CP1 4009

Történelmi BEAC-os siker a Spar Budapest Maratonon!

2018. 10. 09.
CP1 4009

2018. október 6-7. között 33. alkalommal rendezték meg a SPAR Budapest Maratont, ahol az atlétika szakosztályunk tagjai, valamint Polythlon-Sashegyi Gepárdok futói is remekeltek.

Atlétáink közül Csere Gáspár, riói olimpikonunk 2:20:08 órás idejével a dobogó legfelső fokára állhatott fel, ezzel ő lett az első BEAC-os, aki egyéni maratoni futásban országos bajnoki címet szerzett!

Ugyanezen a távon Csontos Imre a 7. helyen végzett. A szombaton rendezett Riska Minimaraton 5 km-es távján Dani Áron kerekedett a mezőny fölé, illetve Koch Ágoston is felállhatott a dobogó 3. fokára. További két BEAC Atlétika csapatgyőzelemnek is örülhettünk:

Tolle UHT Maratonstaféta női verseny I. helyezett csapata: Jánosi Lilla, dr. Weigl Vivien, Dr. Hazay Krisztina, Ohn Kinga
SPAR 4×2 km váltó I. helyezett csapata: Piukovics Norbert, Csörgits Máté, Gyenes Donát, Biácsi Milán

SPAR 4×2 km váltó II. helyezett csapata: Nagy Róbert, Gellért Dániel, Szakács Péter Ervin, Földvári Dominic
Tolle UHT Maratonstaféta férfi verseny III. helyezett csapata: Csontos Imre, Koch Ágoston, Gyenes Donát, Farkas Dárius
Landliebe 10 km-en a 8. helyen végzett a férfiak mezőnyében Piukovics Norbert.

BEAC-os arany és bronz: Csere Gáspár (középen) az 1., míg Beda Szabolcs (jobbra) a 3. helyen végzett

&nbsp
A Polythlon-Sashegyi Gepárdjaink közül hárman is a TOP10-ben értek célba a maratonon: Beda Szabolcs abszolút 3., Ruscsák Krisztina OB 3., míg edzőjük, Szabó Gábor OB 4. helyen szakította át a célszalagot. Rajtuk kívül 2 váltónk jutott a legjobb tízbe, míg a 30 km-en két ezüstérmet szereztünk!
Összesen 28 egyéni és 9 váltós célba érőt köszönthettünk az ELTE Lágymányosi Campusán, köztük több első teljesítő, illetve egyéni csúcsot elérő sporttársat!

Maraton: Beda Szabolcs (2:33:58, absz. 3. hely), Szabó Gábor (2:41:16, absz. 8. és OB 4. hely), Ruscsák Krisztina (3:04:22, absz. 5. és OB 3. hely)
30 km egyéni: Németh Gábor (1:53:35 2. hely) Posztós Kitti (2:05:47 2. hely)

Csere Gáspár (j), valamint edzője Szabó Imre (b)

&nbsp
Az ELTE színeiben az ELTE BTK mesterszakos hallgatójaként újabb diplomáját szerző Staicu Simona olimpikon a maratoni számban a dobogó második fokára állhatott fel.