Bacsalmasi nyerges emlverseny

Dr. Bácsalmási Péter és Dr. Nyerges Mihály Emlékverseny

2011. 08. 10.

Egy esztendő elteltével újból készültünk, hogy már közel két évtizede megrendezésre kerülő emlékversenyünket megrendezzük. Nem gondoltunk arra, hogy Dr. Nyerges Mihály nem lesz ott közöttünk a nézőtéren, ahogyan ezt minden alkalommal megtette. 2010-es esztendő utolsó napján eltávozott közülünk örök űrt hagyva maga után. Természetes volt számunkra, hogy ettől az évtől, Dr. Nyerges Mihály nevét is viseli emlékversenyünk. Pályafutásuk a sportban betöltött szerepük az utókor számára is példaértékű, és fennmaradó.

Péter bácsi két olimpián vitte a magyar zászlót, sokszoros válogatott atléta, többszörös magyar bajnok a BEAC színeiben. A Testnevelési Egyetem igazgatóhelyetteseként valamint a Magyar Atlétikai Szövetségben mindig a legmagasabb szinten vezette, irányította imádott sportágát, az atlétikát. Nekünk BEAC- os atlétáknak, sportvezetőknek örök életre szóló példaképünk.

Nyerges Mihály a BEAC atlétájaként lett magyar bajnok, válogatott versenyző, sportvezetői tevékenysége szakosztályunk vezetőjeként indult el. Hosszú ideig tagja volt a MASZ elnökségének, valamint a kontinens elnökségébe többször újraválasztották. A magyar sportmenedzser képzés megteremtője volt.

Péter bácsi és Misi kapcsolata rendkívüli volt nem csak edzőjeként tisztelte, hanem egy olyan bensőséges kapcsolat alakult ki, amely megingathatatlanná tette kettejük viszonyát.

Reménykedtünk abban, hogy az időjárás kegyes lesz versenyünkhöz, de nem így lett, a zuhogó eső próbára tette és megnehezítette az atléták versenyzését. Ebben az esztendőben öt országból érkeztek gyermekversenyzők, öröm volt nézni, ahogy benépesült a BEAC pálya. Természetesen az előző évekhez hasonlóan felnőtt számokat is rendeztünk. Szeretnénk köszönetet mondani a Budapesti Atlétikai Szövetség vezetőinek, hogy már több éve közösen rendezzük ezen versenyt, amit egyedül nem lennénk képesek megoldani.

A gyerekversenyek mindig az atlétika utánpótlását biztosítják, amelyek nélkül nem létezhetne a sportág.

100 m férfi felnőtt síkfutás

Csuhai Péter teljesítménye kiváló volt, ebben a kellemetlen esős, ellenszeles időben, megközelítette legjobb eredményét 10, 91 mp-el 3. helyen végzett, az országos csúcsot tartó Németh Roland, és Pauer Géza mögött.

200 m férfi felnőtt síkfutás

Csuhai Péter 22, 15 mp-el 2. helyen végzett.

Szűcs Richárd és Meskó Márk is indult mind két számban ahol egyéni csúcs közelben, valamint Márknak egyéni csúccsal fejezte be a versenyt.

100 m női és 200 m-es síkfutásban Széll Gyöngyi 3. illetve 2. helyezést ért el, megközelítve egyéni csúcsát.

800 m férfi felnőtt síkfutás

Dani Áron a BEAC többszörös magyar bajnok versenyzője nem a saját távján indulva megverte a teljes 800 m-es mezőnyt 1:58, 45-mp el, amihez csak gratulálni tudunk.

Ezen a távon Dohoczki Tamás 6. helyen ért a célba (2:00,75).

800 m női felnőtt síkfutás

A versenyszám győztese a serdülő korú Balog Evelin lett (2:26,28), aki előtt még nagyon szép pályafutás állhat. 2. helyen ért a célba Ferenc Kata (2:37,85), valamint 5. helyezett lett Bajnok Sára.

3000 m-es gyaloglás női felnőtt

Versenyzőink közül Gerendási Eszter érkezett elsőként a célba 13.15.11-es kiemelkedő időeredménnyel, őt követte Kriván Berta szintén kiemelkedő 13.48.02. idővel. Ők ketten már sok dicsőséget szereztek gyalogló szakágunkban. A 3. helyen senior versenyzőnk Katona Edit érkezett 17.44.26., 4. helyezettként Molnár Zsófia teljesítette a távot.