Mefob atl

Éremhalmozás ELTE módra az Atlétika MEFOB-on

2014. 05. 26.
Mefob atl

Nemesfém kereskedést is nyithatnának atlétáink a hétvégi, TF pályán rendezett országos bajnokság után: egy híján egy tucat dobogós helyezésnek tapsolhatott a Nagyérdemű.

Atlétika: Tizenegy dobogós helyezés hozott atlétáink számára a MEFOB! A hétvégi, TF Sportközpontban lebonyolított országos megmérettetésen egyetemünk hallgatói igazán kitettek magukért és összességében 20-an zártak a saját versenyszámukban a legjobb 8 között. Sőt, ezen társaság több mint fele az első három közé is beverekedte magát! Közülük is Kenesei Zsanett és Pető Dóra volt igazán elemében termésük 1 arany- és 1 ezüstérem : előbbi 800, majd 1500 méteres síkfutásban szerzett szerzett 1-1 érmet, míg Dóra 400 méteres gátfutás és a 4x400 méteres váltó kulcsfigurájának bizonyult. Lássuk a mieink eredménysorait!

MEFOB-bajnokaink: Kővári Tamás (400 m gátfutás); Kenesei Zsanett (1500 m síkfutás); Pető Dóra (400 m gátfutás); Tamási Ottó (tízpróba);

2. helyezettek: Farsang Evelin (400 m gátfutás); Vindics Balázs (1500 m síkfutás); Kenesei Zsanett (800 m síkfutás); Vindics Balázs (800 m síkfutás); Farsang Evelin Perjés Fanni Oszlányi Réka Pető Dóra (4x400 m váltó);

3.helyezettek: Khell Róza (5000 m síkfutás); Müllner Nándor (tízpróba);

4.helyezettek: Rontó Zsolt (3000 m akadály); Bodorkós Tamás (tízpróba); Grajzek Dániel (magasugrás)

5.helyezett: Perjés Fanni (800 m síkfutás);

6.helyezettek: Kostyák Attila (súlylökés); Bodorkós Tamás Papp Gábor Kővári Tamás Végh Nánor (4X100 m váltó)

7.helyezettek: Oszlányi Réka (1500 m síkfutás); Kostyák Attila (diszkoszvetés); Végh Nándor (100 m síkfutás)

Körkép a hétvége további ELTE-BEAC-os mérkőzéseiről, eredményekről:

IMG_4569 (Small)Triatlon: 23. alkalommal került megrendezésre Tiszaújvárosban a klubcsapat és paratriatlon OB, amelynek első napja a csapatversenyről szólt, míg a másodikon az egyéni kategóriák kerültek a figyelem középpontjába. A táv sprint, vagyis 750 m úszás, 20 kilométer bringa és 5 kilométer futás. A Polythlon társasága 40 fővel és 10 csapattal képviseltette magát, és ezzel a verseny egyik legnépesebb táborát adta. Két szenior férfi csapat, négy női és négy férfi csapat vágott neki a megmérettetésnek. A csapatverseny lényege az, hogy a tagoknak végig együtt kell menniük, tehát figyelni kell a másikra és tartani benne a lelket, ha arról van szó. Minden csapatunk nagyon szépen teljesített, a férfi "A" (Nyári József, Kuti András, Csikós Gergő, Szakács Dávid, Székely Gellért) egészen a dobogó harmadik fogáig küzdötte fel magát. A lány "A" csapatunk (Keresztesi Gitta, Urbán Orsolya, Nagy Csilla) negyedik lett, szeniorok (Kiss Attila, Szabó Gyula, Orbán Ferenc) a nyolcadik helyen végeztek, a csupa újoncból álló lánycsapatunk (Wölfel Vanda, Szerény Szilvia, Zelenák Enikő) pedig a csapatjáték és az összefogás példájával járt elő.

IMG_4586 (Small)Másnap, azaz vasárnap egyéniben mutathatta meg mindenki, hogy mire képes, illetve a paratriatlon egyénire is ekkor került sor. Két versenyzőnk is érdekelt volt: Lévay Petra, akinek ez volt az első triatlon versenye, és a rutinos Bók László. Petra kiváló tempót diktált és 1:30-on belül ért be, ami nagyszerű eredmény - főleg elsőre. Laci pedig 1:17-el zárta a versenyt és ezzel mind a ketten felállhattak a dobogó legmagasabb fokára. Ezek után csak kapkodtuk a fejünket, mert a lányok és a fiúk is olyan tempót mentek, hogy még a fotósok is alig győztek energiával. Kis Gyula és Nagy Csilla korosztályos első helyen, Csima Gabriella pedig harmadik helyen zárta a versenyt.

Férfi kosárlabda:

(NB II. Közép csoport) ELTE-BEAC Monori SE 84-79 (21-18, 20-28, 21-17, 22-16)

Női kosárlabda:

(Budapest Bajnokság) ELTE-BEAC – Óbudai Kaszások 60-38 (13-6, 17-10, 19-10, 11-12)

Férfi kézilabda: Együttesünk a Budapest Bajnokságot már fordulókkal ezelőtt megnyerő Tungsrammal játszott hétvégén, és az - sajnos - ellenfél bajnokcsapathoz méltóan teljesített, így csapatunk vereséggel zárta a 2013-2014-es bajnoki évet. A Rippert Bálint vezette társaság minden tekintetben új kihívásokkal és ismeretekkel találkozott idén, ami egyben sok tapasztalattal szolgált, és ezeket a jövőben hasznosan tudjuk majd felhasználni. Teljesen új csapatként sikerült a 6. helyet megszerezniük, ami némiképp eltér a várt eredménytől, de nincs okuk szégyenkezni.

(Budapest Bajnokság) Tungsram – ELTE-BEAC 34-26 (15-12)

Férfi futsal:

(NB II. Közép csoport rájátszás) ELTE-BEAC – Romhány SE

Nagypályás labdarúgás:

(BLASZ III. ) ELTE-BEAC – Piramis 2-0

(BLASZ IV.) Unione II. – ELTE-BEAC II. 3-0

Női röplabda:

(Budapest Bajnokság) ELTE-BEAC – Tüker M.S.C 3:0 (25-23, 25-19, 25-15)

Férfi röplabda:

(Budapest Bajnokság) ELTE-BEAC – Malév SC 2:3 (16-25, 25-20, 24-26, 25-23, 14-16)

Zrínyi SE ELTE-BEAC 3:1 (25-16, 25-9, 20-25, 27-25)

Vízilabda:

(Budapest Bajnokság alsóházi rájátszás) Sunday Boys ELTE Vízilabda DSK 12-17 (0-6, 1-4, 6-4, 5-3)