) a legjobb mezőnyjátékosnak. A férfi torna legjobb támadója Bögöly Gábor (KE) lett.

NJE-KE 1:3 (-20;-22;20;-21)
BME-DE 3:0 (22;17;17)
KE-BME 3:1 (-21;24;23;24)
DE-NJE 2:3 (25;-20;20;-20;-15)
DE-KE 0:3 (-18;-21;-22)
BME-NJE 2:3 (-19;-17;16;13;-10)

A díjátadón köszöntötte a résztvevő csapatokat a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkár-helyettese Kovács György, valamint a házigazda BEAC részéről a Simon Gábor a klub igazgatója.

Simon Gábor, a rendező Budapesti Egyetemi Atlétikai Club igazgatója elmondta, hogy az idén 120 éves klub számára nagyon fontos volt egy sikeres MEFOB megszervezése, főleg egy olyan sportágban, ami óriási lehetőség előtt áll. "A BEAC röplabda szakosztálya mellett, büszkék vagyunk sakkozóinkra, cheerleadereinkre és a futsal szakágra is, akik idén szintén országos döntőkön látták vendégül a hazai egyetemisták legjobbjait."

Kovács György, a MEFS főtitkár-helyettese köszöntőjében kiemelte, a MEFS és a Magyar Röplabda Szövetség között egyre szorosabb együttműködés van, és remélhetőleg a látványsport támogatás új utakat és sohasem látott, látványos fejlődést fog megindítani a hazai röplabdázásban, és azon belül az egyetemi klubok, egyesületek röplabda életében is.