Futsal kek

(V)érmes Kárpát-medencei futsal hadjárat

2013. 11. 18.
Futsal kek

A bronzmeccsen egy már-már a vadnyugatot megidéző büntetőpárbajban aratott győzelmével az ELTE futsal csapata lépett fel a dobogó legalsó fokára a KEK csíkszeredai állomásán.

Futsal, KEK: Tizenkét egyetemi-főiskolai futsal csapat részvételével zajlott a csíkszeredai kétnapos torna az idén májusban elhunyt Erőss Zsoltról elnevezett sportcsarnokban. Pénteken az egyetem aulájában megtartott ünnepélyes megnyitóra és sorsolásra, szombaton a csoportmérkőzésekre, vasárnap pedig az egyenes kieséses szakasz mérkőzéseire került sor. A legjobb négy közé két magyarországi csapat is bekerült. A bronz mérkőzést a kolozsvári Babes-Bolyai hallgatói csapatával, a Góbékkal játszotta az ELTE futsal csapata. 5-3-ra az ELTE-sek győztek, ezzel a bronzérmet ők vihették haza.

A döntőben a Sepsi 08 gárdája és a magyarországi egyetemi hallgatókból álló „válogatott” Tóber találkozott. Szoros küzdelemben, rendes játékidőben elért 2-2-es döntetlent követően a székelyföldi csapat győzedelmeskedett. A legjobb kapus Sajben Marcell (Tóber), a legjobb játékos Koffi Gábor (Góbék) lett, Reményi Roland pedig a gólkirályi címet vihette haza. A torna fair play díját a csíkszeredai Vikingek, míg az Éjszaka Ördöge (a legbulisabb csapat) címet a negyedik helyen végző Góbék kapta. A következő tornát Székelyudvarhely rendezi, míg az ötödik KEK-re 2014. március 7-8-án kerül sor a BEAC Sportcsarnokában.

KEK_tabella

Körkép a hétvége további ELTE-BEAC-os mérkőzéseiről:

Női kosárlabda: Makulátlan mérleggel menetel tovább Balogh "Bubu" együttese az amatőr női NB I.-ben! Kiss Lenke KS – ELTE-BEAC Újbuda 65-99 (15-26, 23-27, 9-21, 18-25)

Mindeközben a MEFOB-on induló női együttesünk harmadik mérkőzésén második győzelmét aratta, elsősorban a múlt héten Veszprémben is látott agresszív védekezésének és számos labdaszerzésének köszönhetően. A BEAC Sportcsarnokában lejátszott mérkőzésen a szoros és küzdelmes első negyedet követően fokozatosan elhúztak a hazaiak a szombathelyi lányoktól. Szünet után mérkőzésen folyamatosan tartani tudta 5-6 pontos előnyét együttesünk. A vasiak nehezen találták az utat a gyűrűhöz, Gusztafikon és Handleren kívül kevés veszélyt jelentettek a hazaiak kosarára. Utolsó feltámadási kísérleteiket a mezőny legjobbjai, Csajkó és Szekeres triplái állították meg. A hazaiak a záró szakaszban rátettek még egy lapáttal, s ezt a ritmusváltást már nem tudta átvenni a szombathelyi együttes, így végül biztos győzelmet aratottak lányaink. ELTE-BEAC – Szombathelyi ESE 52-37 (11-10, 13-8, 15-13, 13-6)

ELTE-BEAC: CSAJKÓ 8/6, SZEKERES 14/6, Halász 7, Wiesner 9, WUNDERLICH 8. Cs.: Mangliár 4, Albert 2, Roik -.

Szombathelyi ESE: Bauer 4, Gősi 2, GUSZTAFIK 16, Handler 11/3, Uszkai 4. Cs.: Honzik-Tóth -, Kovács L. -.

Végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott az ELTE-BEAC csapata a Liget KE ellen, és ezzel a kötelező sikerrel továbbra is veretlen a Budapest Bajnokság "B" csoportjában. A mezőnyből kiemelkedett Müller Barbara, aki 20 pontja mellett számos lepattanót és labdát is szerzett. Liget KE - ELTE-BEAC 31-56

Férfi kosárlabda: ELTE BEAC – BLF Palota

Férfi kézilabda: Néhány nap leforgása alatt két mérkőzést is játszott a Rippert Bálint irányította gárda. Előbb a KEAC elleni első fordulóból elmaradt mérkőzést pótolták fiaink, akiknek a játékán még észrevehető nyomai maradtak az előző heti súlyos vereségnek. KEAC – ELTE-BEAC 30-24

A hétvégi folytatás már több sikerélményt hozott együttesünk számára, amely különösen a második félidő utolsó periódusában juttatta érvényre, hogy "Ki az úr a házban?". Az utolsó 12(!) percben valósággal állva hagyták ellenfelüket, akik lőtt gól nélkül "hozták le" a meccs ezen szakaszát. ELTE-BEAC – RAFC 23-17 (11-10)

Futsal (fiúk): Sok rangadót rendeztek az utóbbi időben az NB II.-ben, így a Közép csoportjában nem is telt el forduló derbi nélkül. Amíg eddig mindegyik rangadó sokgólos találkozót hozott, a Romhány és az ELTE-BEAC párharca kivételnek bizonyult: mindösszesen két találatot hozott az összecsapás. Az egyetemisták mehettek előnnyel a szünetre, Breuer Péter szerzett vezetést még a 14. percben. A második félidőben úgy tűnt, hogy mindössze egy lőtt góllal is el tudja hozni a három pontot Kartalról Kénoszt Ferenc csapata, ám három perccel a vége előtt Jackes Gil egyenlíteni tudott. A Romhány jövő pénteken befejezi rangadóit, melyeken eddig három meccsen csak egy pontot szerzett, legközelebb a Dunakeszi ellen javíthatnak. A folytatásban fiaink is nehéz találkozó előtt állnak: a dobogóra áhítozó Vácot fogadják a BEAC Sportcsarnokban. Romhány SE – ELTE-BEAC 1-1

Futsal (lányok): A kupamérkőzések minden szépségét és küzdelmét felvonultató mérkőzést játszottak a Kénoszt Ferenc irányításával készülő hölgyeink a BEAC Sportcsarnokában. A találkozó elején a mözsiek diktálták a tempót: alig 4 perc elteltével már kétgólos előnyre tettek szert. Vida Orsolyáék időben eszméltek és a lüktető ritmusú meccsen előbb szépítettek, majd az első játékrész közepére ki is egyenlítettek. A folytatásban alább hagyott a gólzápor és inkább a harciasság dominált. A továbbjutást érő találatra egészen a második félidő közepéig kellett várni: Fábián Rebeka a vendégeket lőtte a következő körbe. ELTE-BEAC – Tolna-Mözs 2-3

Nagypályás labdarúgás: (BLASZ III.) Testvériség II. – BEAC 3-2, (BLASZ IV.) BEAC II. - Istenhegy II. 2-3

Női röplabda: Fordulatos mérkőzésen, 2:0-s szetthátrányból küzdötték vissza magukat lányaink a tavalyi bajnokság bronzérmesének otthonában. Sőt, fegyelmezett csapatmunkájuknak köszönhetően a találkozó slusszpoénját szolgáltatva a döntő játszmát is megnyerték, ezzel kellemest meglepetést okozva szurkolóiknak. Ráckeve-VSE Ady – ELTE-BEAC 2:3

Vízilabda: Az első negyedben még nem, a negyedik negyedben már nem tudta felvenni a találkozó ritmusát együttesünk, amely az Ybl csapatát fogadta a Tüzér utcai uszodában. Végig vezetve, helyenként szép játékkal és hatékony védekezéssel nyertek a vendégek, akik így győzelmükkel a tabella élére ugrottak. Pólósaink továbbra is a középmezőnyt jelentő hatodik helyen vitézkednek. ELTE Vízilabda DSK – Hegyvidék-Ybl 6-10 (1-3, 1-1, 2-2, 2-4)