Elnöki beszámoló az elmúlt négy év munkájáról
Számadás a BEAC helyzetének stabilitásáról és a történelmi gyökerekhez, örökséghez és hagyományokhoz való visszafordulásról, az ELTE-vel való kiegyensúlyozott kapcsolat visszaállításáról.
A Budapesti Egyetemi Atlétikai Club küldetése, hogy a lehető legtöbb ember figyelmét felhívja az egészséges és környezettudatos életmód fontosságára és előnyeire a közösségi sport valamint az élsport népszerűsítésén keresztül. Az elmúlt négy év sok, olykor leküzdhetetlennek látszó nehézséget hozott a BEAC szakosztályainak, vezetésének.
Az elmúlt években az ELTE vezetése több a sportot hátrányosan érintő döntést kellett, hogy meghozzon. Ilyen volt a kötelező testnevelés megszüntetése, az Ajtósi Dürer sori uszoda elvesztése, 2010-ben az ELTE és a BME sporttelepének területi megosztása, a jelenleg is folyó jégcsarnok építés az atlétika pálya közepén a BEAC legtöbb magyar bajnoki címét hozó, országos jelentőségű atlétika utánpótlás bázisának és a labdarúgó szakosztály mindennapjait nehezítette és nehezíti meg. Ezért is példaértékű és nagyra becsülendő Gerendási István és Szabó Imre munkája az Atlétikai Szakosztály élén. Egy gazdaságilag nehéz és a felsőoktatásban is sok kihívással küzdő időszakot éltünk és élünk most is.
A BEAC vezetése ilyen környezetben kezdte meg munkáját. Az Elnökség szándéka az volt, hogy 2009-2013 között és ezt követően is minden körülmények között megteremtse a sportolás lehetőségét.
Az elmúlt négy év munkája az új alapok lefektetéséről, a BEAC helyzetének stabilitásáról és a történelmi gyökerekhez, örökséghez és hagyományokhoz való visszafordulásról, az ELTE-vel való kiegyensúlyozott kapcsolat visszaállításáról szólt.
Az egyesület jelenleg kettős funkciójának igyekszik megfelelni. Egyfelől keretet biztosít az egyetemi ifjúság – különböző szintű – testedzéshez, versenyszerű sportoláshoz, másrészt mai feltételei között igyekszik hagyományainak megfelelő színvonalú versenyeredmények elérésére is.
A Budapesti Egyetemi Atlétikai Club jövőképe, hogy egy olyan hírnevű, szakmai, sport és egyetemi körökben viszonyítási pontként számon tartott klub legyen, ahol a szervezet irányításában a hallgatók meghatározó szerephez jutnak, illetve ahol dinamikusan növekvő számban sportolnak rendszeresen az egyetem polgárai.
Dr. Kiss Ádám elmúlt négy évet összegző elnöki beszámolóját teljes egészében ITT olvashatod el!